true bypass

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
DropD
Posts: 121
Joined: 10 Mar 2006, 18:31

true bypass

Post by DropD »

et misasi see on?
Rada 7-st sain aru nii et pedaalil on true bypass siis kui ilma toiteta(patarei, adapter) läheb sellest signaal läbi?
Võtsin oma Boss DS-1 plokil patarei välja ja proovisin, sellest igatahes signaal läbi ei läinud.
Ja milleks see true bypass hea on üldse?
Tänud!
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

True bybass on minuarust see, kui blokk ei ole tööle pandud jalaga, siis signaal läheb ikkagi läbi.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

seldon wrote:True bybass on minuarust see, kui blokk ei ole tööle pandud jalaga, siis signaal läheb ikkagi läbi.


Ma arvan, et sul mõte oli õige, aga natuke valesti sõnastatud, sest siis oleks iga plokk true-bypass.

See rada 7-st saadud info on õige. Kuid põhimõte ei ole selles, et ta ilma patareita signaali laseks läbi vaid, see, et kui plokk on OFF asendis, siis ta laseb nö. puhta signaali läbi, ehk siis otse plokki outputi.

Vist :roll:
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Morgothil on põhimõtteliselt õigus, point on selles, et kui true bypassi ei ole, siis jääb karbi elektroonika ka väljalülitatult signaaliahelasse, lihtsalt ühte otsa pidi. See tapab pisut puhast tooni.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

liivainimene wrote:Morgothil on põhimõtteliselt õigus, point on selles, et kui true bypassi ei ole, siis jääb karbi elektroonika ka väljalülitatult signaaliahelasse, lihtsalt ühte otsa pidi. See tapab pisut puhast tooni.

jap, ja kui on plaju pedaale siis hakkab heli moonutama.
tavaliselt on hea nii et esimene pedaal oleks ilma TBP-ta, siis ta natuke vöimendab signaali, ja ylejäänd pedaalid vöik olla TBP, et väga palju ei moonutaks heli.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kert wrote:tavaliselt on hea nii et esimene pedaal oleks ilma TBP-ta, siis ta natuke vöimendab signaali, ja ylejäänd pedaalid vöik olla TBP, et väga palju ei moonutaks heli.

Mida põrgut?
Kustotsast ta võimendab, kui ta sisse pole lülitatud? TBP mõte tuleb välja ainult siis, kui pedaal ei tööta. Ilma TBP'ta imeb tooni, aga mingit võimendavat tolku küll karbist ei ole. Pigem jääb signaal nõrgemaks, kuna osa kaob pedaali elektroonikasse ära. Kui sa mõtled, et pedaal võimendab sisselülitatult, siis on täiesti poogen, mis bypass tal on, sisse lülitatud tähendab sisse lülitatud igal juhul :roll:

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

no ma ei tea mul on kolm Bossi, mis on köik ilma TBP-ta ja on valjem ikka kyll kui otse juhtmega. mis siis et nad on välja lylitatud.
ei ime nad midagi niisama tooni. natuke vöimendavad heli ja samas ka muudavad natuke. yhe pedaaliga ei saa sellest arugi, aga kui pedaale mitu siis juba tuntav vahe.
ja TBP laseb signaali otse IN-ist OUT-i. ilma signaali muutmata. kui on mitu pedaali ja köigil on TBP, siis on seda juhet ja pistikuid ja värke niipalju vahel et signaal jääb nörgaks. selleks olekski hea et esimene pedaal oleks ilma tbp-ta ja natuke vöimendaks heli. ja ylejäänd pedaalid laseks otse läbi siis signaali.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

No olgu, oletame, et on nii, ma pole neid ridamisi üksteise otsa toppinud (mitte et mul neid niimoodi toppida olekski :roll:), aga siiski ma kardan, et mingi imemine ikka toimub. Puhaste toonide koha pealt ei kannata ma kitarri volüüminuppugi maksimumist alla keerata, sest sellega tuleb pote signaaliahelasse sisse ja toon läheb nõmedaks. Võibolla on see seotud mu kitarri hinnalipikuga, ma täpselt ei tea ka. Igatahes tähendab see ilusa single-coil puhta tooni surma.

Samas, kui vaadata näiteks DS-1 skeemi siit, siis on näha, et sel pole TBP'd, ning veel seda, et väljalülitatud olekus mingit võimendamist EI toimu, kuna pedaali võimendava osa väljund jääb lihtsalt õhku rippuma, samas kui osa kitarri signaalist satub igaljuhul pedaali elektroonikasse ja läheb seal kaduma.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Ma võtaks kindlasti pigem iga plokk True-Bypassiga, sest helivõimendamine on eelkõige siiski võimendi töö.

Kuigi, kui mu Metal Planet töötab ja Level on põhja keeratud, siis ta võimendab päris kõvasti. Siiski peaks helitugevuse endale parajaks tegema võimendiga.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

liivainimene wrote:No olgu, oletame, et on nii, ma pole neid ridamisi üksteise otsa toppinud (mitte et mul neid niimoodi toppida olekski :roll:), aga siiski ma kardan, et mingi imemine ikka toimub. Puhaste toonide koha pealt ei kannata ma kitarri volüüminuppugi maksimumist alla keerata, sest sellega tuleb pote signaaliahelasse sisse ja toon läheb nõmedaks. Võibolla on see seotud mu kitarri hinnalipikuga, ma täpselt ei tea ka. Igatahes tähendab see ilusa single-coil puhta tooni surma.

selle nähtuse, et volyymi nuppu näppides toon muutub, nimi on "treble bleed" (eestikeelset nime ei tea). ja seda annab parandada paari kondekaga. googlest peaks leidma kyll skeemi. suht lihtne skeem oli veel kui öieti mäletan.. 5min. töö..
ja mo teada teevad köik passiivhelipeadega kitarrid nii millel seda systeemi pole.
ja vähemalt minu pedaalid kyll signaali nörgemaks ei tee, vastupidi tugevamaks, väljalylitatult. natuke muudavad tooni ja vöimendavad. täitsa proovitud asi... kui kidra on otse vöimu yhendatud siis on palju vaiksem heli kui läbi pedaalide lastes. erinevus on väike, kuid siiski olemas...
eks neid pedaale ole kah vist erinevaid.. möned vöimendavad, möned mitte.

Morgoth wrote:Ma võtaks kindlasti pigem iga plokk True-Bypassiga, sest helivõimendamine on eelkõige siiski võimendi töö.

Kuigi, kui mu Metal Planet töötab ja Level on põhja keeratud, siis ta võimendab päris kõvasti. Siiski peaks helitugevuse endale parajaks tegema võimendiga.

sa räägid nyyd yldse aiaaugust...
mida tugevam on signaal, seda puhtamalt ja kindlamalt ta jöuab vöimuni.. igasugused surinad ja pörinad taustal ei ole nii tugevad vörreldes soovitud signaaliga ja ei kostu ka kölarist nii tugevalt. yhesönaga helikvaliteet on parem tugevama signaali puhul.
heli vöimendamine on jah vöimu töö.. aga peaks vaatama ka et vöim saaks ikka korralikku signaali mida vöimendada. Kui signaal on nörk, igasuguseid efektiplokke, juhtmeid, pistikuid ja asju on palju, siis kustub ta signaaliahela löpu poole täitsa ära, ja vöimu peab valjemaks keerama. ja sellega paratamatult vöimendatakse ka igasuguseid körvalisi helisi rohkem.
ja vöimu sa ju enne pedaale kah ei pane???
vot.. selleks olekski hea et kuskil alguses oleks mingi asi mis signaali natuke tugevamaks teeks.. ylejäänd vöib siis olla TBP.

aktiivhelipeade puhul, on muidugi parem et köik pedaalid oleks TBP, kuna aktiivhelipeadest tuleb niigi tugev signaal ja seda pole vaja eelnevalt vöimendada..
ja kui vöimu taga on sellised pistikud, et saab pedaalid yhendada eelvöimu ja löppvöimu vahele, siis kah muidugi parem et oleks köik TBP.

oeh.. pikk ja keeruline jutt, aga loodan et keegi sai aru ka midagi.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Palun vabandust, kui mu loogika veab mind alt, aga mida rohkem juhet ja elektroonilist pahna signaal läbib, seda vähem signaali sealt läbi tuleb, kuna igal juhtme l ja jubinal on takistus.

Mida vähem takistust signaal läbib, seda tugevam signaal jõuab võimu.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Morgoth wrote:Palun vabandust, kui mu loogika veab mind alt, aga mida rohkem juhet ja elektroonilist pahna signaal läbib, seda vähem signaali sealt läbi tuleb, kuna igal juhtme l ja jubinal on takistus.

Mida vähem takistust signaal läbib, seda tugevam signaal jõuab võimu.

sellest ma vist rääkisingi. et mida rohkem asju vahel on seda nörgemaks signaal jääb. ja selleks oleks hea kui kohe alguses saaks signaali kuidagi vöimendada et ta ka vöimuni tugevalt jöuaks.

ja mis sa selle elktroonilise pahna all mötled? vöim on kah elektroonikat täis, aga ikka vöimendab ju :P
ja samamoodi vöimendavad ka möned pedaalid signaali, isegi siis kui nad on välja lylitatud. mitte köik ei vöimenda, aga paljud ikkagi vöimendavad kuigi palju...

kui signaal läheks otse mingitest jubinatest läbi muutumata.. siis läheks signaal läbi pedaali ka siis kui patareid/adapterit taga pole. ja see oleks samahea kui TBP siis. aga ilma TBP-ta pedaalid ju ei lase signaali läbi ilma toiteta? järelikult on seal mingid "jupid" mis seda signaali "elus" hoiavad ja voolu vajavad. ja tavaliselt saab signaal seal ka väikse vöimenduse.
vötke krt testrid kätte, mis me ikka vaidleme siin. pange kuidas tahate need pedaalid.

vöi on töesti mul mingid erilised pedaalid, mis vöimendavad, ja teie köigi omad söövad signaali? :roll:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Tegelikult oleks nüüd juba huvitav teada, mis pedaalid nad sul täpselt on ja mis järjekorras sa neid jooksutad?

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

kitarr----->Boss RV3(digital reverb/delay)---->Boss BF2(flanger)---->Boss MT2(metal zone)---->dunlop crybaby 535q wah----->vöim


ykshaaval ma ei olegi neid proovind et milline nendest vöimendab köige rohkem ja milline vähem. Vöi vöimendavad köik hästi natuke, ja kokku pannes on juba vahe körvaga kuulda.,.. ei tea
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Kert wrote:kitarr----->Boss RV3(digital reverb/delay)---->Boss BF2(flanger)---->Boss MT2(metal zone)---->dunlop crybaby 535q wah----->vöim


ykshaaval ma ei olegi neid proovind et milline nendest vöimendab köige rohkem ja milline vähem. Vöi vöimendavad köik hästi natuke, ja kokku pannes on juba vahe körvaga kuulda.,.. ei tea


Proovi nii:

kitarr > dunlop wah > MT2 > RV3 > BF2 >võim
Locked