12-keelne kitarr

Erinevate firmade pillid
Amarant
Posts: 93
Joined: 19 Nov 2007, 18:38

12-keelne kitarr

Post by Amarant »

Rääkige palun algajale võimalik palju sellest pillist. Mis on ta head ja vead?
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

mina tean selle kohta seda et tal on topeltkeeled. sellel on enamvähem nagu tavaline kitarri häälestus.- E E A A D D G G B B E E. vigade kohta võib õelda et keeli on tüütum alla vajutada. see kitarr on hea kuna tal on ilusam kõla.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Siis ei ole ju enamvähem sama häälestus, vaid ongi sama.
Üldiselt ja alguses on harjumatu mängida ja mingeid selliseid arpegio tüüpi asju on raskem mängida, sest keeled kõik on väga üksteise ligidal.
Kokkuvõtteks:
Nende kõla korvab kõik halva.
Ise plaanin mingi aeg just osta 12-keelse.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

RockaRolla wrote:Siis ei ole ju enamvähem sama häälestus, vaid ongi sama.
Minu arust Faded rääkis midagi sellist ka kunagi, et mõned keeravad lisakeeled pool tooni kõrgemale või madalamale, et omapärasemat kõla saada vms.
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Sander.S wrote:
RockaRolla wrote:Siis ei ole ju enamvähem sama häälestus, vaid ongi sama.
Minu arust Faded rääkis midagi sellist ka kunagi, et mõned keeravad lisakeeled pool tooni kõrgemale või madalamale, et omapärasemat kõla saada vms.
Muidugi, sa võid teha mis pähe tuleb, kasvõi kõik keeled täiesti suvalisse hääletusse keerata.
Throw the Jew Down the Well
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

Muidugi, sa võid teha mis pähe tuleb, kasvõi kõik keeled täiesti suvalisse hääletusse keerata.
kuigi ma arvan et keegi seda ei tee.
User avatar
EvilKatarn
Posts: 523
Joined: 23 Jun 2008, 15:32
Location: Tallinn -> Nõmme

Post by EvilKatarn »

martra wrote:
Muidugi, sa võid teha mis pähe tuleb, kasvõi kõik keeled täiesti suvalisse hääletusse keerata.
kuigi ma arvan et keegi seda ei tee.
Öeldi ju vaid seda, et võib teha mis pähe tuleb. Jumal teab, mis mõnel võib pähe tulla.

Kas keegi oskab mulle nimetada mõnd kuulsat lugu miso n mängitud 12 keelse kitarriga.
Ibanez RGR321EX + EMG ALX w/ ABQ
Marshall MG10KK
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Chili Peppersi Breaking The Girl peaks olema näiteks.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

EvilKatarn wrote:
martra wrote:
Muidugi, sa võid teha mis pähe tuleb, kasvõi kõik keeled täiesti suvalisse hääletusse keerata.
kuigi ma arvan et keegi seda ei tee.
Öeldi ju vaid seda, et võib teha mis pähe tuleb. Jumal teab, mis mõnel võib pähe tulla.

Kas keegi oskab mulle nimetada mõnd kuulsat lugu miso n mängitud 12 keelse kitarriga.
Led Zeppelini lugudes on tavaliselt 12-keelset päris palju. Kui ma ei eksi siis ka Stairway to Heavenis on.
Kui keegi tahab teada, mis häält 12-keelne teeb, siis soovitan soojalt pillipoodi sisse astuda ja proovida.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Sander.S wrote:Minu arust Faded rääkis midagi sellist ka kunagi, et mõned keeravad lisakeeled pool tooni kõrgemale või madalamale, et omapärasemat kõla saada vms.
Mitte pool tooni, see oleks juba räige dissonants. Aga hästi natuke, paar senti üles- või allapoole, see annab kerge chorus-efekti. Tremolo-suupill kasutab sama põhimõtet.

12-keelsel kitarril on E, A, D ja G lisakeeled veel põhikeelest oktaav kõrgemal.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Faded wrote:
Sander.S wrote:Minu arust Faded rääkis midagi sellist ka kunagi, et mõned keeravad lisakeeled pool tooni kõrgemale või madalamale, et omapärasemat kõla saada vms.
Mitte pool tooni, see oleks juba räige dissonants. Aga hästi natuke, paar senti üles- või allapoole, see annab kerge chorus-efekti. Tremolo-suupill kasutab sama põhimõtet.

12-keelsel kitarril on E, A, D ja G lisakeeled veel põhikeelest oktaav kõrgemal.
OK, my bad
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
Amarant
Posts: 93
Joined: 19 Nov 2007, 18:38

Post by Amarant »

EvilKatarn wrote:
martra wrote:
Muidugi, sa võid teha mis pähe tuleb, kasvõi kõik keeled täiesti suvalisse hääletusse keerata.
kuigi ma arvan et keegi seda ei tee.
Öeldi ju vaid seda, et võib teha mis pähe tuleb. Jumal teab, mis mõnel võib pähe tulla.

Kas keegi oskab mulle nimetada mõnd kuulsat lugu miso n mängitud 12 keelse kitarriga.
Metallica "Fade to black".
Kas te soovitaksite jätkata algajal, kes on ligi aasta aega nailonkeeltega akustilist mänginud, 12-keelsega? Mind tõesti köidab selle pilli suursugusus. Kuidas seda sõrmitseda on?
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Raske õppusel, kerge lahingus.
Kui tahad, võta ära.
Minu soovitus siis.
Alguses on harjumatu ja võibolla ka raske kohati aga harjub ära.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

12-keelset kitarri on raskem sõrmitseda, kuna keelte vahed on väiksemad ja raskem on õigele keelele pihta saada. Lisaks muidugi bendimine on praktiliselt võimatu. 12-keelne on ikka rohkem rütmi, mitte soolopill.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Amarant
Posts: 93
Joined: 19 Nov 2007, 18:38

Post by Amarant »

Mulle tundub, et keeruline osa peaks olema ühe sõrmega kahte keelt korraga tõmmata.
Locked