Kitarrikomplekt isale.

Erinevate firmade pillid
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Kitarrikomplekt isale.

Post by Uku »

Rääkisime täna isaga muusikast ning kitarridest ja tal hakkas tekkima huvi asja vastu. Tal on ka varsti sünnipäev tulemas. Nii tekkiski mul vennaga mõte talle midagi soodsat osta, et ta saaks õppida mängima.

Ta on tohutu suur Led Zeppelini fänn, kuulab ka palju Pink Floydi, Deep Purple't. Samuti on ta tänu minule hakanud ka Black Sabbathit austama 8) Tal on üsnagi palju tegemist, kitarri otsas ta elama ei hakkaks - kuid hakkamist ja optimismi tal jagub 8) Seega ei leia ma pointi, miks peaks hullult kalli komplekti ostma :)

Les Paul tüüpi kitarr HARLEY BENTON HBL 400 BK LH
http://www.thomann.de/gb/thomann_gitarr ... g52_lh.htm 10W võim
http://www.thomann.de/gb/thomann_gitarr ... g53_lh.htm 20W võim
http://www.thomann.de/gb/thomann_gitarr ... g54_lh.htm 40W võim

SG tüüpi kitarr HARLEY BENTON HBS580WR LH
http://www.thomann.de/gb/thomann_gitarr ... g55_lh.htm 20w võim

Vaatasin ka Harley Benton HBMS15BK LH kitarri, kuid see on ju 3 single coiliga ning Led Zeppelini jaoks jääb vist liiga lahjaks...

Lugesin Ultimate Guitar'ist ja Harmony Central'ist arvustusi. Üllatavalt hästi iseloomustatakse neid pille :D Nendega kaasnevate võimude kohta ma midagi tarka ei leidnud. 40W Harley Bentoni transistorvõim peaks juba trummidega kokku mängimiseks kõlbama ?
Ma tean, et Harley Bentoni nime kuulmine teid just vaimustusest lakke hüppama ei pane, kuid mis teie neist arvate ?
Last edited by Uku on 01 Dec 2008, 05:45, edited 2 times in total.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

su isa on vasakukäeline?
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Jah, me oleme mõlemad vasakukäelised. Kuid mu vend on paremakäeline ning ema samuti 8)

Kahjuks pole jah peale Harley Bentoni komplektide midagi vasakukäelistele saada...
On võimalus osta nt Epiphone Les Paul Special II LH, kuid see ajaks eelarve lõhki.

Harley Benton HBS580 või Harley Benton HBL400 omanikud võiksid rääkida oma kogemustest - milleks tuleb valmis olla ? :) Kui on nt kõver kael, saab Thomanni kaebuse esitada ning tagasi saata ?

Väga tähtis on ju kaabel kitarri ja võimu vahel - selle vahetusega saaks äkki natuke kõla paremaks. Uued keeled, kuna standardkeeled kipuvad kehvad olema.
Mingi 500 juurde investeerides peaks vist kärama küll :)

Uku
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Mis te muidu võimudest arvate ?
Ma olen hetkel kahe komplekti vahel : kas 10W või 40W võimuga.

10W peaks kodus piisama küll, kui kas 40W on suuteline juba bändiprooviks ?

Uku
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

HB kidra ja võimu puhul ei mängi juhe erilist rolli, see komplektis kaasasolev ajab asja ilusti ära seni kuni katki peaks minema, kuuldavat helivahet ei usu, et annaks.
Keeled küll, nende peale 100-150 kulutada on igati mõistlik. Alguseks näiteks 9-46 või 10-46 sett (isal peaks ju sõrmedes ikka jõudu olema)

Selle HB 40w'ga võib-olla isegi kannataks bändiproovi teha, aga heliliselt ei usu, et ta valjemaks keerates just kuigi meeliülendav oleks.

Pigem osta 10w. Või noh, tegelikult kõlab, nagu oleks mikrokuubik talle suht rusikas silmaauku, aga see on vist veidi kallis?

PS: hindu vaata saksakeelselt lehelt, need kehtivad meile ja on kõrgemad kui inglise lehel!

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Jah, hindu vaatan ma ikka saksakeelselt lehelt. Lihtsalt inglisekeelselt lehelt on hea lugeda :)

Tänud nõuande eest, eks ma siis esimese asjana ostan talle paremad keeled.
Mida arvate pillimeistri juurde viimisest ? Mu tuttavast muusikul on üks mees, kelle juures ta käib ning kelle tööd ta kiidab. Äkki peaks tema juurde viima ning ta annaks pillile oma professionaalse hinnangu, et mida oleks võimalik veel parandada jne (ei ole ise veel nii vilunud elektrikitarri tehnilise poole tundja :wink: ) ?

Ei hakka vist jah MicroCube'i punnitama, ennem ostaks vast parema kitarri. Eks näis, kas ta üldse jääb tinistama või viskab mõne aja pärast pilli nurka, kuna aega ei jätku ? :D Siis pole midagi katki tegelikult, lihtsalt ma mängin ise edasi :)

Uku
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Keeltest vaata vast Ernie Ball või D'Addario näiteks, osad kasutavad ka GHS'i, aga mina olen neid 2 korda ostnud ja mõlemal korral olid keeled pakis roostes - ei ole õhukindlas pakendis (erinevalt D'Addariost vähemalt, Erniet pole ise kasutanud). Keeled võid kohe kaasa osta ja juba enne kinkimist peale panna, kõige kindlam.

Anna pigem pill alustuseks oma tuttava muusiku kätte, kui ta on kitarrist, siis oskab ta hinnata, kas seal on vaja ja võimalik midagi ette võtta. Üldiselt pillimeister saab ainult mängumugavust tuunida, heli osas pole tal suurt teha, kui just juppe vahetama ei hakka.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Jah, ta on küll kitarrist - teenib isegi leiba sellega :) Ta on eluaeg Fenderitega mänginud, praegugi kasutab ta Fender USA mudeleid (nii Telecasterit kui ka Stratocasterit) Räägin seda sellepärast, et mulle hakkas meeldima Harley Benton HBMS15 BK idee. Kui võimu settinguid natuke kruttida, peaks sealt heavy rocki(kui mitte,siis rocki kindlasti) saundi välja ajama küll, efekte kasutamata. Mu sõber omab päris suurt kogemust Stratide alal, ta oleks mulle suureks abiks.

Mulle meeldib Stratocaster tüüpi kitarride käsitsetavus. Neid on mõnus käes hoida ning mugav mängida. Seepärast peaks ta isale esimeseks kitarriks sobima nagu valatult.

Uku
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ole ettevaatlik sellega, et sellise säästuvõimuga (vahet pole kas 10 või 40) ei anna väga palju kruttida. Just kärinakanal kipub neil suht ühtlane peer olema. Ma pole konkreetsete HB omadega mänginud, aga mõnd muud pisikest julka olen näppinud, suht nii on. Aga räägi ka oma sõbraga sellest, ma usun, et ta oskaks sind juba praegu aidata valiku tegemisel.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Nonii, sõelale on jäänud kaks komplekti.

Harley Benton HBMS15BK LH
http://www.thomann.de/de/thomann_gitarrenset_g45_lh.htm

Harley Benton HBL400BK LH
http://www.thomann.de/de/thomann_gitarr ... g52_lh.htm

Vaatasin nende kitarride hindu : HBMS15BK LH on 79 EUR-i, HBL400 BK 122 EUR-i. Kas põhjus on Stratocaster tüüpi kitarride suuremas levikus või HBL400BK paremas kvaliteedis ?

Ette tänades,
Uku
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Post by Mony »

lahe idee!
Endal ka poiss varsti tulemas, loodan et tuleb sama asjalik poeg nagu Teie :)

Samas ma soovitaks vaadata ka secondhand kola siitsamast eestist. võimuks näiteks rolandi mikrokuub (müüdi tonniga vist radas), pilliga samuti, et saaks kohapeal katsuda enne ostu.

praegune harley komplekt teil kuskil 2700 eegu väärtuses (hbl400). tonni eest saaks kuubi, pigistaks 3 sotti otsa ja 2 k eest ehk saaks ka kohapealt midagi juba kasutatult (squier, vintage vms).

my two cents.

Aga igatepidi kuramuse lahe üritus:)
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Mony wrote:lahe idee!
Endal ka poiss varsti tulemas, loodan et tuleb sama asjalik poeg nagu Teie :)

Samas ma soovitaks vaadata ka secondhand kola siitsamast eestist. võimuks näiteks rolandi mikrokuub (müüdi tonniga vist radas), pilliga samuti, et saaks kohapeal katsuda enne ostu.

praegune harley komplekt teil kuskil 2700 eegu väärtuses (hbl400). tonni eest saaks kuubi, pigistaks 3 sotti otsa ja 2 k eest ehk saaks ka kohapealt midagi juba kasutatult (squier, vintage vms).

my two cents.

Aga igatepidi kuramuse lahe üritus:)


Suured tänud kiituse eest. Probleem on selles, et vasakukäeliste pille liigub jube vähe. Olen vaadanud Epiphone Les Paul Special II poole, see maksab uuena 159 euri (2400kr). Kahtlen lihtsalt Harley Bentoni kvaliteedis. Samuti kardan ka seda, et hiljem ei saa lahti sellisest. Kuid eks näis, otsin edasi 8)

Uku
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Terve :)

Leidsin sellised huvitavad combod.
http://www.thomann.de/gb/marshall_ms2c_micro_stack.htm (volume, tone, overdrive & clean mode)
http://www.thomann.de/gb/marshall_ms4_micro_stack.htm
(gain, volume, tone, overdrive & clean mode)
Korteri suuruseks on u. 30 ruutmeetrit. 2W/4W trans peaks sellise ruumiga vast hakkama saama küll ? Marshalli MG-d kirutakse kõvasti, kuid mis te selle MS-seeria kohta ütlete? Äkki on kellelgil sellistega kogemust.

Hind on ahvatlev ning peaks loodetavasti kvaliteedis ületama Harley Bentonit :)
Ma ei ole mingisugune Marshalli-pede, lihtsalt soovin teie arvamust selle tillukese võimu kohta :lol:

Ette tänades,
Uku
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
Art
Posts: 221
Joined: 13 Aug 2008, 16:52
Location: Tallinn

Post by Art »

Noh,eks hakkama saavad nad küll tolle 30 ruuduga,aga küsimus on selles,et mil moel.Kui võim on ise suitsupaki suurune,siis head heli sealt eriti loota pole.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ ... index.html

Omanikud pole ka rahul, Marshall MS-4 kipub kergelt ümber minema (metallist tugi on paras huiavinka :) ) ning häält ta ka eriti ei tee. Ma hakkan aru saama, et 5W piisab lampvõimu jaoks, kuid transistorvõim peaks ikka vähemalt 10-15W olema.

Krt, vägisi kipub Vox DA5 poole (efektid ja puha) - peab raha koguma, las isa kannatab :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
Locked