Kitarri soetamisel väikene probleem.

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
Rynts
Posts: 68
Joined: 18 Oct 2009, 18:13

Kitarri soetamisel väikene probleem.

Post by Rynts »

Tervitused foorumi rahvas

Nimelt olen silmitsi ühe probleemi ees.. tüdruk tahab osta oma elu esimest akustilist kitarri, olen andnud talle proovida oma kitarri (elektri) ja õpetanud sellel selgeks ka paar lihtsamat akordi. Ise pealt vaadates julgen väita, et õppima on ta kiire ja peale hakkamist asja juures on, kuid väidetavalt meeldiks talle vasaku käelise kitarriga rohkem mängida. Seejärel otsustasin kitarri talle teistpidi kätte anda, et ta lihtsalt sõrmi paneks sama akordi asetusega keelte peale ja tundus, et see tuli tal tõesti kiiremini välja.. kuid samas saab ta hakkama ka väga edukalt parema käelise kitarriga.

Nüüd seisangi probleemi ees, kuidas ikkagi nüüd valida, kas parema või vasaku käelise akust ? Kuidas võiks paremini selgeks teha, kumma käeline talle paremini istuks ?

Alles hiljuti stanfordis ja is-is käies ei näinud poes ka ühtegi vasaku käelist akusti, et poes proovida.

Rünno.
Fender American Standard Stratocaster
Tanglewood Tomkat Te6js
Flyboy
Posts: 17
Joined: 06 Oct 2011, 23:36

Re: Kitarri soetamisel väikene probleem.

Post by Flyboy »

Mõne pilli puhul pole vast eriti vahet, mis pidi ta käes on. Soovitan siiski keeled peale installida nii, et kõige jämedam jääb kõige üles.
Image
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Kitarri soetamisel väikene probleem.

Post by k6ll »

kui ikka on vasaku käeline, kirjutab, lööb palli vasaku jalaga ja vasak pool on üldse tugevam, siis vasakut pidi Akusti pillidega on ka suva, et kui pole seal peal mingit helipea elementi siis võid parema käelise pilli osta ja keerad keeled teist pidi.
Esimene auto peab kõigil alati žiguli olema, siis oskad teist autot juba paremini hinnata ja tead oma vajadusi. Seega osta alul parema käeline pill ja keera keeled teist pidi ning kui muusika huvitab ja soov aastatega järjest kasvab, siis osta korralik vasakukäeline
User avatar
Sir.
Posts: 262
Joined: 07 Jan 2009, 19:13
Location: Tallinn

Re: Kitarri soetamisel väikene probleem.

Post by Sir. »

keelte ümberpööramisel peab seda arvestama, et jämedaim keel ei mahu sadulas peeneima keele vahesse.
Flyboy
Posts: 17
Joined: 06 Oct 2011, 23:36

Re: Kitarri soetamisel väikene probleem.

Post by Flyboy »

Sadul ringi tõsta, kui kannatab. Kui mitte, siis uus (lasta) teha, pole sugugi keeruline :)
Locked