Otsin tarvikuid stuudio jaoks

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Otsin tarvikuid stuudio jaoks

Post by iiihaa »

oleks vaja stuudiotehnikat

aga see selleks, asume asja kallale.

mis tarvikuid mul vaja oleks ?


ise mõtlesin nii :

Image

trummid piisavalt kõvad isegi, vb salvestamiseks oleks vaja trummimikrofone.

2 mikrofoni ühendaks võimuga ja edasi kõlarisse
elektrikitarrid võimuga, kus sees juba kõlar
basskitarrid samuti võimu, kus sees kõlar

võimalus peab olema ühendada kogu see krempel stuudiopuldi taha .


kõik kaup võiks olla thomannist

trummid :
http://www.thomann.de/gb/yamaha_gigmake ... _black.htm

(kitarrid peavad mängijad ise kaas võtma, siis ei tule tühikargajaid)

helisalvesti
http://www.thomann.de/gb/tascam_dp02.htm

el kitarride võim
http://www.thomann.de/gb/fender_fm212r_ ... ncombo.htm

basskitarride võim
http://www.thomann.de/gb/harley_benton_ ... _combo.htm

stuudiomikrofon + võim
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc450_bundle.htm

trummimikrofonid(salvestuseks)

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_dc15 ... fonset.htm




edasi oleks VEEL vaja

1 stuudiomikker juurde
2 tavalist proovimikrit
mikrofonidele kõlar
effektiplokke kitarridele
2 mikrofoni standi

ja POSU juhtmeid..

põhimõtteliselt võite kõiki soovitada, thomannist, neid, mida vaja on ja ka neid, mis juba olemas on aga kokku ei sobi.

öelge, kas see komplekt oleks selline kümnepallisüsteemis 5-7 ?

palun täiendage ja muutke. :D

aitäh !
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Mina jätaks selle helisalvesti välja. Salvestad arvutikõvakettale lindistatud värgi. Arvutile korralik lindistus helikaart külhe jne.

See stuudio skeem on sul eriline meistriteos peaks ütlema ;)
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

aga ütleme et edaspidi hakkab rahvas seal lugusid lindistama. tuleb arvutiga hea kvaliteet ? :D

aga huvitav oleks küll kui arvutil on 4 jämeda otsaga juhet taga :D
Last edited by iiihaa on 18 Jan 2008, 16:40, edited 1 time in total.
Velts.
Posts: 250
Joined: 03 Aug 2007, 21:56

Post by Velts. »

Hindeks kolm, seda ka ainult kidravõimu ja stuudiomikri eest. Kui sa tahad seal ka proovi teha, on sajavatise kidravõimu kõrvale vaja umbes 150w bassivõimu. Trummid on ka ütleme et normaalse ja pasa vahepeal.
We board up the house
Hide upstairs and wait
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

iiihaa wrote:aga ütleme et edaspidi hakkab rahvas seal lugusid lindistama. tuleb arvutiga hea kvaliteet ? :D
No ma pole küll ekspert aga minuteada lindistatakse ja mixitaksegi kõik arvutiga. Kui on küllaltki hea helikaart siis ei ole arvuti halvem lahendus kindlasti mitte. Kompaktem ja puha. Kõige rohke soovitatakse lindistuseks Mac arvuteid.
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

Velts. wrote:Hindeks kolm, seda ka ainult kidravõimu ja stuudiomikri eest. Kui sa tahad seal ka proovi teha, on sajavatise kidravõimu kõrvale vaja umbes 150w bassivõimu. Trummid on ka ütleme et normaalse ja pasa vahepeal.
soovita paremaid osasid ;)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Esiteks, millega sa neid trummimikreid salvestada kavatsed? On sul pult olemas? Kui ei, siis vähemalt 8-kanaline tuleb hankida. Ja jälgi sealjuures, et tal oleks ka 8 mikri eelvõimu - paljudel pultidel on küll hea hulk kanaleid, aga neist ainult kahel-neljal esimesel on mikri eelvõimud.

Teiseks, kindel, et tahad tolle Tascamiga lindistada? Arvutipõhine DAW oleks veidi asjalikum ehk, kasvõi juba VST-pluginate lisamise poolest (eriti kuna sul alguses niikuinii räkitäit protsessoreid miksimiseks/masterdamiseks ei teki).

Kolmandaks, mida sa stuudio- ja proovimikrofonide all mõtled? Sul on mikreid vaja erinevate heliallikate üles võtmiseks. Vokaal (too T.Bone sobib vast küll), kitarri/bassivõimud (Shure SM57), akustilised instrumendid (kaks pencil-stiilis kondekat, soovitavalt samad mudelid, või stereokonde), trummid (jälle too T.Bone komplekt vast alguses kärab).

Neljandaks, loe läbi see juhend stuudio ehitamiseks:
http://www.tweakheadz.com/guide.htm
Kõik seal pole alguses muidugi kohustuslik materjal (seal on palju ka näiteks digitaalsete andmeedastusstandardite ning MIDI-süntide ja elektroonilise muusika kohta), aga enamus artikleid on väga soovitatav lugemine. Samuti pakutakse seal välja erinevaid setup-e stuudiote jaoks.
RockaRolla wrote:No ma pole küll ekspert aga minuteada lindistatakse ja mixitaksegi kõik arvutiga. Kui on küllaltki hea helikaart siis ei ole arvuti halvem lahendus kindlasti mitte. Kompaktem ja puha. Kõige rohke soovitatakse lindistuseks Mac arvuteid.
Palju kasutatakse stuudiotes ka spetsiaalseid DAW-süsteeme, alates tolle Tascami laadsetest, kuni profisüsteemideni, nagu Pro Tools ja RADAR.
Last edited by Faded on 18 Jan 2008, 17:02, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

Faded wrote:Esiteks, millega sa neid trummimikreid salvestada kavatsed? On sul pult olemas? Kui ei, siis vähemalt 8-kanaline tuleb hankida. Ja jälgi sealjuures, et tal oleks ka 8 mikri eelvõimu - paljudel pultidel on küll hea hulk kanaleid, aga neist ainult kahel-neljal esimesel on mikri eelvõimud.

Teiseks, kindel, et tahad tolle Tascamiga lindistada? Arvutipõhine DAW oleks veidi asjalikum ehk, kasvõi juba VST-pluginate lisamise poolest (eriti kuna sul alguses niikuinii räkitäit protsessoreid miksimiseks/masterdamiseks ei teki).

Kolmandaks, mida sa stuudio- ja proovimikrofonide all mõtled? Sul on mikreid vaja erinevate heliallikate üles võtmiseks. Vokaal (too T.Bone sobib vast küll), kitarri/bassivõimud (Shure SM57), akustilised instrumendid (kaks pencil-stiilis kondekat, soovitavalt samad mudelid, või stereokonde), trummid (jälle too T.Bone komplekt vast alguses kärab).

Neljandaks, loe läbi see juhend stuudio ehitamiseks:
http://www.tweakheadz.com/guide.htm
Kõik seal pole alguses muidugi kohustuslik materjal (seal on palju ka näiteks digitaalsete andmeedastusstandardite ning MIDI-süntide ja elektroonilise muusika kohta), aga enamus artikleid on väga soovitatav lugemine. Samuti pakutakse seal välja erinevaid setup-e stuudiote jaoks.


trummimikrid viiks salvestuspulti, kuhu lähevad ka 2 tavalist mikrit ja kitarrivõimust juhe ja ka bassivõimust juhe.

selge. siis peab arvuti sebima. pmst see saab üldkasutatavaks ruumiks, et kodustuudio sellest ei saa ;)

stuuidomikrofonid nagu lindistamiseks, aga tavalised mikrofonid võiks olla nagu niisama proovide tegemiseks. või kõlbavad stuudiomikrid kah ?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

iiihaa wrote:trummimikrid viiks salvestuspulti, kuhu lähevad ka 2 tavalist mikrit ja kitarrivõimust juhe ja ka bassivõimust juhe.
Mis pult sul on? Kuidas sa selle arvutiga kavatsed ühendada?
Mis "2 tavalist mikrit" - mis eesmärk neil on?
Kitarrivõime lindista mikriga ikka, mitte liiniväljundist.
Bassi võid ka otse (läbi DI) lindistada.
stuuidomikrofonid nagu lindistamiseks, aga tavalised mikrofonid võiks olla nagu niisama proovide tegemiseks. või kõlbavad stuudiomikrid kah ?
Ei ole stuudiomikrofone ja tavalisi mikrofone. Proovi tegemiseks kõlbavad ka need, mida sa stuudios kasutad. Ehkki mina kõige paremaid kondesid näiteks proovi jaoks küll välja ei veaks - need on palju õrnemad, kui dünaamilised. Läheb keegi kogemata jalaga pihta, ja ongi investeering korstnas.

Pealegi proovis on sul mikrit ilmselt vaja ainult vokaalile ja akustilistele pillidele - trummid ja elektrilised instrumendid saavad ka omal käel hakkama. Seega, vokaali jaoks proovi tegemiseks 1-2 Shure SM58-t või sarnast, ning stuudiosse konde või kaks. Kui tahetakse akustiliste pillidega proovi teha, siis nende jaoks ka vähemalt üks dünaamiline pilli kohta.

Üks asi veel - monitorid. Mitte arvutikuvarid, vaid monitorkõlarid. Vähemalt nearfield-tüüpi, miksimiseks. Kas aktiivid või passiivid, sõltuvalt kas sul on mingi lõppvõim olemas. Ja kui sa proovi kavatsed teha, siis selle jaoks eraldi lavamonitorid.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

mul pole ühtegi pulti, aga ma arutasin, kas nii ei oleks mõtekas, et kõik trummimikrid koondada mingisse pulti ja sealt edasi outputist arvutisse

selge, siis saab kokku ainult 2 mikrit, nii proovi kui ka salvestamise jaoks.

miks ma elektrikitarri mikriga linistan :O ?

sest nagu line in/out ju tunduvalt parema heliga. või olen ma eksinud ?
mis see DI on ?

ja kas lindistamine toimub kõik instrumendid eraldi ?

akust pilli jaoks kah igaksjuhuks 1 mikker siis.

monitoride peale mõtlesin ma ise kah.
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

Image

uus skeem, tänud andresele.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Lindistamisel kindlasti eraldi. On ka juhtumeid kus lindistatakse koos aga minumeelest on see pullisitt.

Kidra kindlasti niimoodi, et mikker võimu ees. Seletama ei hakka. Kui ükskord lindistad sisi saad aru miks.

EDIT:
Mis selle skeemi mõte on? Just selle skeemi, mis ei näita absoluutselt mitte midagi. Mikker läheb võimu ja sealt kõlarisse. Elementaarne ju. Ja laulumikkrid peaksid ka minema helipulti, sealt siis kas võimu, või võimu puudumisel ja aktiivkõllide olemisel kõllidesse.
Last edited by RockaRolla on 18 Jan 2008, 17:18, edited 1 time in total.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

iiihaa wrote:mul pole ühtegi pulti, aga ma arutasin, kas nii ei oleks mõtekas, et kõik trummimikrid koondada mingisse pulti ja sealt edasi outputist arvutisse
Oleks küll. Üldse oleks mõttekas kõik mikrid ja muud sisendid koondada pulti ja sealt edasi arvutisse.
Ja kui sul on pult, siis pole tollel T.Bone eelvõimuga komplektil suurt mõtet, kuna puldis on eelvõimud olemas.

Puldi arvutiga ühendamiseks on kaks varianti. Esiteks, kui puldil on USB või (eelistatavalt) Firewire väljund, siis sealt otse arvutisse. Teiseks, kui pult on puhta analoog, siis mingist liiniväljundist eraldi helikaardi liinisisenditesse ja sealt omakorda arvutisse.
selge, siis saab kokku ainult 2 mikrit, nii proovi kui ka salvestamise jaoks.
Oot-oot, midagi sellist ma küll ei soovitanud.
miks ma elektrikitarri mikriga linistan :O ?
Mitte elektrikitarri, vaid elektrikitarri võimendit.
sest nagu line in/out ju tunduvalt parema heliga. või olen ma eksinud ?
Ei. Liiniväljundi signaal on kohe pärast eelvõimu, mistõttu lõppvõim ja kõlar(id) jäävad helipildist üldse välja.
mis see DI on ?
Direct Injection. Võimaldab instrumente otse pulti ühendada.
http://www.songstuff.com/glossary/D
ja kas lindistamine toimub kõik instrumendid eraldi ?
Kui tahad. Nii läheb kauem aega, aga pärast on lihtsam kõiki instrumente eraldi sättida. Võid ka kõik korraga lindistada, aga siis pead kas juba puldis stereomiksi tegema või kõik rajad puldist eraldi arvutisse saama. See teine variant eeldab kiiret ühendust puldi ja arvuti vahel (Firewire) ning ka võimekat arvutit. Samuti pead vaeva nägema, et kõik instrumendid üksteisest isoleerida. Muidu hakkavad näiteks trummari mikrid kidravõimu üles korjama, ja nii edasi.
akust pilli jaoks kah igaksjuhuks 1 mikker siis.
Vähemalt üks. Sõltub pillist muidugi. Akustilist kitarri lindistades saab kahe mikriga veidi parema tulemuse.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

http://www.album.ee/files/46/435/orig/13346435_H74k.jpg

siin siis uus, täiustatud joonis.

loodetavasti parem, kui eelmine




sooviks siis teada, mida üldskeemis muuta, või peakski umbes nii jääma??

(esialgu selline soov, hiljem hakkame marke ja mudeleid otsima)

unustage praegu üldse esimeses postituses mainitud firmad ja margid ära. ;)

tänud
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Põhimõtteliselt on kõik õige. Basskitarri võib ka otse võtta, nagu ma mainisin. Ja trummide jaoks pole tingimata eraldi pulti vaja, kui üldpuldil piisavalt kanaleid ja eelvõime jagub.

Sa klahvpille ei oota oma stuudiosse? Kui tullakse süntidega, lähevad need puldi liinisisendisse. Kui MIDI-klaviatuuridega, siis arvutisse kas USB või MIDI kaabliga. Uuematel MIDI-kontrolleritel on küll juba USB väljund olemas, aga igaks juhuks võiks ka MIDI-võimalus olemas olla.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked