Trummid arvutis

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

RockaRolla wrote:
Marvin wrote:EZDrummer on väga hea plugin. Miksris saad sa ju mängida ka ruumimikritega, mitte ainult iga konkreetse löökriista volüümiga miksis. Kui tahad mingit stuudio saundi, siis palun väga. Lükka vahele mingid kompressorid ja reverbid.
Olen proovinud igasugu variante aga ikka jääb lahjaks kuidagi. Mõtlesin, et äkki keegi oskab mingeid spetsiifilisemaid juhtnööre anda.
Võlusõna on EQ. Mida täpselt buustida/lõigata, ei saa täpselt öelda -- iga loo iseloom ja trummi saund on erinev.

Paar üldist reeglit:
Kompresseerida tasub 'elutut' muusikat -- mingi hardcore metal või misiganes andmine...
Asjad, mis peavad jääma esiplaanile, panitakse keskele.
Trummidele võimalikult vähe reverbi, pigem kasutatada VST-instrumendi ambienti vms.
Kasutada gate'i, mis ellimineerib liigse 'müra'.

Lisaks on suhteliselt lollikindel alustada miksimist:
kick -> snare -> hh -> plaadid -> tomid -> muu sodi -> bass -> laul -> peamised saatepillid -> muu arranžeering -> soolo
- EmM9 -
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

See on vst plugin, mis programmi all te seda kasutate?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kui sa EZDrummerit mõtled, siis see on VSTi plugin (ehk virtuaalne instrument), mitte VST plugin (ehk efekt). Lisaks erinevale tööpõhimõttele toetavad erinevad programmid VST ja VSTi pluginaid erinevalt (Audition 1.5 vist näiteks esimest toetas, teist aga mitte). Seega ei maksa neid segi ajada.

Üldiselt peaks EZDrummer töötama iga VSTi toega sekventseriga. Siin on täpsem ülevaade:
http://www.toontrack.com/forum/tm.aspx?m=16969
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Nja. Seal siis mu probleem. Tänud.

Oskab keegi miskit soovitada?
Võiks olla siis juba selline kus saaks lindistada ja normaalselt sämpeldada + VSTi tugi.

Acid Pro 6 tundub olevat selline okei variant.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ma soovitaks Tracktionit. Ülimalt lihtne kasutajaliides, ning samas koduseks lindistamiseks täiesti piisavad võimalused. VSTi tugi on ka täitsa olemas.
Üldist juttu ma ei viitsi eriti kirjutada, Mackie koduleht ja netis olevad artiklid on seda täis, aga kui on konkreetseid küsimusi (kas toetab seda-ja-teist? kas tegevus X on võimalik?), siis vastan heameelega.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Nii. Tracktion 3 ja EZDrummer.
Iseenesest sain asja tööle aga kui EZD neid gruuve vaadata/kuulata siis ei ole midagi.
Et preview on maha keeratud, kust seda saab tööle panna?
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

õõ, vaata et sul ikka kõige parempoolsemast lahtrist oleks rütm valitud, siis seal all keskel on selle rütmi nimi ka olemas, ja tolle paremal on lihtsalt play nupp. toda on ikka klikitud?
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Ikka ikka : )
Ta näitab nagu see mängiks: see nupp on aktiivne aga mingit heli ei tule ja kuskile ei ole mingit liikumist. Kui vean selle patterni midi tracki peale ja panen siis kogu miksi mängima, siis tuleb heli.

-edit-
Nevermind. Google aitas lõpuks. Mingi 'E to E' nupp oli mitte aktiivne ja siis ei töötanud.
Last edited by ddes3 on 06 May 2008, 19:54, edited 1 time in total.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Teine variant on parema hiireklahviga klikkida soovitud gruuvi peal.

Äkki on sul vaja sisse lülitada selline asi nagu end-to-end? Kui see on väljas, siis ei tule Tracktionist mingit häält läbi, kui sa just ei lindista või ei mängi tracke. Selle nupp peaks olema play/stop/record nuppude juures (kirjaga vist "e-to-e"), ja shortcut peaks olema Shift+E.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Tomiitoz
Posts: 127
Joined: 22 Jan 2008, 22:50
Location: Viljandi

Post by Tomiitoz »

damageplan:
Proovi EZDrummerit. Igati hea asi, mulle meeldib vähemalt.
Oleks ise kah asjast huvitatud, kuid ei leia seda programmi.
Leidsin küll erinevaid uuendusi ja värke sellele, kuid programmi millega neid kasutada, ei leidnud.

Oskad sa äkki öelda mulle aadressi, või saad selle kuhugi ise üles riputada?

Mina otsisin end igatahes lolliks juba.
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

http://www.toontrack.com/ezdrummer.asp
Pm sealt saad osta endale, kui huvi pakub. Ja programmidest millega sa neid kasutada saad on kindlasti erinevaid, kuid mina isiklikult tunnen ainult Nuendot.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Programmidest, millega EZDrummerit kasutada saab, ma juba eespool rääkisin.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Post by m3dicated »

Faded wrote:Sooviti ju suurt hulka valmis patterneid. GP-s minu teada neid ei ole.

Ja isegi kui GP-ga trummid valmis teha ja MIDI-ks eksportida, on ikkagi mingit sämplerit vaja.
kui g-pro on RSE'ga, siis võib alati waveks ka eksportida ja see omakorda mp3'eks teha. ma teen proovides hetkel nii, kuna trummarit pole. :D ühendan läpaka puldiga, panen eelnevalt lindistatud trummid taustaks ja läheb.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

m3dicated wrote:
Faded wrote:Sooviti ju suurt hulka valmis patterneid. GP-s minu teada neid ei ole.

Ja isegi kui GP-ga trummid valmis teha ja MIDI-ks eksportida, on ikkagi mingit sämplerit vaja.
kui g-pro on RSE'ga, siis võib alati waveks ka eksportida ja see omakorda mp3'eks teha. ma teen proovides hetkel nii, kuna trummarit pole. :D ühendan läpaka puldiga, panen eelnevalt lindistatud trummid taustaks ja läheb.
Võid Guitar Prost niisama midra trumme ka lasta ju. Pole neil häda midagi. proov on proov ;)
Throw the Jew Down the Well
Locked