Hohner

Erinevate firmade pillid
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Hohner

Post by Andre »

Hohneri Pillid!
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

enda hohner-rockwood pro ja minuarust pole väga viga.
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Post by Paneaga »

Image

Hohner HW300

Pilli ostsin 2200 kr. eest "Meloodia" poest. See asub Viljandis. Igati korralik pill selle raha eest. Isegi õpetaja jäi suht positiivseks peale pilli ülevaatamist. Seisab hästi hääles ja kõla on ka kuidagi...teitsugune...mõnus :) Ainuke viga on see, et kael tahab vaikselt tahapoole (mitte ettepoole) paenduda.Muidu ok
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Igatahes kui meloodia poest rääkida siis... sinna on isegi trummid tekkinud ja uusi pille..olgugi, et keegi enam ei käi seal aga no..siiamaani oli viljandi ainuke pood, kust sai kidra asju. :)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Katsuks ikka teemas püsida.

Paneaga: kui sul kael kisub tahapoole kumeraks, siis tõenäoliselt on trussrod liiga pingul, ja vajaks veidi lõdvemaks keeramist. Õpetaja oskab kindlasti selles suhtes juhiseid anda. Või kui siit foorumist otsida märksõna "trussrod", peaks ka asjakohast informatsiooni leidma.
Last edited by Faded on 01 Apr 2006, 23:14, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Post by Paneaga »

Faded wrote:Katsuks ikka teemas püsida.

Paneaga: kui sul kael kisub tahapoole kumeraks, siis tõenäoliselt on trussrod liiga pingul, ja vajaks veidi lõdvemaks keeramist. Õpetaja oskab kindlasti selles suhtes juhiseid anda.


"Trussrod" See on vist see ..eee...polt/kruvi kõlakastis, mis kaela suundub. Seda sai juba krutitud aga tulemuseta. Ta soovitas mul roopi ülespoole tõsta. Teen seda kunagi, kui keeled plärisema hakkavad. Hetkel pole veel viga.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

eii see Trussrod on ikka tross kaelas. Polt kõlakastis on midagi muud. See tross siis tasakaalustab keelte poolt mõjuvat pinget kaelale. Kui oleks ainult puit kael siis oleks kohe kael kõver ja häälestamisest poleks haisugi. Faded teab rohkem sellega mängimisest aga kui kael kisub ikka kõveraks enda suhtes siis on vaja see trossike lõdvemaks lasta. Kui kõlakasti suhtes sisi otsi oma polt ülesse ja timmi seda :wink:
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

@served
Paneaga wrote:..."Trussrod" See on vist see ..eee...polt/kruvi kõlakastis, mis kaela suundub...
Ta rääkisgi trussrodist.

Ise pole kahjuks Hohneri pillidega kokku puutunud.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Kas Hohner on saksamaa toodang?
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Saksa firma.
Alustasid 1825 suupillidega, arvatavasti Viinis.
1840 tegid akordione, suupille ja muid sarnaseid pille juba Austrias, Prantsusmaal, Saksamaal ja edaspidi veel Itaalias ja Venemaal.

Keskus on Trossingenis, Baden-Württembergi liidumaal, aga toodavad ka USA-s, Prantsusmaal, Suurbritannias ja Šveitsis.

http://www.matth-hohner-ag.de/index.asp
http://www.hohnerusa.com/
Muffik
Posts: 6
Joined: 12 Jun 2006, 11:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by Muffik »

Aga kas keegi teab midagi Hohner'i Jazz Bass'idest?
(Millegipärast üldse mingit infot netist ei suuda leida.)
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Muffik wrote:Aga kas keegi teab midagi Hohner'i Jazz Bass'idest?
(Millegipärast üldse mingit infot netist ei suuda leida.)

Midagi täpset ei tea, aga olen kuulnud, et head on.
Unnamed
Posts: 20
Joined: 03 Sep 2007, 15:16

Post by Unnamed »

Mul on Hohner HC 06, ostsin selle mingi 6 a tagasi kui olin veel viimane algaja ja algaja pill see ka on. Maksis mingi kopikas alla 2k. Kolmetuuripoistele täitsa sobib sest püsib hääles ja ei "plärise" nii palju kui vb klass paremad pillid. A inimesele kes tahab ka peale I positsiooni mängida ei soovitax seda kohe mitte. :D Aga vb sattus mulle lihtsalt õnnetu isend.
skateweb
Posts: 234
Joined: 03 Nov 2005, 00:37

Post by skateweb »

mul sama hc06 noh mis tahab nüüd juba väljavahetamist aga minuarust hea pill. Kõla on tugev)võrreldes mõne teise sama hinnaklassi omaga) ja hääles püsib minu pill no ikka väga hästi (kord 2 nädalatagant ja siis kah vaid sellepärast et ta pole häälestajal täpselt hääles vaid on 5 ühikut liikunud)
Kaku
Posts: 67
Joined: 26 Jun 2006, 20:40

Post by Kaku »

Mul ka mingi hohneri ~2 tuhandene klassikaline kidra. Selle hinna eest on pilli minu arust küllalt.
Locked