What about ideaalne käe asend?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
Poikanen
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2006, 18:30
Location: Tallinn

What about ideaalne käe asend?

Post by Poikanen »

Positsioonis mängimisel tahab peopesa näppude poole serv vägisi vastu kitarri kaela toetuda, mitte nagu sellel joonisel:http://www.zentao.com/guitar/lesson1/classical.gif
On see väga loll harjumus, millest tasuks lahti saada?(takistab hiljem kiirelt mängimist vms)
Kui oluline see käe asend "nagu raamatus" üldse on? :roll:
There is no replacement for displacement!
User avatar
Poikanen
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2006, 18:30
Location: Tallinn

Post by Poikanen »

Mõned lahtised akordid (D näiteks) mängin samamoodi, pöial üle kaela - summutan mittevajalikud keeled ära.
Küsimus tekkis just eraldi nootide mängimisega...aga heaküll, lasen samamoodi edasi siis :wink:
There is no replacement for displacement!
Ouija2
Posts: 45
Joined: 13 Nov 2006, 20:48

Post by Ouija2 »

näiteks bende ja vibratot on just parem teha kui pöial ulatub üle kaela ääre
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Ouija2 wrote:näiteks bende ja vibratot on just parem teha kui pöial ulatub üle kaela ääre


Miks nii? (tühine postitus aga ma saan küll ilma pöidlata hakkama)
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Ouija2
Posts: 45
Joined: 13 Nov 2006, 20:48

Post by Ouija2 »

served wrote:Miks nii? (tühine postitus aga ma saan küll ilma pöidlata hakkama)


Käsi on kindlam ning pealegi tehakse vibratot ja bende kasutades randme jõudu mitte otsest näppude jõudu.

Näiteks proovi klassikalise asendiga mängida seda või seda ja siis proovi nii, et pöial on üle kaela ääre.
grab
Posts: 8
Joined: 13 Dec 2006, 21:33

Post by grab »

Ma pole iial kuulnud ühtki mõistlikku ja põhjendatud seletust õpikutes reklaamitavale käte asendile. Kui sind on õnnistatud 10 sõrmega, siis kasuta neid kõiki ja ka mäng on ladusam, kiirem ja kenam. Vaata ka paremate kitarristide videosid - paljud paremad kitarristid ei hoia käsi nii nagu õpiku järgi oleks õige. Mängi pingevabalt ja kasuta kõiki olemasolevaid ihuliikmeid!
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Pöial üle kaela on osasid asju väga raske teha. Lihtsalt näpud ei paindu nii palju ja kergesti. Aga muidugi tasub osata kõiksugu võtteid ja seejuures ka mängida sellisest klassikalisest asendist.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Sa võid ju neid õpetussõnu kõrvataha panna ja üritada parandada oma käe asendit aga sinujaoks ideaalne käeasend kujuneb ikka aastatega välja.
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

Mängi nii nagu on mugav. Ma ise mängin ka pöial üle kaela kuna nii tundub mulle lihtsalt mugavam. (Barre akorde võttes loomulikult siiski mitte)
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Mängutehnikat, mis on pika aja jooksul klassikalisele kitarrile välja kujunenud, ei saa üks-ühele elektri- ja westernkitarrile üle kanda. Vaadake ilmakuulsate kitarristide kontsertsalvestusi ja te näete, et peaaegu keegi neist ei mängi öpikutes soovitatud käteasetusega, välja arvatud möni, kes on klassikalise haridusega. Pean tunnistama, et olen ise püüdnud neid juhiseid järgida ja teatud asju on töesti lihtsam mängida, kui sul pöial üle kaela ei tolkne, aga poole loo pealt märkan, et pöial on ikka öigelt kohalt ära nihkund, nii et pole arugi saand.
Kui juba valed vötted käes, ega siis vist enam ümber ei öpi.
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Aga mina näiteks õppisin omapead ja keegi ei öelnud mulle kuidas kätt hoida. Aga sellegi poolest mängin ikka nii, et pöial üle ääre ei ulatu. Vennal on jälle vastupidi. Kunagi vaidlesime ka selle üle kuidas siis "õige" on. Mõnel on jälle nii ka, et süles mängides on pöial peidus aga püsti mängides üle ääre.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

maddo wrote:...Mõnel on jälle nii ka, et süles mängides on pöial peidus aga püsti mängides üle ääre.
That's me. Kuigi, ega püstiseistes ei ole ka koguaeg pöial üle. Lihtsalt natuke tihedamini.
User avatar
go dying
Posts: 141
Joined: 07 May 2007, 21:19
Location: Tallinn

Post by go dying »

Minu meelest kui pöial on üle kaela siis kõlab akord tuhmimalt
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

See võib tulla sellest, et sul ei ulatu sõrmed korralikult keeli alla vajutama.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
wierd-O
Posts: 123
Joined: 28 Jun 2007, 16:20

Post by wierd-O »

mulle on oeldud et nii kuidas inimene kitarri esimest korda k2te votab ja ise m2ngima hakkab, nii need k2ed ka tal peavad olema.
Locked