Kitarri kere & elekter

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Pentagram
Posts: 42
Joined: 11 Aug 2009, 22:02

Kitarri kere & elekter

Post by Pentagram »

Kuidas võtta kitarri kerelt värvi maha ilma puitu kahjustamata? Tegemist on elektrikitarriga.
Kas värvisurm sobib selleks? Kas peale värvi eemaldamist tasuks kitarrikere ka ära lakkida?

Kaua aega tagasi tekkis kitarrile elektri probleem, võimuga ühendades ainult sahises. Huvi kadus täielikult, pill seisis nurgas ning nüüd kui huvi tagasi tahaks pilli korda saada. Kruvisin siis tagant lahti, mis ma näen? Kaks lahtist juhet, kuid kuna ma olen parajalt noob kitarri tehnika osas ei tea mina kuhu neid ühendada.

Image

Pill on Stagg'i superstrat, täpsemat mudelit ei tea.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kitarri kere & elekter

Post by cooloox »

Nagu pildilt vaadates tundub et poteka küljest lahti tulnud.. täpselt aru ei saa, peaks vaatama mingi 2-pote ja 3 way switchi skeemi internetist, mulle vähemalt tundub et 3 way lüliti on, endal on mul sarnane lahendus pillil.
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Kitarri kere & elekter

Post by karlapoiss »

Stagg I300 vist on, 5way lülitiga,
Kui on nii, http://www.seymourduncan.com/support/wi ... S_1v_1t_5w kontrolli üle.
User avatar
Strattocaster
Posts: 52
Joined: 15 Oct 2010, 15:50
Location: Tallinn

Re: Kitarri kere & elekter

Post by Strattocaster »

Pentagram wrote:Kuidas võtta kitarri kerelt värvi maha ilma puitu kahjustamata? Tegemist on elektrikitarriga.
Kas värvisurm sobib selleks? Kas peale värvi eemaldamist tasuks kitarrikere ka ära lakkida?


Kuumutades ja kraapides on kõige effektiivsem värvi maha võtta,kuigi peab ettevaatlik olema.
Värvisurma ei soovita,kere tasuks kindlasti ära ära lakkida,siiski aga peale kere värvimist.
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Kitarri kere & elekter

Post by karlapoiss »

ise eelistan muidu käsitasi ikka, liivapaber klotsi külge ja lihvima,
1. algul lased tugevalt 40-60sega , suurema värvi maha.
2. 120-180sega ülejäänud
3. 240ga üle veel
4. 400sega,800sega,1000sega ja 1500-2000sega lased mõnusalt siledaks.
5. kere ilusti puhtaks niiske lapiga, lased kuivada, võta krundi, lased üle kidra, vaatad kuidas jääb ja kui sobib siis värvikihid ja lakikihid peale.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Kitarri kere & elekter

Post by served »

Pentagram wrote: Kaua aega tagasi tekkis kitarrile elektri probleem, võimuga ühendades ainult sahises. Huvi kadus täielikult, pill seisis nurgas ning nüüd kui huvi tagasi tahaks pilli korda saada. Kruvisin siis tagant lahti, mis ma näen? Kaks lahtist juhet, kuid kuna ma olen parajalt noob kitarri tehnika osas ei tea mina kuhu neid ühendada.

.
Juhtmestik on tõenäoliselt Tooni ja volume pote vaheline ühendus. Kuna Tooni potesse ei lähe ühtegi juhet.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Pentagram
Posts: 42
Joined: 11 Aug 2009, 22:02

Re: Kitarri kere & elekter

Post by Pentagram »

Oskate nimetada kedagi kes parandaks selle elektri vea ära mu pillil, ise ei hakka torkima kuna pole mitte kunagi varem juhtmestanud ega midagi.
Mis puutub kitarri värvi, sellega on selline plaan, et võtta kerelt värv täiesti maha, kavandada ise mõni joonistus. See sinna kitarrile kanda ( palja puidu peale ) ning siis kahekomponendilise ( 2K lakk ) lakiga ära kätta. Kas 2K lakk mõjutab ka puitu ning tema kõla ?
ebuprofen
Posts: 625
Joined: 15 Dec 2009, 18:50
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kitarri kere & elekter

Post by ebuprofen »

Mina saaks aidata ja pilli ka sättida, kui vaja
Pentagram
Posts: 42
Joined: 11 Aug 2009, 22:02

Re: Kitarri kere & elekter

Post by Pentagram »

Alustasin kitarri kerelt värvi maha võtmisega. Plaan peitsida see kitarr lõpuks üle punaseks, kuid soov oleks, et saaks talle kuidagi kreemja bindingu ka äärde. Oskab keegi öelda kas sellist asja on võimalik teostada ning kes selle ära teeks?
Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarri kere & elekter

Post by Metallipea »

Pentagram wrote:Alustasin kitarri kerelt värvi maha võtmisega. Plaan peitsida see kitarr lõpuks üle punaseks, kuid soov oleks, et saaks talle kuidagi kreemja bindingu ka äärde. Oskab keegi öelda kas sellist asja on võimalik teostada ning kes selle ära teeks?
Noo teostada on ikka võimalik, kuid iseasi, kui paljud seda teha tahavad. See nõuab natuke mudimist ikka ja pilliehitajad ja meistrimehed tahavad mõne kopika ikka selle eest, klient jälle tavaliselt peab seda eelarvamuste põhjal liialt lihtsaks ja odavaks toiminguks :D:D Aga kui kopika andmise vastu midagi pole, siis võin plastikust kreemja bindingu asja vaadata, puidust bindingu jaoks on vaja spets riista, millega puitu painutada, aga see alles kavas tellida omale. Muidugi kerekujust ka oleneb, igale asjale pole lihtne bindingut panna, seega ps ja võib nõu pidada.

Edu pilliga!
Locked