H&K Tube Factor

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

H&K Tube Factor

Post by Kert »

et siis kas kellegil on kogemusi sellega?
ons siis lambika hääl kah? kuidas muidu on heli?
kui kellegil peaks olema see siis kas äkist mingeid sampleid kah saaks? seal kodulehel muidugi on aga neid on suht mötetu kuulata. läbi miljoni filtri lastud nagunii.
kui ta muud ei ole siis kallis on ta kyll krt...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

ma tahaks lõpuks teada läbi milliste miljoni filtri need asjad seal kodukal salvestatud on? saa üle.
need on lihtsalt korraliku kolaga tehtud ja kõik.

aga kuna tal on ju üks 12ax7 sees ja mitte ilu pärast, siis peaks tal ju pmst lambi sound olema küll.
ma siin nii loogiliselt mõtlen või miskit :)
šhuubiduubi
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

pmtst hangi skeem ja vaata kas heli ahelad jooksevad läbi lampide või on eel- või lõppvõim transil. Kui tahad hübriidi siis võta transeelvõim või trans lõpp. Kui tahad täis mängu siis tead ise millist valida. Muud moodi sa ei saagi teada. Sõbrale taheti sokutada lamp võimu 9k. Öeldi et täislamp. Õnneks taipas ta skeemi otsida ja avastas et mingid ahelad jooksid läbi transi ja keeldus kaubast.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

tube factor on ju ikkagi (lambiga)efektipedaal mitte lampvöim.
Image
tavaliselt nendes demodes on mängitud lampvöimuga ja läbi ekvalaiserite jne..
tea kas ta transistorvöimuga ka yldse normaalset häält teeb. tegu on nagu ma aru olen saanud booster/overdrivega

E: see demo on muidu norm jah.. http://www.hughes-and-kettner.com/lib/soundplayer.php?soundFile=TubeFactorLP.mp3&soundName=Tubefactor
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Tegu on boosteriga jah.

Esimene ülevaade Harmony Centralis ütleb, et:
DO NOT use this in front of a solid state amp. It WILL NOT make it sound like a tube amp.


Mis hinda puutub, siis Osta.ee-s on üks praegu 1500 krooniga müügil, aga oksjon lõpeb kahe ja poole tunni pärast.
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... &id=860563
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

siis mul vist ple mötet osta seda kui ta transa ees normaalset häält ei tee. kahju krt :(
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Aga kui on lamp võim, kas see siis idee poolest teeb siis heli paremaks ( lisab overdrivet ja värki-särki) ja saab head heli vaiksema heliga? VÕi kuidas see töötab. MUl on lamp olemas ja tahaks mürtsu juurde ja just nii, et ma ei pea võimu põhja keerama, sest politsei ei viitsiks ka iga õhtu siia tulla ja mu kõrvad on mulle kallid.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

no kui sa tahad lampvöimust saada korralikku lambi soundi ilma et peaksid volyymi pöhja keerama, siis selle jaoks on mingid spets takistid olemas.
overdrived ja boosterid teevad asja veel valjemaks
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

St, et kui mul oleks preagu valida, et kas osta orjenteeruvalt 6000 eest kas mingi tubetool või mis iganes ühe teatud asja nimi oli, mis tegi väga ilusat häält VÕI osta sama raha ees Marshalli powerbreakeri, siis ma peaks pigem powerbreakeri poole vaatama, et ilusat häält välja pigistada?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kert wrote:no kui sa tahad lampvöimust saada korralikku lambi soundi ilma et peaksid volyymi pöhja keerama, siis selle jaoks on mingid spets takistid olemas.
overdrived ja boosterid teevad asja veel valjemaks


Nojah, aga sa saadki ju boosteri abil kitarrisignaali võimendada, ja võimul endal lihtsalt volüümi maha keerata. Peaks andma ju parema heli (rohkem draivi), ilma et seintelt krohvi pudeneks.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

mo meelest see nii lihtsalt ei käi. mo meelest möjub volyymi nupp löppvöimule. kui volyymi vähe siis ei hakka lambid kärisema kah.
aga ega mul endal lampidega erilist kogemust ei ole. keegi kellel on ja kasutab mingit boosterit/overdrive vöi rääkida kuidas asi tegelikkuses on
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kert wrote:mo meelest see nii lihtsalt ei käi. mo meelest möjub volyymi nupp löppvöimule. kui volyymi vähe siis ei hakka lambid kärisema kah.

Minu arust peaks volüüminupp ikka lõppvõimust välja tulevat signaali mõjutama. Kui lõppvõimu jõuab tugevam signaal, on ka distortion tugevam.

Seepärast ongi kõigil kahe või enama kanaliga võimudel igal kanalil oma volüüminupp, ja siis veel eraldi master nupp.

Ma olen proovinud oma overdrive pedaali boosterina kasutada (Gain nulli, Level põhja), aga ainult oma transsvõimu ees. Väga head heli ei tulnud, pedaali enda draiv meeldib mulle rohkem. Lampvõimuga pole proovinud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

vead oma võimu poodi ja hakkad läbi proovima neid OD karpe. ise kasutasin rivera tbr-1 ees austin goldi. andis ikka kõvasti juurde. ja oli ka see jama, et ei kannatanud lõppvõimu nii lahti keerata kui vaja oleks olnud.
šhuubiduubi
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

oii sorry minu viga :oops:


Aga kui tekib probleem et sound läheb liiga valjusk siis saab ju pmtst poteka panna kõlari ja võimu vahele.
Aga overdrivega pidi ikka nii saama et lõpp sound on ka vaikne aga vajatud heli on olemas.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Locked