Probleem võimuga

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
c0caine
Posts: 5
Joined: 04 Jan 2007, 18:07
Location: Tallinn

Probleem võimuga

Post by c0caine »

Et, siuke ärritav asi, et kui ühendan ditortion bloki võimu ja kitarri vahele siis käib siuke vastik nö plärin vms (50hz nagu) ning kui distortioni sisse lükkan see plärin kahekordistub.
Ma kardan, et asi on võimus, kuna lähemalt kuulates on seda plärinat ka siis kuulda kui distortionit taga ei ole, lihtsalt distortion toob selle välja valjult.
Et, siis mis oleks võimalik sellise asjaga ette võtta ?
Võim= Harley Benton HB-20G
Distortion= Behringer Distortion Modeler DM100
Kitarr= Epiphone Les Paul Studio
andu
Posts: 727
Joined: 23 Jan 2006, 19:58
Location: Tallinn

Post by andu »

proovi oma plokki mõne teise võimuga.
Tere!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kas plokk jookseb patarei või adapteriga? Kui adapteriga, siis on see ilmselt reguleerimata. Proovi patarei või korraliku toiteadapteriga.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

minul on tilluke odav squieri 15w võim, korgi odav digitaalne multiefektiprotsessor ja näiteks musima elektra kitarr. kui võimul piisavalt distortionit peale keerata siis hakkab plärisema, kui plokilt distortionit juurde keerata siis läheb plärin palju kõvemaks, ja kui selle krempli otsa panen oma maandusprobleemidega musima, siis on tulemuseks selline paras diiselmootori lörin. samas madala distortioniga otse läbi võimu mängides korraliku kitarriga plärinat pole. ja kui efektika oma korraliku kenwoodi muusikakeskuse võimu taha panen, siis ei tee see ka mingit lörinat. niisiis võib öelda, et mida odavamad seadmed, seda vähem distortionit nad suudavad käsitseda ilma, et kvaliteet kannataks. aga jah, õige oleks proovida kõiki seadmeid eraldi mingi teise süsteemiga (kitarri teise võimuga, plokki teise võimu ja kitarriga, võimu teise kitarriga), võib olla et üks neist on lihtsalt katki :)
c0caine
Posts: 5
Joined: 04 Jan 2007, 18:07
Location: Tallinn

Post by c0caine »

Plokk jookseb adaptril 9V nii nagu karbil kirjas (distortion).
Proovisin 7.5V peal ning plärinat ei olnud eriti aga selle eest oli nii et kui keelt all ei hoia ei ole ka soundi.
Aga mingit teist võimu mul polegi vist proovida aint üks vana vene muusika keskus. Sellega peab veits vaeva nägema, et tööle saaa ja kõik õigesti sättida.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Vii oma kidra tehnika arvutist ja telekast kaugemale. Pane sellele plokile 9V patarei sisse ja siis kui oled selle ära proovinud siis kirjelda uuesti ja täpsemalt oma probleemi.
Tõenäoliselt on variestus mured, sest plokk on plastik karbis.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
andu
Posts: 727
Joined: 23 Jan 2006, 19:58
Location: Tallinn

Post by andu »

Seal, kus mure kõige suurem, seal Served kõige lähemal.
Tere!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

c0caine wrote:Plokk jookseb adaptril 9V nii nagu karbil kirjas (distortion).
Voldid voltideks, kui sul on mingi odav seinamuhk, siis see laseb võrgumüra läbi lihtsalt, ja su kirjeldus kõlab ka kahtlaselt sedamoodi. Proovi patareiga, nagu ma eelpool juba mainisin.

Teine variant on jah varjestus, nagu served ütles.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Ja kolmas variant on soetada korralikud asjad...
No offence, ent müra on hyper-picky Uli TM.
- EmM9 -
madis
Posts: 200
Joined: 17 Nov 2006, 12:35

Post by madis »

võimus asi kindlasti ei ole, kui ploki distortioni sisselülitamisel asi kahekordistub
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

No jah. Tegelikult võiks teemaalgataja öelda, kas ilma plokita on ka see surin või mitte... see kahendaks kõik asjad üsna kiiresti.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

madis wrote:võimus asi kindlasti ei ole, kui ploki distortioni sisselülitamisel asi kahekordistub
julgen vaielda, mul võim pläristab omaette parasjagu ja ploki taha pannes läheb asi hullemaks, kuna plokk ka pläriseb ja kahepeale pläriseb rohkem (viga siis selles et mõlemad on odavad asjad ja plärin käib asja juurde). no offense ka minu poolt, aga mul on kahtlus, et teemaalgatajat närib sama mure.
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Post by Yamaha1 »

served wrote:No jah. Tegelikult võiks teemaalgataja öelda, kas ilma plokita on ka see surin või mitte... see kahendaks kõik asjad üsna kiiresti.
Ma kardan, et asi on võimus, kuna lähemalt kuulates on seda plärinat ka siis kuulda kui distortionit taga ei ole
Epiphone LP Standard->Yamaha häälestaja->Rocktron Tri-Wah->Boss MT-2->Roland Microcube
Yamaha fg-411(akustiline)
Casio süntekas

8)
Image
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

cobra_vello wrote:
madis wrote:võimus asi kindlasti ei ole, kui ploki distortioni sisselülitamisel asi kahekordistub
julgen vaielda, mul võim pläristab omaette parasjagu ja ploki taha pannes läheb asi hullemaks, kuna plokk ka pläriseb ja kahepeale pläriseb rohkem (viga siis selles et mõlemad on odavad asjad ja plärin käib asja juurde). no offense ka minu poolt, aga mul on kahtlus, et teemaalgatajat närib sama mure.
Sa vii oma tehnika tagasi sinna kust ostsid. ISegi odav vöim ei tohiks "pläriseda" niisama..
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked