Barreega probleem

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Barreega probleem

Post by wahur »

Nimelt kui ma kaua mängin barreega (akustilisel või elektrilisel) siis ranne väsib kiiresti ja tekib valu, mis mängimise lõpetamisel kaob. Olen mänginud nii 3.5 aastat. Mis on viga? Hoian kätt valesti või on see tavaline probleem?
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: Barreega probleem

Post by Andre »

wahur wrote:Nimelt kui ma kaua mängin barreega (akustilisel või elektrilisel) siis ranne väsib kiiresti ja tekib valu, mis mängimise lõpetamisel kaob. Olen mänginud nii 3.5 aastat. Mis on viga? Hoian kätt valesti või on see tavaline probleem?
Valesti võid küll hoida ja algajatel on see tavaline probleem minu teada. vaata kuskilt kidra õpikust kudas kätte hoidma peab.
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Re: Barreega probleem

Post by mati »

Andre wrote:
wahur wrote:Nimelt kui ma kaua mängin barreega (akustilisel või elektrilisel) siis ranne väsib kiiresti ja tekib valu, mis mängimise lõpetamisel kaob. Olen mänginud nii 3.5 aastat. Mis on viga? Hoian kätt valesti või on see tavaline probleem?
Valesti võid küll hoida ja algajatel on see tavaline probleem minu teada. vaata kuskilt kidra õpikust kudas kätte hoidma peab.

aga 3,5 aastat on samas ikka suht pikk aeg, et ranne lampi ära väsiks. Kas sa siis alles nüüd avastasid et käsi ära väsib
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Võibolla hoiad sa kätt liiga suure nurga all, et proovi rohkem naq otse hoida.
Mul oli endal ka vahepela sama asi..olen 3 aastat õppind aga ma ei tea nüüd on kuidagi üle läinud..asi võib ka lihtsalt ülemängimises olla..
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: Barreega probleem

Post by Andre »

mati wrote:
Andre wrote:
wahur wrote:Nimelt kui ma kaua mängin barreega (akustilisel või elektrilisel) siis ranne väsib kiiresti ja tekib valu, mis mängimise lõpetamisel kaob. Olen mänginud nii 3.5 aastat. Mis on viga? Hoian kätt valesti või on see tavaline probleem?
Valesti võid küll hoida ja algajatel on see tavaline probleem minu teada. vaata kuskilt kidra õpikust kudas kätte hoidma peab.

aga 3,5 aastat on samas ikka suht pikk aeg, et ranne lampi ära väsiks. Kas sa siis alles nüüd avastasid et käsi ära väsib
nu oleneb ka et mitu korda päevas ta mängib või mitu korda kuus.. kui ta mängib jah 2 korda kuus ja 3,5 aastat on juba nõnda mängind siis on ju ta algaja.
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

enamasti tuleb 1-2 tundi päevas ära. Viimasel ajal vähem, eksamid tulemas. päris algajaks end ei pea... natuke arenenum kui algaja. Aga see väsimus randmes koguaeg olnud. Teadjad rääkisid, et läheb üle. Ei ole probleem kõiki keeli ilusti helisema saada aga kui mingi 10+ minutit mängind siis kaob käest jõud ära ja keeled hakkavad pläristama jne.

AXYB- seleta mismoodi otse? et see nurk randme ja käevarre vahel oleks minimaalne?
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

et naq kitarri kaelaga oleks naq umbes täpselt 90 kraadi vms...ma ei oska seletada seda asja aga ma olen tihti näinud, kuidas käsi on mingi jumala kahtlaselt barrees...
Aga no oleneb ka pillist..kui tuleb mingi täie jõuga keeli kinni suruda nagu vene pillidel tavaliselt on siis ime ei ole, kui käsi kohe ära väsib..
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

AXYB wrote:et naq kitarri kaelaga oleks naq umbes täpselt 90 kraadi vms...ma ei oska seletada seda asja aga ma olen tihti näinud, kuidas käsi on mingi jumala kahtlaselt barrees...
Aga no oleneb ka pillist..kui tuleb mingi täie jõuga keeli kinni suruda nagu vene pillidel tavaliselt on siis ime ei ole, kui käsi kohe ära väsib..
akustiline on Yamaha F310. 10" gauge? keeled on peal, üpriski pehme.
Elektrikas on Samic, samuti väga mõnus ja pehme.
Tänan nõuande eest, proovin järgi.
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

Kui oled 3,5 aastat mänginud ja keskmiselt 1 tund päevas, siis ei tohiks sul bareega mingeid probleeme olla.

Viga võib olla selles, et ja hoiad oma rannet liiga ees. See tekitab pinge randmes, mida ei tohiks olla. Randmes ei tohikski mingit erilist pinget olla. Kõige suurem pinge peaks olma pöidlal ja nimetissõrmel minuteada. Vähemalt mina mängin nii ja ma võin mitu tundi barrees mängida ilma et mul ranne või käsi ära väsiks.
Igatahes vaata et sul pöial oleks suht kaela keskosas.
progressiivne böö!
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Tegelikult tänama ka suht kaua mängisin ja sis naq pöial väsis ära täiega...eriti elektri pilli mängides, kui rihm on suht lõdva ja pill on all sis väsib eriti ruttu ära..
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

AXYB wrote:Tegelikult tänama ka suht kaua mängisin ja sis naq pöial väsis ära täiega...eriti elektri pilli mängides, kui rihm on suht lõdva ja pill on all sis väsib eriti ruttu ära..
Sellepärast ei tohikski pill all olla. See, et pill all on, on enamasti nende bändide leiutis, kes tahavad "lahedad" välja näha. Õiged pillimehed hoiavad ikka pilli nii, et neil maksimaalne mugavus oleks ja kõige lihtsalt pilli mängida.
progressiivne böö!
markusk
Posts: 111
Joined: 25 Nov 2005, 22:54

slash

Post by markusk »

schizo wrote:
AXYB wrote:Tegelikult tänama ka suht kaua mängisin ja sis naq pöial väsis ära täiega...eriti elektri pilli mängides, kui rihm on suht lõdva ja pill on all sis väsib eriti ruttu ära..
Sellepärast ei tohikski pill all olla. See, et pill all on, on enamasti nende bändide leiutis, kes tahavad "lahedad" välja näha. Õiged pillimehed hoiavad ikka pilli nii, et neil maksimaalne mugavus oleks ja kõige lihtsalt pilli mängida.

aga salsh?
User avatar
under
Posts: 258
Joined: 14 Nov 2005, 22:36
Location: Haapsalu

Post by under »

Sa ikka mõtled Slash :P
the day the dead walked
Angel of Death
Posts: 226
Joined: 21 Oct 2005, 18:15

Post by Angel of Death »

igaüks hoiab pilli nii nagu ise tahab, nii nagu tal mugavam on või rohkem meeldib.miks ei tohi pill all olla? loll jutt...imho.
mängin ise ka nii, et pill ei ole päris üleval ega ka päris all, kuskil vaheapeal...kui ma ta päris ülesse tõstan siis on küll väga ebamugav mängida...
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

No see jah tihti veits tobe, kus videot tehes tõmmatakse rihm nii pikaks kui olla saab, sest ega nad tegelikult nii ei mängi...või no..barreed on väga raske võtta nii..
aga no ise sellep lihtsalt tihit mängin, et üks on suurem teine väiksem, et ei viiis koguaeg rihma ka väiksemaks ja pikemaks kruttida..eriti veel siis, kui rihm on nts puru ja tuleb haaknõelaga jamada seda..
Locked