Pöidla kasutamine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Matu
Posts: 252
Joined: 22 Apr 2006, 20:47

Pöidla kasutamine

Post by Matu »

Keegi targem võiks mulle natuke selgitada pöidla kasutamist duurides vms?

Tänan. :)
startex
Posts: 7
Joined: 14 May 2006, 17:45

Re: Pöidla kasutamine

Post by startex »

Matu wrote:Keegi targem võiks mulle natuke selgitada pöidla kasutamist duurides vms?

Tänan. :)

Pöialt saab kasutada kui tahad võtta näiteks F-i ilma barreeta.
Pöidlaga katad kuuenda keele ära ja nimetissõrmega esimesed kaks keelt. Ülejäänud sõrmed jäävad nii nagu barregagi.
User avatar
sft
Posts: 207
Joined: 25 Sep 2005, 10:53

Post by sft »

Täpsusta küsimust :)
Tegelikult võib ju duure mängida millega iganes,
peaasi et kõla sobiks.
Muidu pöialt kasutatakse alumiste kolme ehk bassikeeltega mängimiseks.
Ilma medikata taon üle keelte kas siis pöidlaga või äärmisel juhul nimetissõrmega (kui vaja valjemat häält teha).
Pöidlaga tavaliselt kõla selline pehmem, vaiksem vms.

E: ma sain vist valest aru küsimusest :D
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kuivõrd kitarr on kahekäepill, võiks mainida, kumma käe pöidlast jutt käib.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Vasaku ma kujutan ette :roll:

Igastahes, mina seda ei soovita. Kui siis ainult olen võtnud D/F# pöidlaga.

Eplik on vist pöidlaga mängija aga ta õppis alguses ju mingi kolmekeelse asja peal ka :D
startex
Posts: 7
Joined: 14 May 2006, 17:45

Post by startex »

ddes3 wrote:Vasaku ma kujutan ette :roll:

Igastahes, mina seda ei soovita. Kui siis ainult olen võtnud D/F# pöidlaga.

Eplik on vist pöidlaga mängija aga ta õppis alguses ju mingi kolmekeelse asja peal ka :D
Ei tea..ise kasutan küll pöialt.
Näiteks kui ''juulikuu lund'' mängida siis on lihtsam minna Am F-le kui kasutades pöialt barree asemel. :)
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Noh, kui kiiremaid asju mängida, siis pöial jääb ikka minumeelest ette. Täis barreega saab rohkem ringi liikuda.
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Mina küll ei soovita pöidla kasutamist endale harjumuseks teha. Harjuta parem barreed, ja kui ikka välja ei tule siis harjuta veel, sest see pöidla värk on ikka faking kole. :wink:
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Post by mati »

mina võtan kõiki barre duure pöidlaga, seda sellepärast, et ei peaks kitarri nii üleval hoidma.
rait1
Posts: 85
Joined: 11 Apr 2006, 22:41

Post by rait1 »

Morgoth wrote:Mina küll ei soovita pöidla kasutamist endale harjumuseks teha. Harjuta parem barreed, ja kui ikka välja ei tule siis harjuta veel, sest see pöidla värk on ikka faking kole. :wink:
nagu barree oleks mingi ilgelt ilus asi :roll:
tegelt barree(täisbarree) on ka rohkem mingite algajate värk..vähemalt mina olen sellest juba üle saanud, mis ei tähenda, et ma mingi proff oleks
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

rait1 wrote:
Morgoth wrote:Mina küll ei soovita pöidla kasutamist endale harjumuseks teha. Harjuta parem barreed, ja kui ikka välja ei tule siis harjuta veel, sest see pöidla värk on ikka faking kole. :wink:
nagu barree oleks mingi ilgelt ilus asi :roll:
tegelt barree(täisbarree) on ka rohkem mingite algajate värk..vähemalt mina olen sellest juba üle saanud, mis ei tähenda, et ma mingi proff oleks
Algajate värk? :D :D Algajad just ei suuda seda võtta ju, rohkem ikka edasijõudnute värk. :P
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

rait1 wrote:tegelt barree(täisbarree) on ka rohkem mingite algajate värk..vähemalt mina olen sellest juba üle saanud, mis ei tähenda, et ma mingi proff oleks
mis sa nyyd räägid? barre on algajate värk ja oled yle saand sellest? ma arvan et on ikka vastupidi. et need kellel barree korralikult välja ei tule need yritavad pöidlaga nikerdada. :lol:

E: see lause ajas kyll naerma: vähemalt mina olen sellest juba üle saanud
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Rait on barree vastu vaktsineeritud :D
Tegelikult on need ikka jube kasulikud, sest kui ära õppida näiteks E ja A akordi teisendeid (mollid, 7, m7 jms akordid), siis suudad sa igalt poolt neid kõiki välja võluda ilma hunnikut iks-sõrmepaigutusi meelde jätmata.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Tegelt raidul on suht õigus selle suhtes, et barre on algajate värk. Mitmes tuntumas rockbändis te olete näinud, et rütmikitarr taoks põhiliselt barreakorde? Kogenud bändimehed (Villu Tamme nt) mängivad sageli pöidlaga või võtavad akorde teistmoodi.
rait1
Posts: 85
Joined: 11 Apr 2006, 22:41

Post by rait1 »

barreed on mul ammu juba selged - asi on lihtsalt selles, et milleks näha selle juraga vaeva, kui akorde saab 10 erinevast kohast 10-t erinevat moodi lihtsamini võtta ilma et kõla kaoks...põhimõtteliselt kasutan ma ikkagi samu barree akorde aga ma kasutan neid väikse barreega, et siis ei pea tervet näppu üle keelte heitma
Locked