yamaha erg 121

Erinevate firmade pillid
bullterrier
Posts: 58
Joined: 06 Dec 2006, 01:28

yamaha erg 121

Post by bullterrier »

tere! mis arvate sellest pillist? ja kuidas võrdlete seda vintage lp-ga :) ei suuda nagu otsustada kumba osta :D
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Selle yamaha kohta ei oskagi eriti midagi öelda. Harmony centralis jääb ta vintagele tiba alla.

Vintage LP kohta oskan ma niipalju öelda et stock potensiomeetrid on võidlemisi kehvad (kui vahetada sis pole hullu) ja see stocki tune-o-matic'u sild on kah suht jura (logiseb jne) aga muu peab paika päris hästi.. helipead on enamvähem normaalsed ja saab bluesi ja hevit mängida kenasti.

Aga sa peaksid siiski poes mõlemad ära proovima siis saab vast asjast parema ülevaate.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Kõvasti parem kui mingi Vintage junn. Vb Kert oskab selle kohta midagi rääkida , sest ta mängis päris pikalt sellega ja selle saund oli ikka päris kena :)
rokk
Posts: 95
Joined: 11 Jul 2005, 23:27

Post by rokk »

Andre wrote:Kõvasti parem kui mingi Vintage junn. Vb Kert oskab selle kohta midagi rääkida , sest ta mängis päris pikalt sellega ja selle saund oli ikka päris kena :)
ma kahtlen et see on parem kui mingi Vintage''junn'', vintagel võib leida väga häid pille, on vaja aint proovida ja mitte esimest ära osta kohe.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Jah, sekundeerin Rokile. Eks ole vast nii, et selles hinnaklassis tuleb nii Yamahat kui Vintaget tublisti proovida, et leida korralik ja meelepärane.

Washburn archtop > VoxAC30
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Kuigi Yamaha teeb kvaliteetsemaid pillte kui Vintage :D Ja Saundide vahe sellle Yamaha-ga ja mingi 5500 eegise Les Pauliga Is-s mis sai proovida andis küll soovida. Yamaha on ikkagi tegijam värk.
rokk
Posts: 95
Joined: 11 Jul 2005, 23:27

Post by rokk »

Andre wrote:Kuigi Yamaha teeb kvaliteetsemaid pillte kui Vintage :D Ja Saundide vahe sellle Yamaha-ga ja mingi 5500 eegise Les Pauliga Is-s mis sai proovida andis küll soovida. Yamaha on ikkagi tegijam värk.
mida see ühe pilli proovimine sulle annab, sa võid kogematta mingi sita gibsoni otsa ka sattuda ega see ei tähenda et yamaha kohe sellest parem on.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Andre wrote:...
Kuule räägi nüüd äkki midagi tõsiseltvõetavamat, selles või ükskõik mis hinnaklassis mingi firma esikohalke toppimine seda kindlasti ei ole. Rahvasuu on öelnud, et eks iga li*s kiidab ikka oma sedasamust. 8)

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mul on see pill.

Ütleme nii, et algajale väga paras. Hea peen kael, normaalsed helipead ja püsib ilusti hääles. Tremelot pole kunagi õieti kasutanud. Roki ja raskema muusika jaoks hea algaja pill.
Vinguda annaks vast helipea lüliti ja potekate kohta - need võiks võimalikult kähku ära vahetada(endal küll tehase omad peal :P). Pill on läikiv must, mida on suht kerge kriimustada, nii et vaata ette.

Oma hinnaklassis täitsa okei.
User avatar
Henri
Posts: 442
Joined: 08 Dec 2006, 21:23

Post by Henri »

VintageLP wrote:Selle yamaha kohta ei oskagi eriti midagi öelda. Harmony centralis jääb ta vintagele tiba alla.

Vintage LP kohta oskan ma niipalju öelda et stock potensiomeetrid on võidlemisi kehvad (kui vahetada sis pole hullu) ja see stocki tune-o-matic'u sild on kah suht jura (logiseb jne) aga muu peab paika päris hästi.. helipead on enamvähem normaalsed ja saab bluesi ja hevit mängida kenasti.

Aga sa peaksid siiski poes mõlemad ära proovima siis saab vast asjast parema ülevaate.
ööm, tune o matic mul küll ei logise, täiesti ilusti kinni..aga noh, 4500.- eest on see ikka ülekeskmise kitarr.
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Henri wrote:
VintageLP wrote:Selle yamaha kohta ei oskagi eriti midagi öelda. Harmony centralis jääb ta vintagele tiba alla.

Vintage LP kohta oskan ma niipalju öelda et stock potensiomeetrid on võidlemisi kehvad (kui vahetada sis pole hullu) ja see stocki tune-o-matic'u sild on kah suht jura (logiseb jne) aga muu peab paika päris hästi.. helipead on enamvähem normaalsed ja saab bluesi ja hevit mängida kenasti.

Aga sa peaksid siiski poes mõlemad ära proovima siis saab vast asjast parema ülevaate.
ööm, tune o matic mul küll ei logise, täiesti ilusti kinni..aga noh, 4500.- eest on see ikka ülekeskmise kitarr.
loomulikult mul endal on roop, helipead ja poted ära vahetatud... peaaegu nagu gibson :P mulle väga meeldib
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Kirveraidur wrote:
Andre wrote:...
Kuule räägi nüüd äkki midagi tõsiseltvõetavamat, selles või ükskõik mis hinnaklassis mingi firma esikohalke toppimine seda kindlasti ei ole. Rahvasuu on öelnud, et eks iga li*s kiidab ikka oma sedasamust. 8)
Ega mul endal polegi sellist :D
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

rokk wrote:
Andre wrote:Kõvasti parem kui mingi Vintage junn. Vb Kert oskab selle kohta midagi rääkida , sest ta mängis päris pikalt sellega ja selle saund oli ikka päris kena :)
ma kahtlen et see on parem kui mingi Vintage''junn'', vintagel võib leida väga häid pille, on vaja aint proovida ja mitte esimest ära osta kohe.
Vat siis juba on Vintage kehv et pooled pillid on mignid praagid ja halvemad kui sama hinnaga võid kuskilt letialt parema saada...
rokk
Posts: 95
Joined: 11 Jul 2005, 23:27

Post by rokk »

Andre wrote:
rokk wrote:
Andre wrote:Kõvasti parem kui mingi Vintage junn. Vb Kert oskab selle kohta midagi rääkida , sest ta mängis päris pikalt sellega ja selle saund oli ikka päris kena :)
ma kahtlen et see on parem kui mingi Vintage''junn'', vintagel võib leida väga häid pille, on vaja aint proovida ja mitte esimest ära osta kohe.
Vat siis juba on Vintage kehv et pooled pillid on mignid praagid ja halvemad kui sama hinnaga võid kuskilt letialt parema saada...
ja yamahal on kõik pillid superhead et ei tasu võrrelda vintagega? see hinnaklass on juba selline et kõik pillid pole tiptop.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

rokk wrote:
Andre wrote:
rokk wrote:
Andre wrote:Kõvasti parem kui mingi Vintage junn. Vb Kert oskab selle kohta midagi rääkida , sest ta mängis päris pikalt sellega ja selle saund oli ikka päris kena :)
ma kahtlen et see on parem kui mingi Vintage''junn'', vintagel võib leida väga häid pille, on vaja aint proovida ja mitte esimest ära osta kohe.
Vat siis juba on Vintage kehv et pooled pillid on mignid praagid ja halvemad kui sama hinnaga võid kuskilt letialt parema saada...
ja yamahal on kõik pillid superhead et ei tasu võrrelda vintagega? see hinnaklass on juba selline et kõik pillid pole tiptop.
aga yamaha kalleid kitarre ei tee eriti üldse...
aga noh igale ühele meeldib oma saund ja selle üle vaielda ei saa... mulle näiteks meeldib gibsoni saund, mõnele aga Harley Benton...
Locked