Elektrikitarri ostul abi Yamaha, Ibanez või Fender 500EUR

Erinevate firmade pillid
ala
Posts: 7
Joined: 03 Jul 2007, 02:25
Location: Kabul
Contact:

Elektrikitarri ostul abi Yamaha, Ibanez või Fender 500EUR

Post by ala »

Soovin abi kitarri valimisel!
Plaanin osta 500 EUR hinnaklassis elektrikitarri. Foorumit lugedes soovitati peamiselt kolme firma pille Yamaha, Ibanez ja Fender. Võrdluseks valisin välja neli erinevat kitarri. Valikul oli oluline ka välimus-värv, eelistan puidu pruuni või punast. Mängitav stiil 60-80 rock ja metal. Varem ei ole kitarri mänginud. Plaanis tellida pill veebipoest.

1. Yamaha Pacifica 612V 499 EUR, Thomanni kood 169308.
alder body, flamed maple top, bolt-on maple neck, fingerboard rosewood, 22 frets, white dot inlays, scale 648mm, Grover locking tuners, RGX tremolo, 1 Seymour Duncan The JB humbucker, 2 Yamaha Alnico single coils, 5-way switch, 1 volume control, 1 tone control, nickel hardware, colour: orange stain
Image
http://www.thomann.de/fi/yamaha_pacifica_612v_ost.htm

2. Ibanez SAS36FM-DRS 519 EUR, Thomanni kood 189372.
Set in Neck, Mahagoni Korpus, Abalone Binding and Position Inlay, SAT PRO Tremolo, 2 Humbuckers: AHS1 (Neck), AHS2 (Middle) and "TRUE DUO BUCKER" (Bridge - switchable into Single Coil by Push/Pull Poti), Color: Dark Red Sunburst, incl. Gigbag and Strap
Image
http://www.thomann.de/fi/ibanez_sas36fmdrs.htm

3. Fender MEX STD FAT STRAT MN BSBUPGRAD 527 EUR, Thomanni kood 158638.
Alder Body, Maple Neck, 21 Frets, Oil-stored Mechanisms, 2 single Coil pick-up & 1 Humbucker, Colour: Brown Sunburst, incl. Gig Bag
Image
http://www.thomann.de/fi/fender_mex_std_fat_strat_mn_bsb.htm

4. Fender MEX STD STRAT HSS RW BSB 525 EUR, Thomanni kood 182924.
Alder Body, Maple Neck, Rosewood Fretboard, 21 Frets, oil-stored Mechanisms, 2 single Coil pick-up & 1 Humbucker, Colour: Brown Sunburst, incl. Gig Bag
Image
http://www.thomann.de/fi/fender_mex_std_fat_strat_rw_bsb.htm
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

60-80? Soovitan Fender Fat Strati
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Võtsid valed pillid metali mängimiseks. Sinu valitud on kõik singelcoilidega (tarkpead, kes väidavad, et mõnel neist on peal humbucker võiksid kohe suu kinni panna, enamus helipäid siiski sc'd seal!).

Sa peaksid vaatama pigem humbucker tüüpi helipeadega pilli poole.

Isiklikult soovitaksin vaadata hoopis kasutatud pille. Võta ebay (USA oma) ette ja vali endale välja mõni vanem Greco. Tuleb vaid valida ilma parandamata kitarr, st kitarr, millel pole kael murdunud vms hädasid. Pisut neid pille kodumaal kõpitsedes saab tohutult hea pilli. Ise olen näppinud mõnda sellist ja kurat, need pillid on pärast timmimist samahead, kui päris Gibsonid...Egas Gibson naljapärast neid Jaapani firmasid omal ajal kohtusse kaevanud, japsid tegid paremaid pille, kui sel ajal oma allakäiguteel olnud ameerika firmad. Ja seda vaid poole raha eest.
Ost mida ei kahetse!

http://cgi.ebay.com/1984-Greco-Mint-Collection-68-LPC_W0QQitemZ230154571269QQihZ013QQcategoryZ2384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/Greco-81-EG500-Super-Power-LPS-LP-Standard-MIJ-Sunburst_W0QQitemZ200130531385QQihZ010QQcategoryZ38086QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/Greco-1977-LPS-LP-Standard-Burst-MIJ-Chambered-Body_W0QQitemZ200131049947QQihZ010QQcategoryZ38086QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Jne, jne.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Motu wrote:60-80? Soovitan Fender Fat Strati
Liitun.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

kui sa 60-80 rocki ja heavy tahad mängida ja varem kidra mängind pole siis ma soovitaks sellist tyypi kitarre või siis jh les paule
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

TnX wrote:Võtsid valed pillid metali mängimiseks. Sinu valitud on kõik singelcoilidega (tarkpead, kes väidavad, et mõnel neist on peal humbucker võiksid kohe suu kinni panna, enamus helipäid siiski sc'd seal!).



60-80 Metal ei ole tänapäeva omaga võrreldav. Led Zeppelin ja Deep Purple tegid ka ju omal ajal heavy metal'it. Nii sc-sid kui Humbuckereid kasutati, mistõttu oleks Fat Strat üks parimaid.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Motu wrote:
TnX wrote:Võtsid valed pillid metali mängimiseks. Sinu valitud on kõik singelcoilidega (tarkpead, kes väidavad, et mõnel neist on peal humbucker võiksid kohe suu kinni panna, enamus helipäid siiski sc'd seal!).



60-80 Metal ei ole tänapäeva omaga võrreldav. Led Zeppelin ja Deep Purple tegid ka ju omal ajal heavy metal'it. Nii sc-sid kui Humbuckereid kasutati, mistõttu oleks Fat Strat üks parimaid.

mina kyll pole yhtegi korda Jimmy Page'i või Steve Morse'i näinud single coilitud pillidega
Page kasutas/kasutab ikka les paule või siis kahekaelalisi SG'sid
Last edited by Sander.S on 27 Jul 2007, 13:58, edited 1 time in total.
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

ma arvan, et kui enne pole kitarri mänginud, siis pigem tuleks kõigepealt ikkagi osta mingi kasutatud ja vähe odavama otsa pill, ja selle 500 euri alles siis käiku lasta, kui oled kindel, et see investeering ennast ära tasub.
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

Sander.S wrote:
Motu wrote:
TnX wrote:Võtsid valed pillid metali mängimiseks. Sinu valitud on kõik singelcoilidega (tarkpead, kes väidavad, et mõnel neist on peal humbucker võiksid kohe suu kinni panna, enamus helipäid siiski sc'd seal!).



60-80 Metal ei ole tänapäeva omaga võrreldav. Led Zeppelin ja Deep Purple tegid ka ju omal ajal heavy metal'it. Nii sc-sid kui Humbuckereid kasutati, mistõttu oleks Fat Strat üks parimaid.

mina kyll pole yhtegi korda Jimmy Page'i või Steve Morse'i näinud single coilitud pillidega
Page kasutas/kasutab ikka les paule või siis kahekaelalisi SG'sid

Mina pole küll ühtegi korda näinud Jimi Hendrix'it või Richie Blackmore'i või Eric Clapton'it(Creami ajastu oma) Humbuckeritud pillidega mängimas...
Okei, Jimit olen, aga vähe.

EDIT: +muide, su lause on täiesti seosetu ju... ma ütlesin, et mängiti nii sc-de kui humbuckeritega. Fat Stratil on mõlemad olemas, Gibsonil on seevastu peaaegu kõikidel pillidel humbuckerid.

http://www.youtube.com/watch?v=dlKLKSX-qWE
Ning palun, Jimmy Page Fender Telecasteriga
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Motu wrote:
Sander.S wrote:
Motu wrote:
TnX wrote:Võtsid valed pillid metali mängimiseks. Sinu valitud on kõik singelcoilidega (tarkpead, kes väidavad, et mõnel neist on peal humbucker võiksid kohe suu kinni panna, enamus helipäid siiski sc'd seal!).



60-80 Metal ei ole tänapäeva omaga võrreldav. Led Zeppelin ja Deep Purple tegid ka ju omal ajal heavy metal'it. Nii sc-sid kui Humbuckereid kasutati, mistõttu oleks Fat Strat üks parimaid.

mina kyll pole yhtegi korda Jimmy Page'i või Steve Morse'i näinud single coilitud pillidega
Page kasutas/kasutab ikka les paule või siis kahekaelalisi SG'sid

Mina pole küll ühtegi korda näinud Jimi Hendrix'it või Richie Blackmore'i või Eric Clapton'it(Creami ajastu oma) Humbuckeritud pillidega mängimas...
Okei, Jimit olen, aga vähe.

EDIT: +muide, su lause on täiesti seosetu ju... ma ütlesin, et mängiti nii sc-de kui humbuckeritega. Fat Stratil on mõlemad olemas, Gibsonil on seevastu peaaegu kõikidel pillidel humbuckerid.

http://www.youtube.com/watch?v=dlKLKSX-qWE
Ning palun, Jimmy Page Fender Telecasteriga

ega Clapton mingi eriline rokipeer just ei ole, rohkem selline blues'i mees ja Blacmore mängib mõnikord Gibson ES-335'ga ka niiet jh..
ma lihtslt arvan et humbuckerid on nagu singlecoilide parem variant. singlecoilid on sellised mis lisavad cleani peal natuke distortionit ja overdrive peal võtavad seda ära niiet ei näe neil eriti mõtet
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Sander.S wrote:ma lihtslt arvan et humbuckerid on nagu singlecoilide parem variant. singlecoilid on sellised mis lisavad cleani peal natuke distortionit ja overdrive peal võtavad seda ära niiet ei näe neil eriti mõtet


See on umbes nagu nii, et kunagi küsis mu sõber, et kas ma ostan akusti või lähen kohe elektri peale - justkui oleks üks teisest hierarhias kõrgem või parem.

Saundivahe on, tundevahe on, aga ükst teisest parem? Nii pretensioonikat asja nüüd küll väita ei saa.

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

kui nüüd hakata siin lugema neid kommentaare siis on veidi naljakas :D
Keskel olevad mehed panevad ikka väga mööda. Arvata on et kui sa tahad mängida 60-80ndate muusikat siis noway sa lähed täis-humbli peale. Ja kes ütles et ühe humbliga ei saa metalit mängida??? Ostad mingi korraliku metali humble sinna peale hiljem kui lahjaks jääb ja ongi jutud räägitud, vähemalt sa saad esimese pilliga ülevaate mis neil kahel helipea tüübil üldse vahet on ja siis hiljem hakkad ühte või teist soosima ja usu mind mingi hetk kaalub single humli üle!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

served wrote:kui nüüd hakata siin lugema neid kommentaare siis on veidi naljakas :D
Keskel olevad mehed panevad ikka väga mööda. Arvata on et kui sa tahad mängida 60-80ndate muusikat siis noway sa lähed täis-humbli peale. Ja kes ütles et ühe humbliga ei saa metalit mängida??? Ostad mingi korraliku metali humble sinna peale hiljem kui lahjaks jääb ja ongi jutud räägitud, vähemalt sa saad esimese pilliga ülevaate mis neil kahel helipea tüübil üldse vahet on ja siis hiljem hakkad ühte või teist soosima ja usu mind mingi hetk kaalub single humli üle!

+1
Õige jutt!

Ma ütlesin Creami ajastu Clapton, Sander.S
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

ok.... kuigi ega Cream ka mingi eriline heavy pole
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Sander.S wrote:ok.... kuigi ega Cream ka mingi eriline heavy pole


Nad nagu jah rohkem tagusid bluusi rangelt europiidselt neljakandiliseks ja 12taktiliseks.

Washburn archtop > VoxAC30
Locked