Salvestamise tehnika Kitarr+dzembe+vokaal

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
zorroh
Posts: 2
Joined: 09 Oct 2008, 23:16

Salvestamise tehnika Kitarr+dzembe+vokaal

Post by zorroh »

Sooviks salvestada laptopi elektro-akustilist kitarri, dzembet(kahe mikriga) ja vahel vokaali ka kõrvale.

Ehk oskate midagi mobiilset soovitada :)
---

Vaatasin hetkel sellist lahendust, kus puldil on firewire moodul ja selle kaudu salvestada lapakasse - nii tundus kõige mobiilsem ja mugavam.

Konkreetsemalt jäi silma minu linuxiga kontakteeeruv
[] Mackie Onyx 1220 Bundle // http://www.thomann.de/gb/mackie_onyx_1220_bundle.htm
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kas 12 kanaliga pult veidi overkill ei ole? Mulle tundub, et sulle piisaks kahe kanaliga ning USB või Firewire ühendusega eelvõimust küll. Selliseid on paljudel tootjatel; Mackiel on näiteks Onyx Satellite.
http://www.thomann.de/gb/mackie_onyx_satellite.htm
Mul on see olemas, ning mu vajaduste jaoks (mis tunduvad sinu omadele üsna sarnased) on sellest küll.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Faded, mis sa sellest Satellite'st arvad muidu? Helikvaliteet jne.

Mulle jäi esialgu oluline miinus silma - no midi :(
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Baarmen wrote:Faded, mis sa sellest Satellite'st arvad muidu? Helikvaliteet jne.

Mulle jäi esialgu oluline miinus silma - no midi :(
Kui pole midit vaja, siis pole see suur miinus. Härra Zorroh ei mäkinud üles selle vajadust.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Baarmen wrote:Faded, mis sa sellest Satellite'st arvad muidu? Helikvaliteet jne.

Mulle jäi esialgu oluline miinus silma - no midi :(
Helikvaliteet tundub OK. Mul kahjuks puudub võrdlusmoment teiste sarnaste eelvõimudega, aga niipalju oskan öelda, et Onyx eelvõimud ei moonuta heli, vähemalt mitte mulle kuuldavalt. Minu jaoks see ongi üks olulisemaid momente asja juures.

Misjaoks sul MIDI vaja on? Enamik MIDI-klavereid töötavad tänapäeval ju ka läbi USB.

Ma märkasin praegu, et teemaalustaja mainis Linuxi kasutamist. Selle kohta ma ei oska kahjuks kommenteerida, kas ja kui hästi Linux Satellite'ga läbi saab.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Faded wrote: Helikvaliteet tundub OK. Mul kahjuks puudub võrdlusmoment teiste sarnaste eelvõimudega, aga niipalju oskan öelda, et Onyx eelvõimud ei moonuta heli, vähemalt mitte mulle kuuldavalt. Minu jaoks see ongi üks olulisemaid momente asja juures.

Misjaoks sul MIDI vaja on? Enamik MIDI-klavereid töötavad tänapäeval ju ka läbi USB.
Töötavad. Aga midi standardil on see mure, et signaalis pole timestamp'e, on olemas "on" või "off". Ehk kui USB-l on kalduvus mingil hetkel kiiremini, mõnel hetkel aeglasemalt informatsiooni edastada (seda näiteks muu segava signaali tõttu, eriti kui samal ajal USB interface helikaart töötab), siis võib juhtuda, et lindistus läheb rütmist välja.

Pluss mitte kõikidel keyboardidel pole USB'd, eriti vanematel digiklaveritel.

Teemaalgatajal ei pruugi olla vajadust, aga ma ise plaanin hankida endale lindistamiseks uue audio interface'i. Valikus ongi sisuliselt, kas võtta täna odavam variant a la Onyx Satellite või EMU 0404 ning millalgi tulevikus välja vahetada või võtta kohe Onyx 400F, Firepod vms.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Baarmen wrote:Töötavad. Aga midi standardil on see mure, et signaalis pole timestamp'e, on olemas "on" või "off". Ehk kui USB-l on kalduvus mingil hetkel kiiremini, mõnel hetkel aeglasemalt informatsiooni edastada (seda näiteks muu segava signaali tõttu, eriti kui samal ajal USB interface helikaart töötab), siis võib juhtuda, et lindistus läheb rütmist välja.
Ma pole selle teemaga küll väga kursis, aga kui sul USB peal midagi muud eriti ei jookse, ei tohiks probleemi olla. MIDI ei võta ka ju USB ribalaiust eriti, nii et kui sul helikaart on Firewire otsas, siis ma ei näe probleemi. Pealegi on enamikel sekventseritel MIDI quantize funktsioon, mis sellised pisikesed nihked peaks parandama.
Teemaalgatajal ei pruugi olla vajadust, aga ma ise plaanin hankida endale lindistamiseks uue audio interface'i. Valikus ongi sisuliselt, kas võtta täna odavam variant a la Onyx Satellite või EMU 0404 ning millalgi tulevikus välja vahetada või võtta kohe Onyx 400F, Firepod vms.
Mina vaataks pigem kõigepealt muid parameetreid - kanalite ja mikri eelvõimude arv, mõõtmed ja kaal (eriti kui on vähegi plaanis mobiilselt lindistada), vajalike sisendite-väljundite arv ja olemasolu jne. MIDI jaoks saad osta ka eraldi karbikese, kui tõesti juhtud leidma mingi seadme, mis USB-d veel ei tunnista.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Real-time andmetega töötamisel on FireWire way to go igatahes.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Isiklikult eelistaks Onyxile neid:
USB
FW
Ja preampide üle ärme vaidle -- kõigil kolmel on need keskmised...

Samas tundub, et mõni kaheksa kombokanaliga saundikaart on tunduvalt kompaksem kui mikser....
- EmM9 -
zorroh
Posts: 2
Joined: 09 Oct 2008, 23:16

Post by zorroh »

midi ei ole mulle oluline. nrv tundub tõesti päris asjalik, kuid seda ei tea, kui hästi ta linuxi all töötab... vaatasin, et ffado lehel on märge olemas, kuid ainult "Support Status:
Reported to work" ..seega pole teada, kui hästi töötab..noet mis funktsioonid töötavad ja mis mitte..onyxi puhul on selge, et on support olemas ja toimib.

Tore artikkel mõlema võrdluseks:
http://emusician.com/consoles/analog_mi ... interface/

Linuxi fireware audio draiverid:
http://ffado.org/

ps. pakutud sateliit ei tööta linuxiga. ma ei kasuta windowsit ja ei kavatse ka seda taas kasutama hakata vabatahtlikult :)
Locked