mida selle kruviga teha???

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

mida selle kruviga teha???

Post by Mfantasies »

avastasin et seal kuskohas on keelte need pingutid et seal enne tabi lauda on mingi kuuskant kruvi mis jookseb nagu otse kaela sisse, küsimus siis et mida sellega teha saab? olen kuulnud et sellega saab kaela kumerdada jne et kui on ära vajunud aga kuidas? et kui keeran seda lahti et siis... ja kui kinni siis...
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Hmm.. näiteks et sellega saab kaela pingutada. :)
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Ma soovitaks seda puutuda ainult siis, kui tõesti tead kuidas seda teha või kui kidrast eriti kahju pole.

Kidraga on tavaliselt kaasas kuuskant võti ja üks leht, mis näitab mispoole keerates kuhupoole kael kõverdub. Kui ma ei eksi, siis rohkem kinni keerates tõmbab kael rohkem vibusse, järele lastes läheb sirgemaks. Arvestada tuleb seda, et kidra kere juurest kael ei paindu ega liigu, paindub keskelt, seega kõige rohkem liigub kaela pingutite poolne ots. Samuti tuleb arvestada sellega, et kui seda kruvi reguleerid, siis kaelal võtab paar päeva aega, et harjuda uue kõverusega ja keelte pinge veel mingil määral kõverdab kaela.
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
User avatar
Gert
Posts: 161
Joined: 13 May 2006, 14:01
Location: Rapla
Contact:

Post by Gert »

väga ei soovitaks kuna kui liiga palju keerad siis lihtsalt sõrmlaud lenab eest ära :lol: :lol: vähemalt pillimeister Helmut Hark ütles nii
Schecter S-1 STC ->Line 6 POD X3 Live ->Hughes & Kettner Edition Blue 30R
Image
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

ets wrote:
wahur wrote:Kui ma ei eksi, siis rohkem kinni keerates tõmbab kael rohkem vibusse, kaela.

kui sa piisavalt lahti lased, siis tõmbab ka vibusse minuteada


Kui keerad päripäeva, läheb kael sirgemaks. Liiga palju keerates paindub kael allapoole.Inglise keeles nimetatakse seda back bow.
Kui keerad vastupäeva, siis läheb kael vibujaks, st kael paindub ülespoole. Inglise keeles up bow

Siin vöid pilti näha ja lugeda.

http://www.athensmusician.net/archive/2 ... mbody1.php
Sten
Posts: 47
Joined: 28 Feb 2006, 19:38

Post by Sten »

Mängutehnika see küll pole.
Tasapisi oma lõbuks
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

ega seda on suht raske keerata... ma lükkasin sealt selle kuuskandi sisse ja üritasin keerata... kuuskant jäi küll auku aga keerata ei saanud, kinni iilinud vms
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kui otseselt vaja ei ole, siis ära seda parem näpi.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

liivainimene wrote:Kui otseselt vaja ei ole, siis ära seda parem näpi.


:D juba näppisin, a vahet pole ega see eriti midagi ei teinud... natukene tõi keeled lähemale õnned mingi bassi keele paksuse võrra umbes...
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

ise oma kõvera kaelaga akustil väänasin selle kruviga keeli kaelale lähemale, samas mu kruvi oli lihtsalt neljakandiline, a parem sai, ei põe

-liigutasin teema ka siis kitarri tehnika alla
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

mty wrote:ise oma kõvera kaelaga akustil väänasin selle kruviga keeli kaelale lähemale, samas mu kruvi oli lihtsalt neljakandiline, a parem sai, ei põe

-liigutasin teema ka siis kitarri tehnika alla


kas keerasid kruvi lahti rohkem või kinni?
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

kurat ma ei mäleta enam, lihtsalt kahekesi tegime, üks surus kaela et keeled lähemale saaks, siis sai kruvi vabalt liikuda, ning sai nii keeratud et ta soovitud asendi paigale jääks, see on ju näha kuhupoole ta liigub, aint keeled võid lõdvemaks lasta (selleks ajaks) kui sa hakad neid lähemale tooma, muidu need lähevad liiga pingesse
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Enne kui jöuga oma pilli kallale lähete, lugege see jutt siiski läbi, millele ma ülalpool lingi panin - saate juppmaad targemaks.
kolp
Posts: 478
Joined: 02 Jan 2006, 21:09
Location: järvamaa, paide

Post by kolp »

Soovitan trussrodi puttuda aint lõdvade keeltega! Fender tüüpi kidaratel on trussrod kaela süvistatud alt poolt, nii et seda hirmu pole, et fretboard lahti tuleb. küll aga les paulidel ja mõnedel veel on jah süvistatud fretboadri alla. aga proovige ära! kui muidugi väga kallis pill on, siis ei soovita :)
hatifant
Posts: 15
Joined: 11 Aug 2006, 10:22
Location: Estõunia

Post by hatifant »

Aga kui kael on täiest sirge, kas siis keeled ei hakka plärisema?
Mõtlesin kah, et keeran enda pilli kela natuke sirgemaks. Kuid kui ma 12 griffi peal keele alla vajutan siis keel käib peaaegu vastu 13ndat griffi. Seega ma arvan et ma ei tohiks kaela enam sirgemaks keerata, muidu võivad keeled plärisema hakata? :roll:
Locked