Võimendi lammutamine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Võimendi lammutamine

Post by D-7 »

Usun, et see on kõige sobivam foorum.

Niisis, täna sain võimaluse katsetada oma UEMI-50 6-kanalist mikserpult-võimendit, ja ainsaks tulemuseks jäi toatäis kärsahaisu. Ühesõnaga, ei läinud hästi. Õnneks oli saadud teadmata seisukorras, nii et ootused VÄGA suured ei olnud.
Nüüd siis aga nii, et midagi kasulikku võiks sealt välja koukida siiski. Kasvõi DIN5 pesad ja potekad - lülitidki, ehk muudki veel.

Küsimus siis säärane, et mida peaks kogu selle asjanduse laiali lammutamisel arvesse võtma? Selles suhtes, et kas on ohtlik/mida tuleb teha ettevaatlikult/mida silmas pidada etc etc.


Tänan.
Last edited by D-7 on 20 Jan 2009, 08:32, edited 1 time in total.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Võimendi lammutamine

Post by served »

Mida sa ikka seal silmaspead. Tee parem korda vms.
Muidu ei usu et need poted ja asjd sul väga kasutust hiljem saavad. Poted, need raiped oksudeeruvad, ja heliahelad ei salli oksudeerunud detaile. Muidu oma lõbuks võib ju kola koguda... midagi väga vajalikku või haruldast sa sealt küll ei leia.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
vuss
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2007, 23:46
Location: Tartu
Contact:

Re: Võimendi lammutamine

Post by vuss »

Lammutamine tõesti mõtetu. Proovi Elfa foorumis näiteks mingi 100.- eest müüa või midagi. Lõpud peaks seal olema kt808am ja neid ikka vedeleb, mul endalgi olemas. Sellest võiks saada täitsa kasutatava vokaalivõimenduse. UEMI tähendab äkki "usilitel elektromusõkalnõh instrumentov" :D
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Re: Võimendi lammutamine

Post by D-7 »

vuss wrote:Lammutamine tõesti mõtetu. Proovi Elfa foorumis näiteks mingi 100.- eest müüa või midagi. Lõpud peaks seal olema kt808am ja neid ikka vedeleb, mul endalgi olemas. Sellest võiks saada täitsa kasutatava vokaalivõimenduse. UEMI tähendab äkki "usilitel elektromusõkalnõh instrumentov" :D

Eks ma tee hinnapäringu ja vaatan, kas keegi üldse tahaks säärast vigast elukat.
vuss
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2007, 23:46
Location: Tartu
Contact:

Re: Võimendi lammutamine

Post by vuss »

Tirisin endale skeemi. Siiski kaks kt808a transsi lõpus. Selle kestaga neid vähem saada, aga saab asendada. Selle võimujunni halb omadus oli see, et ei kannatanud 4 oomist koormust välja. 50w on veits lahja ka, ehk siis hoorati neid ikka punn põhjas. Nii nad siis läbi kärssasid. Iseenesest oleks mul algaja elektroonikuna isegi huvi seda putitada. Nostalgia kah. Kunagi prooviruumis selline meil vokaali asja ajas. Aga huvi pole muidugi nii suur, et väga pappi välja pilduma hakata. Äkki sobib mingi vahetusvariant? Pesitsen Tartus.
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Re: Võimendi lammutamine

Post by D-7 »

Ise pesitsen Loksal, Tartusse lähiajal asja pole. Postiga saatmine tuleks ehk kõne alla, kui sa kasvõi osa postikulust (= minu postikulu - sinu postikulu) kinni maksaks (ega ta vast jube palju ole). Vahetus tuleks kõne alla küll, mingeid väikseid kitarritarvikuid/elektroonikajuppe ehk.
Locked