Bugera võimud

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Peavey't Eestist ei saa, minu teada ma kuulsin, et nad pole selle turustamisest Eestisse eriti huvitatud.

See Bugera teeb isegi head häält aga selle vastupidavust kohta on ju nii palju vastukaja olnud, lambid ei pidanud üldse vastu pidama. Nii palju kui mina lugenud olen infot selle brändi kohta.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Kui inglise keel suus, siis Bugera kohta oli Harmony Central´i foorumis üsna pikk teema.

http://acapella.harmony-central.com/for ... ?t=1969929 (hetkel küll maas)
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Selle raha eest paremat (uut) ei saa.. Kõik Bugerad on stockis olemas EW Sound & Lightis (Raua 1, kus Stanfordki), kes on ka ametlik Behringeri esindaja Eestis.

Bugera miinused:
Cleani ei tasu loota, see-eest draivid on head. Kui põhiteemaks on draivisaund, siis on kõik OK. Aga kui korralikku cleani vaja, siis sellest firmast pole abi.
Poted on kinnitatud otse plaadile (pole vaja vist kommenteerida)..
Loomulikult jupid on odavad hiinakad...
- EmM9 -
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Hentsik wrote:Clean'ide kohta:
UG foorumis kirjutasid mitmed kasutajad, et Bugera võimude clean (ei tea hetkel, mis mudelite)
pidavat olema parem kui Peavey clean. Olevat Fenderi võimude järgi ehitatud. Samas päris Fenderit sealt ikka kätte ei saa.
Ilmselge haip. Või on need kasutajad mitte väga pädevad..
Ma ei väida, et clean päris saast on, aga KORRALIKU cleani sellel võimul pole.
Kui võrrelda Peavey'ga, siis tõenäoliselt on võrreldud Bugera 6-seeria vs Peavey 5150.
Jah, sellel (5150) tõesti clean pmst puudub ja siis tõesti võib Bugera clean parem tunduda.
Aga kui rääkida päris cleanist, siis mitte...

Samas jään ma selle juurde, et selle raha eest(samaväärset) paremat pole.
Kuid oma kõrv on keiser ja ilmselt peaksid minema ning veenduma,
kas Bugera clean sulle sobib....
Hentsik wrote: Ma tahaksin, et oleks korralik draivisaund, aga ka seda, et cleanid oleksid head.
Sellised lampvõimud maksavad kindlasti vähemalt poole rohkem kui Bugera....
Või siis ostma clean-võimu (Fender, Carvin etc.) järelturult ning aretama sinna
lisaks korraliku draivploki või lisaeelvõimu..
Btw, siin oli/on müügis Ampegi Reverborocket (vist) -- väga hea clean!
Lisaks mingi English Muff'n, DistX vms ja voila!!!!
Ja ära karda, et 50W 2x12"-iga lahjaks jääb -- Eestis kindlasti mitte...

Loomulikult ideaalis oleks lahenduseks kaks võimu......
Hentsik wrote: EW Sound and Lights on tallinnas ? :D
Jah. Raua 1, Tallinn (samast uksest, kus Stanfordki).
On-line pood asub SIIN.
- EmM9 -
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Noh, asjadega on nii nagu ikka -- mõnel läheb varem katki, teistel jällegi hiljem.. :)
Hiina asjade puhul on alati risk, et võib varem katki minna. Aga ei pruugi...

Kui Ampeg ei köida (ja ma ei saa aru miks, igati vinge retro look! :) ), siis üks omasuguste
seas odavama hinnaga korralik (clean+draiv ja vastupidavus) variant on ENGL Thunder.
Uus on u. 2-3kilo Bugerast kallim.

Ja kui raha veidi rohkem, siis Kidi poolstäkk (JCM900+Riviera cab) on väga hea valik...
(Oli vist ka siin foorumis müügis..)
- EmM9 -
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Äkki proovid Randalli ?
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Lugesin teemat ja üks tähtis asi, mille olen unustanud öelda, et see kogu jutt on vaid stocki kohta.
Kohe kindlasti annab iga võimu saundi impruuvida paremate lampide jms.

Kasutatud ENGL-eid (kombod ja pead) Eestis ilmselt veel ei liigu.. Minu teada on Thunder olemas
Vennol (vähemalt oli) ja kellelgi oli/on Screamer. Rohkem pole ma neid siinkandis näinud. Eel- ja lõpuotsi on rohkem.
- EmM9 -
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

EmM9 wrote: Ja ära karda, et 50W 2x12"-iga lahjaks jääb -- Eestis kindlasti mitte...
Loomulikult ideaalis oleks lahenduseks kaks võimu.....
Bingo!

1) Üle 25W lapmvõimu on igasuguse indoor keika jaoks selge overkill ja 2x12" on super ruumi säästja. Vabas õhus suuremal laval saab otse kõrva suunatud 25W võimuga vabalt hakkama, lihtsalt veidi ringi mõllates kaob võim kergelt kõrvust.

2) Korraliku cleani saundi saamiseks piisab 3 eelvõimufaasist. Korraliku marshalli draivi saab 4 eelvõimufaasiga ning metali jaoks võiks olla 5 eelvõimu faasi. Nüüd, kui sa tahad saada sooja cleani läbi võimu, mis teeb head metali saundi, siis 5 eelvõimufaasi lihtsalt jäävad külmaks ja krõbedaks, pole midagi teha. 4 Eelvõimufaasi veel krõbedaks ei kipu, aga päris hea clean ta pole. Seega on igati asjalik jooksutada clean-i ja drive'i võimud eraldi (kui me räägime muidugi mahlasest lampvõimu draivist, mitte plokkidest).
Last edited by Marvin on 29 Aug 2008, 11:39, edited 3 times in total.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Sa peaks ennem proovima, kas sulle meeldib eelvõimulampide draiv üksinda või siis koos faasipõõraja lambi ja lõpulampide üleküllastumisega. Kui koos viimastega, siis on sul vaja leida jälle viise, kuidas 120W'st teha ligi 15W või vähemgi. 200W atekas oleks siis vajalik.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Kõik oleneb sellest, kuhu on seatud Bugeral master volüüm. Kui ta on enne faasipöörajat, siis saad sa eelvõimu lambid täies mahus klippima lasta ning reguleerida, kui tugev signaal saadetakse lõppkokkuvõttes lõpulampidesse. Saadad nõrga signaali (master volüüm on umbes poole peal või vähem) siis lõpulambid ega faasipööraja lamp ei küllastu, kuid volüümi saad reguleerida. Alles jääb draiv eelvõimu lampidest. Kui keerad master volüümi peale (ehk siis eelvõimust tulev signaal saadetakse täies mahus lõppu) siis küllastub kõigepealt faasipööraja lamp ning lõpuks ka lõpulambid. See muudab veidi draivi karakterit veidi soojemaks.

Kui sa paned buusteri ette, siis saad vaid rohkem draivi eelvõimust. Lõpulampe sa küllastuma madalal volüümil paraku ei saa.
Last edited by Marvin on 29 Aug 2008, 11:32, edited 1 time in total.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

booster on õige jutt (Y)
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Hentsik wrote:Tehtaks seda väiksemates variantides, nt 60W või isegi 30W, ostaksin väiksema võimsusega.
Aga sel juhul Laney LC -- 30W või 50W ja Bugera hinnaklassis. Eestis müüb PVX (kauplus Muusik, Tallinn ja Pärnu).
- EmM9 -
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Kõige lahedam variant tundub üldse hetkel Krank Revolution JR Pro. Hind on küll sellel 11k kanti, kuid 20W ja High-Gain on ju kauaoodatud kooslus. Netiklippide järgi teeb ta küll väga karmi saundi.


Marvin, see küll tähenärimine, kuid kindlasti saab Diezeli 3-ja 4-kanalistest väga häid cleane peale ka megaheade high-gain saundide :)
Huvitav palju nendel üldse eelvõimufaase on...kas 5, või äkki tänapäevastel tippvõimudel on ka veel rohkem?
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

TnX wrote:Marvin, see küll tähenärimine, kuid kindlasti saab Diezeli 3-ja 4-kanalistest väga häid cleane peale ka megaheade high-gain saundide :)
Jah, ma siin oma naiivse ja konservatiivse pilguga veel ilma igasugu releede ja vaktroliteta ning pardakompuutriteta vanade heade Marshalli skeemide juures... :P
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Laney LC-st enesest jääb hi-gaini jääks puudu, seega peaks sinna mingi lisaploki leidma...
Aga too TnX-i pakutud Krank tundub huvitav valik olevat. Juuniori küll näppinud pole, aga seenior :) Revolution on küll mõnus.
- EmM9 -
Locked