Värvilised keeled.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Värvilised keeled.

Post by Kert »

Kas keegi on proovinud DR-i värvilisi keeli?
mötlesin neid musti proovida, a mötlesin igaksjuks yle kysida et kas tasub yldse...
et kas see värv kulub maha mingi ajaga vöi jäävadki värviliseks? kuidas soundi ja vastupidavusega on? jne, jne...
ons kellegil kogemusi?

mustadest pilte ei leidnudki kuskilt. punased peaksid sellised olema:
http://media.zzounds.com/media/brand,zzounds/DR_Color_bass_ad_revised1-4f0b405988234e4ae380956ce2aa7b20.jpg
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Enda nailonkeeltega kitarrile kunagi ostsin mustad keeled mingi 160 oli pakk , polnud üldse kallis ja mul kulusid need küll ära.. tavaline värv oli all..
User avatar
daedalus
Posts: 269
Joined: 16 Mar 2005, 23:10
Location: rakvere
Contact:

Post by daedalus »

mul on hetkel mustad nailonkeeled peal st. kolm esimest on nailonid.. hetkel küll seda nägu ei ole et värv kuluma hakkaks..
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

njah nailon on teine asi. värvilist plastmassi on vöimalik ju segada, ja ei pea tingimata yle värvitud olema. kui ta läbinisti värviline on siis muidugist ei kulu maha.
aga ei tea kuidas metallkeeltega on. matelli ju ei anna niimoodi värviga segada nagu nailonit.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Sa kavatsed need keeled endale eluks ajaks osta, et kardad värvikulumist?
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

TnX wrote:Sa kavatsed need keeled endale eluks ajaks osta, et kardad värvikulumist?

Intensiivne mängimine kulutab palju rohkem kui osta keeled kitarrile lihtsalt seisma isegi elluks ajaks :D
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

mnjah. keskmiselt 5h. päevas ja 7 päeva nädalas.
tavaliselt kasutan umbes 3 kuud yhte setti.

E: ja peale värvi kulumise tahaks muidu ka vastupidavuse ja soundi kohta teada, enne kui ostan.
vöi ostan hoopis tavalised keeled?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Kuskilt olen ma kuulnud, et keelte kvaliteet püsib umbes 20 mängutundi, sellest alates peaks teoreetiliselt hakkama vähenema nende kõlaomadused. Sel juhul on juba niikuinii 3 kuud keeli üsna overkill, vahetama peaksid seega niikuinii tihedamini.

No shit Laur. Ma iroonitsesin...
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ääh, nii möttetuna tundub siit yldse midagi kysida.
ma tahan teada kas need keeled kölbavad kuhugi vöi mitte!
aga mind hakatakse hoopis öpetama kui tihti ma pean keeli vahetama.

see 20h. on loll jutt. keeled esiteks alguses venivad juba mitu tundi enne kui hakkavad korralikult hääles pysima. peaks siis keeli iga päev vahetama so meelest?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Ma ei öelnud, et korra päevas...no kurat, kui teada tahad, siis proovi järgi. Kas sa tõesti arvad, et keegi annab sulle mõne graafiku näiteks keelte vastupidavuse kohta? Kõik on ju suhteline. Kui sa mängid mündiga ja eriti tugevalt, siis kuluvad kiiremini, kui hellitad ja mängid õudsalt pehme medikaga vaikselt, siis püsivad ehk pisut kauem. Kui hooldad hästi, püsivad kauem jne. Kõik on ju suhteline.

Vaadates su rigi, peaks sul olema võimalik osta vahetevahel paar pakki keeli. :roll:
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Ma olen nt suht rott, kuna esinema ei pea siis on see keeltekomplekt juba mingi 8 kuud at least peal olnud :D

Kusjuures, mul pole kunagi ükski keel katki läinud juba mõne aasta praktika juures, on küll olnud komplekte, mis peal olnud üle poole aasta ja talunud iga päev paari tundi mängimist, mis värk teistel sellega on :p
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

oeh jah, ju ma siis peangi järgi proovima. ma ei tahtnudki mingeid graafikuid. lihtsalt oleks tahtnud teada mis rahvas arvab nendest keeltest. kui sa keelte eluiga nii täpselt tead siis peaksid ka seda teadma et erinevatel keeltel on erinev sound jne.. tahtsin lihtsalt teada kas kellegil on nedega kogemusi.
aga jah, mo poolest vöib lukku panna selle teema.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Ma arvan et võib osta küll eriti vist vahet pole millised keeled peal on aga suht koledaks lähevad kui värv maha tuleb aga tavaliselt ikka nii kergelt ei tule... võib selle 20 mängi tunni kõrval õelda mingi 500 mängutundi ;D
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

ma ostsin Is Musicust ghsi mingised musatd keeled ja kahe päevaga oli strummimise koha pealt värv maas ja nüüd peale 2 nädalat hakkab juba sealt 2-4 freti juurest ka kuluma. Muidu saund värvi mahakulumisest minuarust eriti ei muutu
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

siis vast ei tasu osta kui nii kiiresti ära kulub. koledad vist siis kui niimoodi laiguliseks on läind.
kahju... :?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked