Fender Jaguar käes.

Erinevate firmade pillid
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Fender Jaguar käes.

Post by m3dicated »

kogusin siis tükk aega raha selle jaoks, et Thomannist tellida. tellimus läks veidi alla 800€ (sellega koos veel pisike Vox Pathfinder 10, kuna Marshall AVT100 müüsin maha.) kohale tulid nad 10 päevaga.

see Jaguar on Jaapani versioon. MIJ, mitte CIJ ja 94 või 95 aasta tehtud. kere on neil tavaliselt lepast, aga minu oma pärnast, nagu enamus Jaapani Jaguarid 90ndate keskel. mis on hea, sest 1megase poti pärast kõlavad nad reeglina väga kõrvu kratsivalt, oma kõrge tooniga. pärn aga paistab kompenseerivat seda.

Image
^ ma tean, mis osad mõtlevad.. Jaguar + Digitech Grunge = Kurtzz, aga ma pole Nirvana fänn. :D
Image


ostsin kohe paki 11seid ja vahetasin keeled ära. mida jämedamad on, seda rohkem hoiavad need Jaguari idiootset silda pingul. enne seda oli ka vaja seda timmida umbes tund aega. ei plärisenud üldse, aga pärast mõnetunnist mängimist märkasin, et silla sadulate kruvid hakkasid ise liikuma ja muutus väga ebastabiilseks ja plärin tuli natuke tagasi. see ükskõik muidu, kuna ma plaanin niikuiniigi Mustangi silla sellele panna(üks populaarsematest mod'idest jaguarile). tremolo kang pläriseb ka mõnikord. ja maandamise probleem on ka. :P kael on tal ka 24", fretivahed on tihedamad ja mu väikestele kätele ideaalne. kaela selle.. pea juures eriti, kuid mida rohkem üles minna, seda rohkem hakkavad sõrmed üksteise otsa koperdama.

heli siis.. katsetasin sõbra võimuga, et sellest rohkem sotti saada. pole nii "trebly" kui tavaliselt vist oma puu liigi tõttu. puhtad helid on vägevad, overdrive on selline.. ebatihe, kraapiv (aga see meeldib mulle! ;D ) fuzzi või asjaga on ta ideaalne, Big Muff näiteks. helipead on aga veidi nõrgavõitu, mispärast ma kavatsen need Seymor Duncanitega asendada. mingi jazz asi kaela ja kuumem silda.

edasised plaanid sellega on siis
- uus sild.
- uued helipead.

esialgu. vbolla kunagi uus musta värvi pickguard (see, mis hetkel on täielik fail minu arust. :D ) ja elektroonikaga ka paar värki, üks lüliti seal teistsugust ülesannet täitma panna.[/img]
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Oled kindel, et maandamisprobleemid hoopis su seinakontaktis ei ole?

Väga äge pill muidu, hästi omapärane.
Ma kasutaks sellise pistikuga 90-kraadise nurga all juhet, see ei jää niiviisi turritama.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Post by m3dicated »

Oled kindel, et maandamisprobleemid hoopis su seinakontaktis ei ole?
mm.. ma ei eelda seda ainult sahinast, vaid sellest, et kui käsi on keeltel, pole midagi. nii et vist kitarris siiski. :D
Väga äge pill muidu, hästi omapärane.
On jaa.
Ma kasutaks sellise pistikuga 90-kraadise nurga all juhet, see ei jää niiviisi turritama.
Jep, juba plaaningi osta. :P[/quote]
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

m3dicated wrote: mm.. ma ei eelda seda ainult sahinast, vaid sellest, et kui käsi on keeltel, pole midagi. nii et vist kitarris siiski. :D
Ma julgeks väita, et see tähendab just seda, et kitarr on korralikult maandatud - kui käe keeltele paned, maandad enda kaudu kogu süsteemi ära. Kitarri maanduse puudulikkust näitaks see, et kätt keeltele pannes midagi ei muutu.
Sahin viitab varjestuse probleemidele, aga mingil määral on single-coilidega paratamatu.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Post by m3dicated »

hm. ok, tähh info eest, uurin. :D
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

liivainimene wrote:Ma julgeks väita, et see tähendab just seda, et kitarr on korralikult maandatud - kui käe keeltele paned, maandad enda kaudu kogu süsteemi ära.
Eieiei. Ise ei maanda sa midagi, kui sa just paljajalu betoonpõrandal peal ei seisa ja teise käega radikatorust kinni ei hoia.

Kitarr maandab kitarristi. Mitte vastupidi.

Kui käsi keeltele pannes surin ära kaob, näitab see seda, et kitarr maandab keelte kaudu kogu staatilise sodi ära, mida su keha üles korjab ja ilma keeli puutumata otse helipeadesse edasi kiirgab.

Muidugi on siis vaja ka korralikku maandust marsruudil kitarri väljundpesa massiklemm -> kitarrikaabli varjestus -> võimendi sisendpesa massiklemm -> võimendi šassii -> võimendi maandusega toitepistik -> kolmesooneline toitejuhe -> maandatud pistikupesa -> toimiv kaitsemaandus läbi hoone peakilbi. Seega surina põhjus võib olla ükskõik millises neist punktidest. Ehkki kui tegu on võrdlemisi hiljutise võimendiga (ja antud Vox seda kahtlemata on) ning euroremondi läbinud majaga, võib üsna julgelt näidata näpuga kitarri peale ja öelda, et sinna ongi koer maetud.

Aga muidu on seks pill.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Post by Hendri »

Pean lihtsalt lisama, et olen väga kade, Jaguar on esimene kitarr millesse ma ära armusin kui käisin HRCafes. Vägaäge. (Y) :D
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

deem, sul on minu unistuste pill :)
User avatar
Flegmatica
Posts: 401
Joined: 24 Apr 2008, 20:04
Location: Kodus

Post by Flegmatica »

Pahalt kena pill w? :shock:
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

mulle selle pilli juures köik meeldib ainult humbruckerid võiksid olla, ilusamat pilli pole olemas ;)
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Post by m3dicated »

^ Aga hiljuti tuli just välja Fender Jaguar Classic Player seerja, kus on Jaguari endised vead parandatud ja osadel on humbuckerid ka. Thomannis täiesti saadaval ja Jaapani omadest veidi kallimad. Need on siis Made In Mexico.

Image

Ja kui liiga kallis on, siis võid ju alati Squier Jagmasteri ka endale soetada. Ja ära lase Squieril end ehmatada, kuna paljud ütlevad, et Squieri kohta on ta väga kvaliteetne. Umbes 4000 peaks maksma.
Image
mr. kalmaar
Posts: 45
Joined: 17 Mar 2008, 20:29
Location: Tallinn

Post by mr. kalmaar »

Palju õnne! Ma ei mõista ainult, kuidas sul õnnestus Thomannist 94 või 95 aastal tehtud pill osta.
Mürast - seestpoolt võid ju ise pilli fooliumiga ära varjestada, peaks väga hästi toimima. Ma oma mustangil, mis oli algul üsna mürane, tegin nii, ja igasugu sirinaid ja pirinaid jäi kohe vähemaks.
Ütled, et helipead on nõrgavõitu. Kas nende kõrguse reguleerimisega oled juba katsetanud?
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Post by m3dicated »

Palju õnne!
Aitäh!
Ma ei mõista ainult, kuidas sul õnnestus Thomannist 94 või 95 aastal tehtud pill osta.
No endale tuli ka üllatusena, oodates hilist CIJ'd, aga vaatan kaela taha, "MADE IN JAPAN" seeria number oli T04**** ja Fenderi lehelt vaatasin: Jaapani pillide puhul on T ja 6 numbrit 94-95. http://www.fender.com/support/japanese_instruments.php
Mürast - seestpoolt võid ju ise pilli fooliumiga ära varjestada, peaks väga hästi toimima. Ma oma mustangil, mis oli algul üsna mürane, tegin nii, ja igasugu sirinaid ja pirinaid jäi kohe vähemaks. Ütled, et helipead on nõrgavõitu. Kas nende kõrguse reguleerimisega oled juba katsetanud?
Helipeade vahetuse ajal plaanin fooliumiga mässata ka jah. Jaapani Jaguarite helipead pididki nõrgavõitu olema ja veidi tuhmilt kõlama. Pärast vahetust peaks kitarr uuesti ellu ärkama. Hetkel järgmine kuu plaanis Seymour Duncani SJAG-1'ed osta, mis peaksid siis kõlama ameerika vintage sarnaselt.
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

mõne cleani ja mõne kärina loo viitsiksid salvestada ja üles uppida ?:)
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Post by m3dicated »

noo, võib proovida. mul mikrit muidu pole, nii et pean võimu kõrvaklappide otsikust otse läpaka mikri otsikusse lindistama. katsetan, vaatan, kas tuleb miskit välja.
Locked