Fender Telecaster USA

Erinevate firmade pillid
User avatar
Omrat
Posts: 646
Joined: 04 Aug 2007, 12:43
Location: Tallinn

Fender Telecaster USA

Post by Omrat »

Kas on siin kedagi targemat inimest kes teaks mulle natukene siis Fender Telecasteritest rääkida ?
Probleem selles, et mul on müügis hetkel Schecter Loomis 7 keelne kitarr. Ühest rahvusvahelisest foorumist aga pakutakse vahetusvarianti Fender Telecaster USA vastu. Veel on pilli kohta öeldud: " It's Standard series blondie with maple neck ". Ma lihtsalt mõtlesin, et sellist pilli on ilmselt palju lihtsam müüa, kui oma Loomist. Kasvõi siin samas foorumis, kuna on silma jäänud, et enamus kasutajatest erilistest hevikirvestest huvitatud pole. Küsimus on aga selles, et ma ei tea selle Fenderi turuväärtust.
Leidsin Thomanni kodulehelt sellise pilli :
http://www.thomann.de/fi/fender_america ... _mn_bp.htm
Kas tegu on sama pilliga ? ( neid Fendereid on n+1 erinevat varianti krt :) )
Ahjaa, pillil pidi olema ka Fenderi originaalkohver.
Endale sellised pillid eriti ei istu, aga edasi müümiseks võtaksin proovida küll.
Seega ootaks siis kõiksugu infot antud pilli kohta ( turuhind kasutatud kitarril, plussid, miinused jne. )
Palju oleksite ise nõus antud pilli eest maksma ?

Ette Tänades,
Tarmo
Ibanez JCRG7-1VV > Axe FX Standard > ART SLA 2 > Yerasov Bull 212
http://www.youtube.com/user/Tinstrument ... ature=mhum
User avatar
Omrat
Posts: 646
Joined: 04 Aug 2007, 12:43
Location: Tallinn

Re: Fender Telecaster USA

Post by Omrat »

sain hetk tagasi mõned pildid ka:

Image

Image

pole sama värvi mis Thomannis nagu näha.
Teab keegi öelda, mis värviga ja mudeliga tegu on ?

Ette Tänades,
Tarmo
Ibanez JCRG7-1VV > Axe FX Standard > ART SLA 2 > Yerasov Bull 212
http://www.youtube.com/user/Tinstrument ... ature=mhum
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: Fender Telecaster USA

Post by fakoooof »

Kurat, mingi eriti ilus pill !
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Fender Telecaster USA

Post by letsrock »

Tavaliselt USA Standardil küll selliseid sadulaid pole. Sa võid petta saada selle asjaga. Võib-olla on Squieri korpus(või mingi Mehhiko või Korea) ja USA kael näiteks kokku pandud? Aga muidu normaalne secondhandi turuhind USA standard Fenderil oleks u. 10 kilo.
Keep rockin
User avatar
Omrat
Posts: 646
Joined: 04 Aug 2007, 12:43
Location: Tallinn

Re: Fender Telecaster USA

Post by Omrat »

Ma loodan, et petta ei saa.
Ta kirjutas järgmist: " Please note; the images are a few days old. And it shows as having vintage seddles, which are Schaller ones I changed into. But yesterday I put back the guitar's original USA saddles back (matte chrome). So Now the instrument is in factory originality."
Kohe näha et asjatundjad panevad kõik tähele.
Kuna minu jaks täiseti võõras teema need Fenderid, siis oleksin ilusti petta saanud.
Suured tänud vastamast. Ma ei ole päris kindel, kas ma olen ikka vahetusest huvitatud.
Enda pill on ikkagi 100% mint ja praktiliselt uus. Eks peab mõtlema.
Ibanez JCRG7-1VV > Axe FX Standard > ART SLA 2 > Yerasov Bull 212
http://www.youtube.com/user/Tinstrument ... ature=mhum
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Fender Telecaster USA

Post by renn »

Kui kahtlused tekivad, siis las pildistab seerianumbrit ja selle abil saab läbi Fenderi kindlaks teha, mis pilliga on tegu. Kui ütlevad, et tegu peaks olema näiteks punase pilliga(seerianumbriga peaks saama ka pilli värvi teada) või mingi mehhiko omaga, siis tead kindlalt, et pettus on. Kui tahad veel kindlam olla, siis võid lasta omanikul pilli lahti võtta natuke ja mõnda olulist kohta pildistada, ja siis seal leiduvate numbrite ja koodide järgi saab välismaa foorumites ja ka läbi Fenderi kindlaks teha, et tegu on õige asjaga. Kui ta tahab kindlalt pilli vahetada ja seda ausalt teha, siis ei ole see kaela ja medikakaitse mahavõtmine riti suur töö(paar kruvi lihtsalt vaja lahti keerata).

Natuke linke ka, kust võib-olla saad abi, mida vaadata pilli puhul.
http://www.tdpri.com/forum/stratocaster ... -here.html
http://www.tdpri.com/forum/telecaster-d ... -tele.html

Rohkem infot võid ise sealt foorumist juba otsida.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Fender Telecaster USA

Post by Tegelane »

Ma ei tea kas asi on minu kehvas silmanägemises või mida, aga hetkeks tundus pingutide juures kitarrifirma koha peal kasutatud udustamist (blur) et nagu keegi oleks firmat peita proovinud. Siis vaatasin et selle all oleks nagu Vintage märk.
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Fender Telecaster USA

Post by renn »

Vintage pea on teise kujuga ja kui see õigeks teleks lõigata, siis tuleb ka osa logost välja lõigata ja kui tahta peale õigeks lõikamist uut logo panna, siis võib ju sama hästi Fenderi oma panna. Pealegi teisel pildil on selgelt näha suur F nime alguses ja keskel mingi kõrgem täht ehk siis d. Muidugi kere on küll suht sarnane vintage kerele ja täpselt seda värvi Fenderi tele Thomannis näiteks polnud. Seda tasub ka uurida, et kas pillil ikka helipealüliti on, kuna pildi peal seda näha ei ole.
See on siis Vintage pill
Image

EDIT: Sild tundub küll ameerika standard olevat, kuna enamasti on teledel kolmes küljes see kõrge serv aga uutel ameerika omadel on ainult taga ääres.
Image
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Fender Telecaster USA

Post by Tegelane »

Minuarust leidub ka Vintage pillil seda samust Tele tüüpi pead....nagu Fender Telel. Vähemalt kuskil on jäänud küll selline silma. Aga loomulikult ei anna 100%kindlusega pead panti....
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Fender Telecaster USA

Post by renn »

Vintage toodab ainult ühte tüüpi peaga telesid ja üldse Fenderi originaali ei tohi minuteada kopeerida. Selle tõttu on tänapäeval palju sarnaste peadega pille, aga mitte ühtegi identset.
FIGHT THE SYSTEM!
Blink182ää
Posts: 650
Joined: 31 Mar 2008, 22:43

Re: Fender Telecaster USA

Post by Blink182ää »

renn wrote:Vintage toodab ainult ühte tüüpi peaga telesid ja üldse Fenderi originaali ei tohi minuteada kopeerida. Selle tõttu on tänapäeval palju sarnaste peadega pille, aga mitte ühtegi identset.
No mõned firmad, kes ainult nt. kaelu teevad, nemad loogiliselt saaksid teha, aga nad ei oska. Tuttav rääkis kunagi, et tahtis tele originaal fenderi kaela tellida endale ühe firma käest(Mingi inglismaa oma oli) ja seal vastati, et heameelega teeksid, aga nad ei oska niiet. Asi on lihtsalt selles, et Fenderil on mingi haige stiil või mingi saladus kuidas nad seda teevad :D.
mr.t
Posts: 22
Joined: 06 May 2007, 22:07
Location: Tartu/Põltsamaa

Re: Fender Telecaster USA

Post by mr.t »

Oskamisega pole seal nüüd küll mitte midagi pistmist, kõige tavalisem puidutöö. Fenderi headstockiga kaelu on võimalik tellida näiteks warmothist http://www.warmoth.com/Guitar/necks/tel ... thpro.aspx . Teemaalgatajal tasuks kindlasti küsida pilti seerianumbrist.
Blink182ää
Posts: 650
Joined: 31 Mar 2008, 22:43

Re: Fender Telecaster USA

Post by Blink182ää »

Ega ma välimusest ei rääkinud. Kõi teised pisiasjad jne.
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Fender Telecaster USA

Post by renn »

Mingit tasu ilmselt Fender oma peakuju eest ikka küsib arvatavasti, sest muidu oleks odavatel pillidel sama kujuga pead. Korralikel tootjatel, kes küsivad ühe kaela eest rohkem, kui mingi odav pill maksab, pole see ilmselt väga probleemiks. Näiteks Squier, mis kuulub Fenderi alla, toodab originaalse kujuga peasid, aga igasugused Bentonid, Vintaged, Apollod jms on kõik erinevad natuke.
FIGHT THE SYSTEM!
hmekk
Posts: 138
Joined: 08 Dec 2008, 13:31

Re: Fender Telecaster USA

Post by hmekk »

Locked