Järgmine algaja teema

Erinevate firmade pillid
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Järgmine algaja teema

Post by Rasengan »

Tere kõigile!
Tekkis huvi kitarri vastu hiljuti kui nägin et onu ostis kitarri ja andis proovida mängida. Varem on ka olnud. Otsisin foorumist aga vastuseid ei leidnud.

Nüüd selle õppeaasta lõpus saan vist kitarri, oleneb hinnetest. Tahaksin akustilist. Ja me käisime isaga seal Tartus vanalinnas ühes pillipoes ja niisama vaatasime hindasid.

Tahtsin küsida, et mida tuleks jälgida akustilise kitarri ostmisel? Et mis nagu vead on ja muu. Ja mõnda firmat ka mis teeb häid pille. Ja ma mõtlesin et kui on mõni mitte väga tuntud firma, aga kõik jupid on kvaliteetsed, kas siis üldse loeb see firma? Ja seda veel ei tea palju vanemad on nõus raha mängu panema.
Myrsik
Posts: 373
Joined: 01 Oct 2007, 10:18
Location: Pärnu
Contact:

Post by Myrsik »

eelarve?
User avatar
rzksx
Posts: 93
Joined: 28 Sep 2006, 20:02

Re: Järgmine algaja teema

Post by rzksx »

Rasengan wrote:... Ja seda veel ei tea palju vanemad on nõus raha mängu panema.


Hinnaklassi võiksid siiski välja uurida, vähemalt umbkaudselt. See teeks asja kõigile hulga lihtsamaks.
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Ma arvan et midagi 2000-3000 sekka vist. Mul on üks kindel kolm juba tunnistusel olemas, siis isa mingit väga kallist ka ostma ei hakka.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Iga kolmega kukub eelarvest üks tonn vähemaks :)
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

pmst alguses on kaks võimalust et kas sa tahad meltall keeltega akustilist ehk siis westernkitarr, millel on kael peenem, kuid alguses on keeli raske alla vajutada, või siis Nailon keeltega klassikaline kitarr, millel on kael laiem ja millel on nailon keeled ning keelte alla vajutamine on sõrmede jaoks algetapis kasutaja sõbralikum.

Klassikal piilidest on selles hinna klassis ühed paremad Tartus Stanfordis (ekraani kino taga) müüdavad Yamaha kitarrid, nondel pole kõlakaas kõige hullemast vineerist tehtud, et sihukesed enam vähem kõlaga. Ja noh kui oled sihuke juba 12-13 aastat vana koolijõmm, siis osta pill Täissuuruses ehk siis 4/4 mõõdus.
Last edited by k6ll on 14 Apr 2008, 18:08, edited 1 time in total.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Lõpuks ostad ise kitarri ja maksad isale selle eest peale...

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Aga ma ei tea kas mul jätkub huvi pärast mõnda kuud mängimist. Ja seda nailonkeelte ja metallkeelte värgi kohalt ütlen seda et ikka eelistaks metallkeeltega. ise olen 15, siis läheb täismõõdus kitarr jah? aga keegi teab mida Tartus seal vanalinna muusikapoes head pakutakse?
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Rasengan wrote:Aga ma ei tea kas mul jätkub huvi pärast mõnda kuud mängimist.

Aga milleks sa siis end vaevad?!
- EmM9 -
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

mul on tihti mõne hobiga nii olnud. alguses on küll huvi suur, aga pärast poole kaob ära. ma veel mõtlengi natuke kas tahan kitarri või mitte. aga võiks ju ikkagi midagi soovitada.
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

Rasengan, kui sul igav hakkab võid hakkata jaapni animede akustimuusikat mängima :wink: :wink:
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Mina olen hetkel Yamaha CG101 MS omanik, üks odavamaid kontsertmudeleid sel tootjal. Ma olen temaga väga rahul ning ka kunagine kitarriõpetaja kiitis ostu heaks. Uuena on ta hind natuke alla 4000 kr, niiet soovitan soojalt.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Pmst põhimõtteliselt peab ikka investeeringut ka kaitsma. Ma arvan, et kui sul vanamees paneb algul mingi 5 tonni magama ja sa siis kahe kuu pärast viskad pilli nurka (olen selliseid asju oma silmaga näinud, kuna töötan muusikakoolis), siis kui su vanamehel pole mingit ala armukest, siis valab ta selle jama küll sinu peal välja, et türa sa siristad kui asja ei saa :-)

Pmst osta omale alguses mingi selline pill mis pole väga väga sitt ja samas ka mitte väga sitt. Et ala alla 2 tonnaseid klassika pille ikka müüakse ja siis vaata kas on huvi või mitte. Et mingi 2 kilose pilli saad siin foorumis siis paar kuu pärast ikka 75% hinnaga maha müüa, siis see väga suur kaotus pole
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Vabandust, et teema üles toon, aga kooli lõpp on mõne päeva kaugusel ja seega kitarr. Tahtsin küsida, et kui lähme ostma, kas siis müüjate nõu tasub kuulata? Mõned on sellised, et määrivad si**a pähe. Ja siis on mõne aja pärast juba kitarr läbi.
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Post by greencow »

Olen näinud selliseid, kes ajavad müügimehe juttu ja selliseid, kes otsivad püsikliente...

Selle müügimehe jutu tunneb tegelikult ära kui sul natuke kogemusi on...
Locked