mida selle kruviga teha???

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kui ei plärise, ära näpi, nii lihtne ongi.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
hatifant
Posts: 15
Joined: 11 Aug 2006, 10:22
Location: Estõunia

Post by hatifant »

Aga samas on keeled 12 griffi peal natuke ebamugavalt kaugel. Väga palju peab vajutama, et keel vastu kaela saada. :?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Truss rodiga ei muudeta keelte kõrgust, ära seda kohe heaga näpi, kui keelte kõrgus muret teeb. Akustilistel saab seda muuta nt. tagumise sadula lihvimisega (ei tohi suvalt lihvida, muidu võivad oktavid paigast minna).
Truss rodi kallale minnakse siis, kui keeled on üldiselt piisavalt madalal, aga on näha, et mingil kindlal kaelaosal kõik pläriseb, kas siis alguses või lõpus, aga see on suht individuaalne, sellist kuldreeglit on raske sõnastada.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

hatifant wrote:Aga kui kael on täiest sirge, kas siis keeled ei hakka plärisema?
Mõtlesin kah, et keeran enda pilli kela natuke sirgemaks. Kuid kui ma 12 griffi peal keele alla vajutan siis keel käib peaaegu vastu 13ndat griffi. Seega ma arvan et ma ei tohiks kaela enam sirgemaks keerata, muidu võivad keeled plärisema hakata? :roll:


Päris sirge kaela peal vöivad töesti keeled plärisema hakata. Ideaalseks loetaks natuke vibujat kaela.
hatifant
Posts: 15
Joined: 11 Aug 2006, 10:22
Location: Estõunia

Post by hatifant »

Selge.
Tänan info eest :D
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

gitara wrote:Päris sirge kaela peal vöivad töesti keeled plärisema hakata. Ideaalseks loetaks natuke vibujat kaela.

Natukese määramine käib nii, et kui alla vajutada 1. frett ja siis viimase tagant, siis 9nda kohal peab keel hästi tsibakene õhus olema. Nii, et alla vajutades on klõpsuke kuulda.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

liivainimene wrote:
gitara wrote:Päris sirge kaela peal vöivad töesti keeled plärisema hakata. Ideaalseks loetaks natuke vibujat kaela.

Natukese määramine käib nii, et kui alla vajutada 1. frett ja siis viimase tagant, siis 9nda kohal peab keel hästi tsibakene õhus olema. Nii, et alla vajutades on klõpsuke kuulda.


Minu Ibaneze akusti manuaalis on nii, et kui alla vajutada 1 fret ja fret sellest kohast kust kölakast algab (14), siis 7 freti ja keele vahe peaks olema 0,2-0,5 mm. Ühes kohas soovitati veel pangakaart keele ja 7 freti vahele panna, pidavat öige körgus olema.
Locked