Millist tüüpi pedaal teeb seda, mida ma preagu otsin.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Millist tüüpi pedaal teeb seda, mida ma preagu otsin.

Post by Roki »

Tervist. Ma mängin preagu suht piraka kitarrivõimuga, millel on 60W tooret lampvõimendi jõudu. Ma olen lugenud, et lampvõimenditel tuleb seda parem distortion heli, mida rohkem põhjas ta on. Kui ma tahaksin anda võimule veits distortionit lisaks juurde, aga ma ei taha teha päris põhja keerata, kas siis selleks peaksin võtma endale Overdrive pedaali? Ma olen mingitest Tube Screameritest ka kuulnud, aga ma ei ole neisse eriti süvenenud. Kõik info on oodatud selle küsimuse kohapealt. Ma tean, et ma saaks IS-ist osta pedaali, proovida kodus oma võimuga ja pärast tagasi viia ja rääkida kuidagi sellest, aga ma ei tahaks päris vale asja eest maksta ka ja koguaeg linna ja kodu vahelt joosta. Mis pedaal annab lisa kärinat juurde, ilma et ma peaks üleliia valjuks keerama võimu.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Overdrive pedaal peaks sobima küll.

Teine variant oleks gain pedaal, mis lihtsalt signaali võimendab. Näiteks Rocktron Nitro.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

Ibanez Tube screamer või Boss Blues Criver oleksid minu valikud.. sobib pmst iga overdrive pedaal. Ise tead mis sound meeldib.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Lampvõimust saad head kärinat juurde just siis, kui sa ta korralikult lahti keerad, siis kui lõpulambid moonutama lähevad. Overdrive pedaal aitabki kitarri signaali võimendada niipalju, et kogu kuramuse võimendi moonutama lüüa, k.a. lõppvõim.
Üks variant oleks kasutada nn. power attenuator'it (Marshall Powerbrake; THD Hotplate), ehk karbikest, mis käib võimu ja kõlarite vahele ja kust saab volüümi maha keerata, nii et võim ise jääb täistuuridel tööle. Nii saad ilusa saundi talutaval valjusel.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Kas sa oled viimast eestist kuskil leidnud? 60W lampi oma tuppa oli vist veidi palju. Ma olen vaadanud Bossi pedaalide poole, aga nende heli ei ole just eriti meeldiv. OD3, SD1. Millistest pedaalidest saab head heli? Overdrive omad ja mida oleks võimalik Eestist leida.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ma ei ole ise otsinud niimoodi, tasub ehk pillipoodidest uurida?

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Otsisin. Powerbreakerit pillipoes, aga Hot Plate on. Kuradi kallid asjad. 500 taala ja midagi sellist. Bossi omadest meeldis BD-2 ehk Blues Driver. Tal oli sellist kõla ja asja rohkem, kui OD3. Kui oleks ibanezi tube screamereid müügil, siis tahaks neid proovida.

+ ma leidsin selle powerbreakeri pärnu poest üles. 5 kilo. SUht kallis siiski. Aga kas keegi on proovinud marshalli jackhammerit ja guv'nori?
tonks06
Posts: 10
Joined: 19 Jun 2006, 16:13

Post by tonks06 »

Roki wrote:Otsisin. Powerbreakerit pillipoes, aga Hot Plate on. Kuradi kallid asjad. 500 taala ja midagi sellist. Bossi omadest meeldis BD-2 ehk Blues Driver. Tal oli sellist kõla ja asja rohkem, kui OD3. Kui oleks ibanezi tube screamereid müügil, siis tahaks neid proovida.

+ ma leidsin selle powerbreakeri pärnu poest üles. 5 kilo. SUht kallis siiski. Aga kas keegi on proovinud marshalli jackhammerit ja guv'nori?

Kui see juba nii palju maksab, siis on mõitlikum juba kodus mängimiseks mingi 15w Laney lampvõim osta :)
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Nuuks-nuuks 60W Marshalli lamp.
Locked