probleem medikaga

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

need 1-2-3-4 harjutused on suht tyytud, vähemalt mo meelest. parem mingi lihtne meloodia vötta (rongisöit vms.) ja siis metronoomi järgi. saab rytmi värki ka harjutada kohe samas.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

Nojah tüütud või mitte aga rütmi saab ka nendega väga hästi treenida ja noote saab mugavalt jaotada 16th v 8th noootideks. Ja mõned 1-2-3-4 variatsioonid on näppude arengu mõttes palju kasulikumad kui mingi lihtne viisijupp. Aga eks see juba igaühe enda asi mida saavutada ja mängida tahab
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ei ma tean jah seda et need harjutused on kasulikumad. aga lihtsalt neid ei jaksa ju väga kaua tinistada. aga alternate nöuab palju harjutamist. mötlesin tegelt seda et parem mingi viisijupiga harjutada kui yldse harjutamata jätta, kuna kopp on ees.
alguses loomuliklt tasub neid harjutusi teha nii palju kui viitsimist on, aga siis vahelduse möttes hea mingit viisikest mängida :)
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Hurricane
Posts: 57
Joined: 03 Jun 2006, 20:20
Location: Saue / Tallinn
Contact:

Post by Hurricane »

Oleks veidi infot vaja teada medikate kohta. Sain sõbra elektrikitarriga mängida ning tal oli üsna õhuke see medikas, keeli puudutades paindus kohe üsna kõvasti. Ise plaanis ka kitarr osta ning küsimus nüüd ,et milliseid medikaid soovitate. Kas sellised paksemad, mis ei paindu käes ei lõhu keeli ära?
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Hurricane wrote:Oleks veidi infot vaja teada medikate kohta. Sain sõbra elektrikitarriga mängida ning tal oli üsna õhuke see medikas, keeli puudutades paindus kohe üsna kõvasti. Ise plaanis ka kitarr osta ning küsimus nüüd ,et milliseid medikaid soovitate. Kas sellised paksemad, mis ei paindu käes ei lõhu keeli ära?
Ma soovitaks sulle Planet Wavesi .030 (.76mm) medikat. Kollast värvi. Mulle meeldib sellega mängida, ma ei tea kas sulle ka meeldib. :P
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Hurricane wrote:Oleks veidi infot vaja teada medikate kohta. Sain sõbra elektrikitarriga mängida ning tal oli üsna õhuke see medikas, keeli puudutades paindus kohe üsna kõvasti. Ise plaanis ka kitarr osta ning küsimus nüüd ,et milliseid medikaid soovitate. Kas sellised paksemad, mis ei paindu käes ei lõhu keeli ära?
see maitse asi rohkem. proovi ja vaata mis meeldib.
ma ise kasutan ~1mm. medikaid. see vist see köige tavalisem kah.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Mul yldse elu esimene medikas alles :D Mingi stanfordist ostetud roheline .. suht suvalt vaatasin v2rvi j2rgi :D (.88mm) V6iks tiba paksem olla..

See post ei aidanud vist kedagi :roll: :)
Hurricane
Posts: 57
Joined: 03 Jun 2006, 20:20
Location: Saue / Tallinn
Contact:

Post by Hurricane »

Njah, ega muud üle ei jää, kui neid ise proovida. Põhiline probleem oli selles, et ei tea kas need paksemad ära ei lõhu keeli ?
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

Ei lõhu need paksemad keeli midagi ära. Malmsteen näiteks kasutab 1,5mm v 2mm paksust ma täpselt ei mäletagi. Paksematega läheb lihtsalt vähem jõudu tarvis ja kiiremini saab mängida ka kuna medikas ei paindu siis nii palju
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ma avastasin enda jaoks ükskord pisikesed medikad (keskmisest väiksemad, nagu nt. Dunlopi Stubby'd). Nendega on tunduvalt mugavam meloodiaid mängida.
Suurte labidatega saan ma nüüd ainult mingeid akorde peksta, mingist meloodiast ei tule enam midagi välja...
Medikat ostes on oluline, et see sulle näpu vahel hea tunduks. Kui seda on mugav käes hoida, siis ongi see hea medikas. Ainult seda võiks teada, mis suurus just sulle paremini sobib.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
shamtu
Posts: 14
Joined: 23 Jun 2006, 18:31
Location: Saue

njh..

Post by shamtu »

Minu õpetaja õpetas sedasi..1)vali medikas medikas mis meeldib ja ei paindu (kuid mitte päis jäik) kuid alla 1 mm ei tasu, kuna need painduvad ja tekib selline lisa heli mis ei ole meeldiv...uskuge mind..2) osta ära 3) võta kätte viil ja viili see toorik enda käe järgi... külgedelt tiba õhemaks, ots teravamaks..põhimõtteliselt vorbid oma käe järgi ära...proovid mis häält teeb..ja siis mängid sisse ja mõne aja pärast sa teist enam ei tahagi !

aga eks kõik teavad ise paremini... 8)
"Jazz Up Your Life!" =o)
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

mulle meeldib ka medikaid enda käe järgi natuke viilida ja ümber teha... :D
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mina sain oma lemmik medika... Haandi käest :D
Ma ostsin talt efektiploki ja see oli seal vahel.
Ma olen seda juba ümber kopinud - no täpselt paras mulle.

Aga ma olen igasugu katsetusi teinud...
Kui ei püsi näpus, siis olen teinud auke isegi.
Aga müüakse ka koos liivapaber laadse asjaga kaetud medikaid. Need peaks küll püsima.
AZB
Posts: 9
Joined: 19 Nov 2006, 16:16

Post by AZB »

mul ka medikajama. Üritades kiiremini mängida takerdub mediaks keelte taha(st jääb keele taha kinni). Kas ma ei mängi keelt järelikult õige nurga alt või läheb mediaks liiga sügavalt? medikas 2mm.
firemasta
Posts: 233
Joined: 30 Jun 2006, 11:53
Location: Põltsamaa

Post by firemasta »

äkki epaksid lihtsalt medikat kõvemini kinni hoidma? :D
Locked