Millise kitarri ma siis ostma peaks??

Erinevate firmade pillid
2fast4u
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2006, 15:53
Location: Tartu

Millise kitarri ma siis ostma peaks??

Post by 2fast4u »

Eem... Nagu ma aru olen saanud siis igalpool räägitakse, et kui tahad rocki( Noo näiteks Incubust ja muud taolist... ) mängida, siis tuleb osta western-kitarr?

Aga kas keegi soovitaks mulle head westerni nii umbes 1500/ 2000 krooni eest ?

Ja siis tahaks veel teada, et kui raske sellega mängida on?
Little Sweet Fucked Up Dream...
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Rock westerniga on kuidagi nii võlts, samas, kui kärin vahele panna, pole nii suur vahe soundis, aga lihtsalt see on kuidagi võlts. Minu isiklik arvamus ainult, muidugi.
Rokipillid on üldiselt ikka elektrikad.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

liivainimene wrote:Rock westerniga on kuidagi nii võlts, samas, kui kärin vahele panna, pole nii suur vahe soundis, aga lihtsalt see on kuidagi võlts. Minu isiklik arvamus ainult, muidugi.
Rokipillid on üldiselt ikka elektrikad.

See ei ole lihtsalt sinu arvamus..see ongi nii:D:D
Muidugi Stairway to heaven'it on westerniga parem ja ilusam mängida...
Tegelt minu arvamus on selline, et peaks olema vähemalt 2 kitarri: western ja elektrikas(+ veel võim muidugi)
Aga kui aus olla, siis kõige esimeseks soovitaks ikka akusti, kuna sellega ikka parem õppida...

Muidu ise tahaks veel lisaks klassikalise ka soetada...see on ikka erliselt ilusa kõlaga...:)
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Ma alustasin ka western kitarriga, sest mulle soovitati alustada akustilisega.Ma ei ütleks, et ma selle pärast millestki ilma oleks jäänud aga kui on kindel plaan ka elektrikitarrile üle minna ning näiteks ka bändi teha, siis miks mitte osta kohe endale elektrikitarr.Samas elektrikitarr + võim maksab keskmiselt ikka rohkem kui üks tavaline western kitarr.Muidu harjutada saab mõlema kitarriga ning eks mõlemal ole omajagu plusse ja miinuseid.Westerniga ei saa muidugi kärinaga lugusid nii edukalt mängida kui elektrikitarriga, kuid saab ka neid harjutada.Ja minu jaoks ei kõla westerni peal ka ükski asi võltsina, lihtsalt osad asjad sobivad sinna peale rohkem ja osad asjad polegi selle peal mängimiseks mõeldud.Praegu sellise hinnaklassi puhul soovitaksin kindlasti ennem western kitarri vaadata, kui elektrikitarri.Minu western kitarr maksis 2360.- musiccenteris ning siiamaani pole sellel küll midagi viga.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

donkey wrote:Muidugi Stairway to heaven'it on westerniga parem ja ilusam mängida...

No kui mitte varem, siis soolo ajal tuleks sealgi ikka elektrile üle minna :)

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
nots
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2006, 11:07

Post by nots »

tekib tunne, et siin foorumis ainult elektripille ja elektrimuusikat teataksegi...äkki siis see ongi popp tänapäeval
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Ma ostsin ikka endale western kitarri ennem. Eks ikka sellepärast, et alguse asi ning kui ei meeldi siis pole nii palju raha alla maetud.

Ning loomulikult ootusärevus kuna ma lõpuks elektrikitarri saaks.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

klassikalisel on hea kõla küll aga keeled on väga kõrgel kaela suhtes. Alguses ma selle kitarriga hakkama ei saand sest jube oli neid keeli kõvasti vajutada. Pikapeale harjusin ära ja nüüd enam sellega muret pole kuigi sellelt elektrikale üle minemine on suht "põnev".
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

leibleib wrote:klassikalisel on hea kõla küll aga keeled on väga kõrgel kaela suhtes. Alguses ma selle kitarriga hakkama ei saand sest jube oli neid keeli kõvasti vajutada. Pikapeale harjusin ära ja nüüd enam sellega muret pole kuigi sellelt elektrikale üle minemine on suht "põnev".



Ära aja paska siin, 1. kui sa oma pilli timmida ei oska ega seda meistri juurde timmi ei vii on see enda viga eelkõige 2. Ma mängin 9-42 keeltega elektrikal ja mu venna KLASSIKALISEL kitarril on minu arust pehmemad keeled. :wink:
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

Enno wrote:
leibleib wrote:klassikalisel on hea kõla küll aga keeled on väga kõrgel kaela suhtes. Alguses ma selle kitarriga hakkama ei saand sest jube oli neid keeli kõvasti vajutada. Pikapeale harjusin ära ja nüüd enam sellega muret pole kuigi sellelt elektrikale üle minemine on suht "põnev".



Ära aja paska siin, 1. kui sa oma pilli timmida ei oska ega seda meistri juurde timmi ei vii on see enda viga eelkõige 2. Ma mängin 9-42 keeltega elektrikal ja mu venna KLASSIKALISEL kitarril on minu arust pehmemad keeled. :wink:


Seda sellepärast, et klassikalisel pillil on tavaliselt peal nailonkeeled...
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

minu klassikalisel on raskem vajutada kui elektrikal. Ega kui ma alustasin mõtlesin ma et nii peabki olema ma ei tuld selle pealegi et seda timmida saab mängisin vaid sellepärast et meeldis. Mul ei old mingi pilli pealt võtta kui kõrgel need keeled olema peavad ja pill on aastast 76. mina seda timmima ei hakka ka las jääda nii kuis on.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

R-PiiT wrote:Seda sellepärast, et klassikalisel pillil on tavaliselt peal nailonkeeled...


Daah. sellepärast ma klassikalisel caps lockiga kirjutasin, et rõhutada seda.


leibleib wrote:minu klassikalisel on raskem vajutada kui elektrikal. Ega kui ma alustasin mõtlesin ma et nii peabki olema ma ei tuld selle pealegi et seda timmida saab mängisin vaid sellepärast et meeldis. Mul ei old mingi pilli pealt võtta kui kõrgel need keeled olema peavad ja pill on aastast 76. mina seda timmima ei hakka ka las jääda nii kuis on.


Palju õnne selle puhul, :roll: no offence aga sinu mõtteviis läheneb ilmselt "õu mu autol on rehvid kulunud, bensiini on ka nagu vähe, äkki peaks uue ostma?"
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

leibleib wrote:minu klassikalisel on raskem vajutada kui elektrikal. Ega kui ma alustasin mõtlesin ma et nii peabki olema ma ei tuld selle pealegi et seda timmida saab mängisin vaid sellepärast et meeldis. Mul ei old mingi pilli pealt võtta kui kõrgel need keeled olema peavad ja pill on aastast 76. mina seda timmima ei hakka ka las jääda nii kuis on.
Klassikalisel peavadki tõesti olema kõrgemal keeled.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

Ega ma sellepärast el.kitarri ostnud et Klassikalisel tuli kõvasti vajutada. SEe oligi ainult harjutamiseks kuni el.kitarr pillipoest kohale jõuab. Siis isale tagasi ja oma pilliga mängima
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Ma alustasin ka kunagi ammu akustilise kitarriga kuna käisin muusika koolis aga oleks ma siis sellel ajal targem olnud oleks valinud elektrika 8)

Soovitaks elektrikat.
Locked