Millise kitarri ma siis ostma peaks??

Erinevate firmade pillid
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

mo meelest on yldse täiesti möttetu foorumist kysida mis kitarri osta. inimeste maitsed on ju nii erinevad et targemaks sa ikka ei saa... selle asemel et foorumis istuda vöiks poodides ise kitarre proovida ja otsustada milline köige rohkem meeldib.
varsti äkki kysite seda ka mis riideid ostma peaks, ja mida syya ja mida telekast vaadata jne... :roll:

E: sellest saan kyll aru et kui inimene annab mingi hinnaklassi ja ytleb umbes mis stiili musa teha tahaks. ja siis me siin soovitaks meie meelest normaalseid pille, mida tasuks vaatamas/proovimas käia... aga löpliku valiku nendest pillidest teeb ju ikkagi inimene ise. keegi ei saa öelda et vat just see pill on sulle see õige
Last edited by Kert on 30 Nov 2006, 22:33, edited 1 time in total.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Alen wrote:siin forumis kidratest küsida - lihtsalt aja raiskamine.


Sina oled aja raiskamine :evil:

Soovitan korra oma see les paul vs. tele teema uuesti läbi lugeda sul ja veidi mõelda :wink:

...muide päriselt :!:
User avatar
Alen
Posts: 85
Joined: 19 Nov 2006, 04:09

Post by Alen »

Enno wrote:
Alen wrote:siin forumis kidratest küsida - lihtsalt aja raiskamine.


Sina oled aja raiskamine :evil:

Soovitan korra oma see les paul vs. tele teema uuesti läbi lugeda sul ja veidi mõelda :wink:

...muide päriselt :!:


lugesin, täitsa lõpp. Ei seletanud see midagi, mul tuli kidra välimuse kohta valida :D
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Alen wrote:
Enno wrote:
Alen wrote:siin forumis kidratest küsida - lihtsalt aja raiskamine.


Sina oled aja raiskamine :evil:

Soovitan korra oma see les paul vs. tele teema uuesti läbi lugeda sul ja veidi mõelda :wink:

...muide päriselt :!:


lugesin, täitsa lõpp. Ei seletanud see midagi, mul tuli kidra välimuse kohta valida :D
Mõtetu on teemas ju kahe pilli pärast vaielda kui ikka ostsid kolmanda hoopis.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Tead Alen sinul on ausalt orja mõtlemine! Siin ei ole mingit isandat, kes sulle ütleks "Ja sina pead ostma selle kitarri, sest vaid see on õige ja sina pead ainult mängima sellel kitarril, sest mina olen öelnud, et see on parim"

See on jah solvang, aga minu on osade uute kasutajate suhtumine äärmiselt veider ja ausalt öeldes vägagi häiriv, seda kõike olukorras, kus need samad kasutajad tegelikkuses täiesti otsustusvõimetud paistavad olevat.

ja kui sulle sin ei meeldi, vaba maa, keegi ei sunni sind liige olema :wink:
User avatar
Alen
Posts: 85
Joined: 19 Nov 2006, 04:09

Post by Alen »

Enno wrote:Tead Alen sinul on ausalt orja mõtlemine! Siin ei ole mingit isandat, kes sulle ütleks "Ja sina pead ostma selle kitarri, sest vaid see on õige ja sina pead ainult mängima sellel kitarril, sest mina olen öelnud, et see on parim"

See on jah solvang, aga minu on osade uute kasutajate suhtumine äärmiselt veider ja ausalt öeldes vägagi häiriv, seda kõike olukorras, kus need samad kasutajad tegelikkuses täiesti otsustusvõimetud paistavad olevat.

ja kui sulle sin ei meeldi, vaba maa, keegi ei sunni sind liige olema :wink:


ma küsisin ju kvaliteedi kohta. Kas on raske ütelda (inimestele, kellel on kogemus) mis pill on kvaliteetsem, kas Mex Fender või Epiphone LP Standard, sest esialgu huvitab mind kitarri valmistamise tase. Ma ei usu eriti, et kõik 100% sõltub konkreetsest isendist ja ei saa enne teoreetiliselt arutleda.

age mõned hakkasid individuaalsest kuuldavusest rääkida. Ma võin ise kitarrite heli kauplustes ära kuulata, kvaliteedi on aga raske ilma kogemuseta hinnata .(müüjat ei ole eriti mõtteid küsida, sest nad kõik, viimane kui üks, kiidavad aga ainult oma kaupa) Ma lihtsalt tahaks abi saata, aga, nagu alati kõikides forumites, hakkati mind dotseerima.

Ise olen proovinud palju mudeleid. Esipilgust tundis mul aga, et Indonesias tehtud Yamaha RgX320 on palju palju kvaliteetsemalt valmistatud, kui Epiphone LP STD (see on täitsa IMHO, võib olla ma eksin), aga Fenderi sound mulle üldse ei meeldinud. (see ei ole minu stiihia)
madis
Posts: 200
Joined: 17 Nov 2006, 12:35

Post by madis »

teatavalt maalt (hinnad siis 6-8+) ei räägita enam mitte kvaliteedist vaid pilli sobivusest.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

1) defineeri kvaliteetne ehitus

Kas sinna alla läheb ka saund, mängitavus
Kui jah on sinu küsimus mõtetu, sest les paul tüüp vs. strat on puhtalt muusikalise maitse küsimus ja kuna nad on ka oma feelilt täiesti erinevalt veelt keerulisem

Kui ei, siis pole sul mõtet kitarrimängijate nõu küsida, sest ma ei usu, et ükski mängija siin oleks testinud oma kitarri mehaanilist vastupidavust.


Kui keegi esitab küsimuse:

Mulle meeldivad les paul tüüpi kidrad, mis te arvate kas raha eest x on parem kitarr a või kitarr b oskab keegi sind edasi aidata.


Nagu ma kohe oma esimes vastuses maininis, oli sinu küsimus algkujul kahvel vs. lusikas, ilma täpsustamata, mis roaga tegemist on.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Üldiselt kehtib ka see, et sarnase hinnaga pillid jäävad sinna suhteliselt samasse kvaliteedipiiri sisse. Konkurents siiski. Ja muidugi on erandeid, osad vähemtuntud firmad võivad toota vahel paremaid pille sama raha eest, kui juba eelnevalt nime teinud firmad.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Locked