Barreega probleem

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Üldjuhul pidi nii olema, et need kes istudes harjutavad tõstavad kidra kõrgemale ja kes püsti need madalamale. Ja ega keegi ei keela ju seda kidra kasvõi põrandale lasta, peaasi kui õieti ja normaalselt ära mängid.
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
IntC
Posts: 45
Joined: 27 Apr 2006, 19:40

Post by IntC »

Kas minu barree on väga valesti võetud? Algaja - umbes 1 kuu pläristanud. Ranne samamoodi teeb valu.

Pilt siin
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

barree kohta ei oska öelda kuna pildist ei näe eriti muud kui rannet. aga kui ranne valus siis on ranne liiga suure nurga all.. tösta kidra körgemale. ja kui on juba körgel siis proovi niisama kuidagi testsugust asendit.
igast randmevaludega ei tasu jamada. kui valutab siis vale asend. pärast muidu ranne tuksis ja siis ei saa yldse korralikult mängida.
Siukseid "lahedaid" mehi olen näind kyll, kellel pärast ranne paar nädalat kipsis kuna mingid köölused vöi liigesed välja venind (ei tea ple arst)
ja korda ei saa seike ranne kunagi.. aegajalt vöib krampi minna, vöi on muidu valus liigutada jne..

a see kidra körgus vast oleneb inimesest kuidas kellegil mugavam on. inimeste keha proportsioonid erinevad ju. James Hetfielt mängib kah kidra pölvini, aga ranne kyll eriti suure nurga all ei tundu olevat ja mängimine önnestub ka hästi. ju tal mingid ahvi käed siis :lol:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
IntC
Posts: 45
Joined: 27 Apr 2006, 19:40

Post by IntC »

Veel mõned pildid
1
2
3

Et kas siis üldse alguses kui barreed hakkad õppima ei tohiks käsi valutada. Lugesin kuskilt, et alguses võiks harjutama hakata 2-3 minuti kaupa. Ma ikka rohkem kui need mõned minutid alguses. Nädal-kaks võibolla aktiivselt nüüd õpin seda barreed. Valu muidugi püsima ei jää, ainult barreetamisel.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

IntC wrote:Veel mõned pildid
1
2
3

Et kas siis üldse alguses kui barreed hakkad õppima ei tohiks käsi valutada. Lugesin kuskilt, et alguses võiks harjutama hakata 2-3 minuti kaupa. Ma ikka rohkem kui need mõned minutid alguses. Nädal-kaks võibolla aktiivselt nüüd õpin seda barreed. Valu muidugi püsima ei jää, ainult barreetamisel.
piltidelt tundub et sul on käsi krampis vöi noh lihased kuidagi liiga pingul kui barreed teed.
see väike valu vöib sul sellest olla lihtsalt.. ja see kramplikkus kaob harjutades ära. löpuks saab need barreed täiesti lödva käega kah tehtud, kui oled harjutand piisavalt.

E: Sörmed on ka jah imelikult krihvide peal, mitte vahel. äki sellepärast keeled plärisevad natuke, ja yritad koguaeg järjest tugevamalt vajutada. ja siis käsi hakkabki valutama suurest pingutusest?
Last edited by Kert on 08 May 2006, 20:47, edited 1 time in total.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Ja mis sa hoiad näppu krihvi peal, kui sa barreed võtad ?
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
IntC
Posts: 45
Joined: 27 Apr 2006, 19:40

Post by IntC »

Frusciante wrote:Ja mis sa hoiad näppu krihvi peal, kui sa barreed võtad ?
Sattunud lihtsalt, tavaliselt ma nii ei võta - tegin pilti ühe käega ja nii ta jäi. Muide pildi pealt number 1 näed, et näpp on täpselt krihvi kõrval nagu ideaalis olema vist peaks. :P
User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga

Post by Costa »

IntC wrote:Veel mõned pildid
1
2
3

Et kas siis üldse alguses kui barreed hakkad õppima ei tohiks käsi valutada. Lugesin kuskilt, et alguses võiks harjutama hakata 2-3 minuti kaupa. Ma ikka rohkem kui need mõned minutid alguses. Nädal-kaks võibolla aktiivselt nüüd õpin seda barreed. Valu muidugi püsima ei jää, ainult barreetamisel.
sul on sõrmed liiga sirged, sõrmed mis barreest allapoole jääksid peaksid olema võimalikud kumerad , on endal kergem võtta ja käele avaldub vähem pinget
IntC
Posts: 45
Joined: 27 Apr 2006, 19:40

Post by IntC »

Ma proovin siis lihtsalt lõdvemalt akorde võtta ja hoida näppe siis natuke kaugemal krihvist.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

aga mul hakkab selle kohapealt valutama Image
oskan barred ilusti võtta aga valu ei lähe ikka ära.lihtsalt üle 5-10min ei saa mängida.kui tavalisi akora hakkan kasutama siis läheb valu ära... :?:
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

kas sul valutab liigesest vöi see lihas seal?
mul kunagi valutas see liiges kui pysti seistes barreed yritasin vötta. käsi vist oli kuidagi si*as asendis. a selle kohta ei oska täpsemalt rääkida kuidas lahti sain sellest. ju ma hakkasin kätt kuidagi teise nurga all hoidma vöi midagi.. ei tea.

a kui lihas on haige siis arvatavasti ikkagi liigsest pingutusest. lihas ei tohi krampis olla.

Mölemal juhul on 99% töenäosusega asi vales tehnikas/asendis :wink:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

mul on vist pöial liigselt krampis tundub...eks proovin siis natuke teisiti võtta :?
User avatar
Kadriii
Posts: 268
Joined: 14 May 2006, 10:53
Location: Tõrva

Post by Kadriii »

Ma olen mänginud aasta ning barree tuleb küll hästi välja,
aga käsi kisub ikka vahest krampi.
Minu arust on see loomulik.
Kui üle kahe krihvli harjutusi teha siiis mõne aja päras kisub ka krampi vähe. :!:
Locked