Natuke mõtisklemist pilli otsinguil

Erinevate firmade pillid
Locked
inimloom
Posts: 17
Joined: 16 Mar 2006, 15:08

Natuke mõtisklemist pilli otsinguil

Post by inimloom »

Tere!

Plaanis osta endale uus pill. Nõuded: vähemalt üks single coil, ei teeks paha ka humbuckeri olemasolu, telecasteri kuju oleks meelelähedane, fenderilik kael(Siiani mängitud LP koopiaga, kuid selle kael pole päris käejärgi ning poes proovitust on kõigil LP-lidel suht sama kael. Poes olid aga Fenderitel kuidagi käelähedasemad kaelad, mingi kasu võis ka jumbo fretidest olla).

Hinnaklass võiks olla kuskil 10 000

Mida näinud ja katsund olen:


Vintage advanced AV2S.

Vintagei puuduseks on kindlasti poted. Ühel krabisevad, teisel logisevad... Kahel pillil, mis poes olid logisesid. Ühel poes olnud pillil oli 12.(vist) fret natuke deformeerunud. Ma ei tea, kas humbuckeri viga, aga distortioniga mängides ikka väga bassine... EQ d maha keerates muutus sound jälle steriilseks. Lisaks humbucker-to-single coil pote oli väga imelik. Lõpuks ma ei saanudki aru kuidas ta tegelikult töötas.
Plussiks. Single coil tegi isegi suht head häält, kael käejärgi, kerge.

Image
juttu http://www.crossroadguitars.com/wil-gui ... 7f5d860591


Vintage advanced AV2H

Puuduseks seekord krabisev pote. Helipead ei kõlbanud kuidagi... ja humbucker to single coil rikkus nüüd kogu asja ära, sest nendest buckeritest single coili küll ei saanud... Seega enne AV2S kui AV2H...

Image
juttuhttp://www.crossroadguitars.com/wil-gui ... 7f5d860591


Schectereid katsusin, aga hinnkalssijäävate pillide kaelad ei istunud kätte eriti.

Mida arvata MEX Fenderist? Mis vahe neil Ameerika ja muuga on? Pole kokku puutunud. Milliseid Fenderi koopiaid, Fenderied endaid või muid pille soovitaksite? Ja kus katsuda saaks?

Ideaalne kuju ja värv oleks midagi sellist, aga OLULINE pole mitte kuju ja värv, vaid pill ise!
http://namm.harmony-central.com/SNAMM05 ... ele-lg.jpg

Arvamused oodatud... Lisaks on oodatud ka Teie poolsed kogemused sarnaste pillidega.
Last edited by inimloom on 28 Aug 2007, 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Vabandust, ma lihtsalt pean seda ütlema.

Kurat, kui eeskujulik küsimus/postitus. Selle võiks kleepsuks teha, et kaoks ära postitused sisuga "soovitage pilli, hind kuni 5k, stiiliks metal"
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
inimloom
Posts: 17
Joined: 16 Mar 2006, 15:08

Post by inimloom »

no.. peab lihtsalt teadma enam vähem, mida tahta...

Kommentaariks kõigile "soovitage pilli, hind kuni 5k, stiiliks metal" topikutele. Esimeseks pilliks võin soovitada enda praegust. Vintage V100 seeria... olenevalt siis soovist kas Gold Top, millel on P90 imitatsioon helipead. See siis natuke rohkem oldschool hõngulisem. Või siis ülejäänud sellest seeriast, millel humbuckerid. Sobivad... algaja jaoks kõigeks.

Vintage puhul on ainult kvaliteet väga hüppeline... (mul pillil poted natuke ragisevad, ülejäänu parem, kui teistel tol hetkel poes olnud instrumentidel)

Enda pillil on Wilkinsonide P90 imitatsiooni asemel Gibsoni originaal P90... olgu et see on ka single coil, võlus Fenderi single coil rohkem(mitte et P90 paha oleks, tal on ka vääääääääga head soundi, millest loobuda ei tahaks). Lisaks, kui ikka kael pihku ei sobi(tegelikult ei ole asi ka nii hull), siis pole ka midagi teha.

Põhjus miks ma siit abi küsin on tõdemus, et ma ei tea Fenderite ja teist sellist laadi pillide hindadest, reputatsioonist ega ka vahendajatest mitte midagi. Ei tea ka otsida.

(***** ma selle ekraani nüüd täis aevastasin)
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Post by Mony »

osta fenderi mexi tele (thomannist peaks ~8 kiloga kätte saama) ja pane sinna korralikud helipead peale.

Kui pill ei peaks kõlama on sul võimalik see sinna returnida(14 päeva jooksul vist).

peaks 10 k kopikatega hakkama saama. Endale tegin (lisaks veel varjestasin sisu ära aga see ei maksa midagi), võin soundisampli saata kui meili annad. Ei jää meerika onudele kuidagi alla:)
Locked