Paluks abi :)

Erinevate firmade pillid
Ruubi
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2007, 04:39
Location: Tallinn

Paluks abi :)

Post by Ruubi »

Niisis on selline mure...

Tuli mul siis ilge isu osta endale kitarr, akustiline siis ja sellega mängima õppida.
Kahjuks ei tea ma kitarridest suhteliselt mitte midagi ja ei tea millist kitarri osta.

Tahaks iis teilt teada saada, et milline kitarr ( akustiline ) oleks siis parim minusugusele algajale. Idee on ära õppida fundamentaalsed asjad akustilisel, võibolla isegi paar pala, ja siis edasi liikuda elektrilisele. Niiet pole vajadust ilgele profikitarrile.
Vanemad ja kogenenumad foorumikasutajad oskavad ehk isegi näidata mõnd teemat kus keegi ehk müüb umbes 1K eest head kitarri...või siis ise pakkuda mõnda :)

Kindel on see, et metallkeeeltega ja ikka 6string :)
arx22
Posts: 56
Joined: 20 Sep 2006, 10:08

Post by arx22 »

kui niivähe mängida tahad, siis selleks ei ole vist tõesti mõtet mingit kallit pilli osta. Mina soovitaks siit samast foorumist jälgida ja kindlasti tuleb mõne aja jooksul mõni 1000 eegune või odavam pill.
Samas kui nii vähe plaanid mängida äkki oleks mõttekam siis kohe elektrikasse see raha panna?
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

no kui sa juba ette kavatsed minna elektrikale, mis mõttega sa seda akusti siis yldse ostma hakkad :?:
osta siis juba parem elektrikitarr ja kui vanemaks saad hakkab võib-olla hoopis akustiline rohkem meeldima, igatahes mis mõtet on akustilist osta kui sa sellega ngunii eriti ei mängi :shock:
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

mul omal mõlemad ... alustsin pm. elektrikaga ( harley benton odavaim :D ) ja siis ostsin ka akusti ...
nüüd on bc rich ja fenderi akust ... ma ütleks et ma tõesti näpin akustilist rohkem :D ...
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
Ruubi
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2007, 04:39
Location: Tallinn

Post by Ruubi »

Ma ei öelnudki, et ma ei mängi enam akustilist peale elektrikitarri ostmist...sõnastasin vist valesti sel juhul :D Selle ajani kui ma saan elektrika on umbes...7 kuud niiet see on päris pikk aeg mille jooksul saab akustilist kitarri õppida/mängida...või mis? :D

Ma loodangi siit foorumist leida endale mõni odav, umbes 1-1,5K ringis kitarri ja seda umbes 5. jaanuariks...see oleks vahva. Ma lihtsalt pole 100% kindale, et minust suuremat asja kitarrimängijat võib saada ja ma tahakski odavama, kuid samas mitte just kõige pannma kitarriga alustada ja vaadata kas on mõtet üldse hiljem paremaid osta...või jääbki siis see 1Kne kitarr nurka tolmu koguma :D
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Saviaugus peaks alla 1000.- saama mängukõlbuliku SC akustilise ;)
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Saviaugu hinnakirjas on igastahes üks Staggi Western millel on hinnaks 890.
Ruubi
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2007, 04:39
Location: Tallinn

Post by Ruubi »

Svennus, mis arvad kas see 890.- oleks normaalne kitarr? Sõber rääkis, et kui on western siis on parem, kuna see on mugavam ja ülekanne elektrikale olekssel juhul ka nö. mugavam ja puha.
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

No ma õppisin ka alguses ehtsa saiaga. Pärast kui esimese elektrika sain, tundus kõik nagu imelihtne :D
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Post by angus »

Mina ostsin kohe omale akusti, mitte just kõige odavama. Õppisin ilusasti mängima ja paar kuud hiljem sain jõuludeks elektrikitarri.

Kusjuures akustiga on raskem mängida kui elektrikaga, keeled ei paindu nii palju jne. Aga väga hea kui mul on mõlemad olemas, igas meeleolus saan mängida jne. Mõlemad võrdselt kasutusel.
Ruubi
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2007, 04:39
Location: Tallinn

Post by Ruubi »

See ongi hea kui on mõlemad kitarrid...ja kui elektrikaga on kergem mängida sis on ju asi super. Peabki ka siis mingi suvalise kuid samas normaalse kitarri ostma ja ära õppima akkordid jne.

Nagunii kui on näha, et midagi välja tuleb siis peale elektrika saamise ( kui saan siis ikka korraliku ) ostan nagunii normaalsema akustilise ka :D
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Ruubi wrote:Svennus, mis arvad kas see 890.- oleks normaalne kitarr? Sõber rääkis, et kui on western siis on parem, kuna see on mugavam ja ülekanne elektrikale olekssel juhul ka nö. mugavam ja puha.
Ma olen realist ja teema lugeja. See oleks väga loll jutt kui öeldakse jälle, et "oo, pane paar tuhat juurde saad normaalse". Teemaalgataja küsis kitarri 1000 krooni piires, ja ma pakkusingi westerni kitarri, mis sa sellepärast siin tatti tuled pritsima. Nagu ma su postitustest aru sain pole sul endal veel ühtegi kitarri, kust sa tead siis, et see Stagg halb on? Ei usu, et kohe läheb häälest ära ning igasugused muud asjad hakkavad häirima. Akordide, mõne kergema pala õppimiseks on see piisav, alustuseks kõlbab. Mina ei toeta väga seda teguviisi, et osta kohe alguses kallis. Mina ostaks odavama, kui ei meeldi siis maha ka ei müüks. Äkki hiljem tuleb tahtmine mängida siis saab rahuldada oma tinistamis vajaduse.
Ruubi
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2007, 04:39
Location: Tallinn

Post by Ruubi »

Ma ei tule sulle mingit tatti pritsima...ma küsisingi sinu arvamust selle kitarri kohta mitte ei tulnud laitma sinu soovitust.

Olengi teema algataja muidu ;)
Last edited by Ruubi on 30 Dec 2007, 21:18, edited 1 time in total.
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Post by angus »

svennus wrote:
Ruubi wrote:Svennus, mis arvad kas see 890.- oleks normaalne kitarr? Sõber rääkis, et kui on western siis on parem, kuna see on mugavam ja ülekanne elektrikale olekssel juhul ka nö. mugavam ja puha.
Ma olen realist ja teema lugeja. See oleks väga loll jutt kui öeldakse jälle, et "oo, pane paar tuhat juurde saad normaalse". Teemaalgataja küsis kitarri 1000 krooni piires, ja ma pakkusingi westerni kitarri, mis sa sellepärast siin tatti tuled pritsima. Nagu ma su postitustest aru sain pole sul endal veel ühtegi kitarri, kust sa tead siis, et see Stagg halb on? Ei usu, et kohe läheb häälest ära ning igasugused muud asjad hakkavad häirima. Akordide, mõne kergema pala õppimiseks on see piisav, alustuseks kõlbab. Mina ei toeta väga seda teguviisi, et osta kohe alguses kallis. Mina ostaks odavama, kui ei meeldi siis maha ka ei müüks. Äkki hiljem tuleb tahtmine mängida siis saab rahuldada oma tinistamis vajaduse.

Kusjuures teemaalgataja ongi küsija ise (I)

Nii palju kui mina aru sain oli see
mis arvad kas see 890.- oleks normaalne kitarr?
küsimus, mitte nähvamine.
Ruubi
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2007, 04:39
Location: Tallinn

Post by Ruubi »

Tänan siis soovituste eest ja noh, otsustasin, et lähengi ja vaatan selle 890.- Staggi endale. Võtan ühe kitarrioskajast sõbra kaasa ja eks tema oskab öelda kas tasub osta või ei tasu...kindlasti tasub ma arvan, ega see halb olla saa, eriti veel algajale.

Teema võib kinni panna
Locked