Lõpuks kitarri ostmas: Cort g210/g200?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
taimz
Posts: 34
Joined: 10 Oct 2005, 17:19
Location: Tallinn/Rakvere

Post by taimz »

... standard on mingist müstilisest agathise-nimelisest puust ...
müstika peaks vähenema kui lugeda seda.
Omal kodus kasvab potis selle agathise sugulane araukaaria.. umbes nagu kuusk aga okkad on väga pehmed..peaaegu nagu lehed.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Minu pill (Yamaha ERG121) on ka Agathisest.
Mulle käib küll.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Tänud, Taimz, eks sai asi pisut selgemaks.
Siiski jään enda juurde, et näiteks lepp (alder) lööb agathise kitarripuiduna üle. Pehmed puidud (softwood) ei ole üldiselt just kõige paremad pillimaterjalid, resoneeruvad kehvemini kui nt. mahagon jms. kõvad puidud.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Seda nüüd küll.
Aga samas ma kujutan ette et Harley Bentonit ja taolised asjad on saepuru plaadist tehtud :D
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Ega Squiergi päris puhas poiss pole, parandage kui valesti olen mõistnud aga http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=1073450 NAGU,e et Laminated HArdwood body-see mitte nagu vineer pole vä?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

See on jah, see bullet, see on isegi squieri jaoks minumeelest häbiplekk, vähemalt kirjelduste järgi. See pole isegi tegelikult ju stratt mitte. See ongi kohe eraldi bullet. See on tõesti vineerist.
Kui nüüd aus olla, siis mina seda squieriks isegi ei pea, või noh, see ei tulnud mulle meelde. Ma siis parandan ennast ja ütlen, et squierid, mis on tõesti stratid (st. affinityid ja üles) on omas hinnaklassis arvestatavad pillid.
Sest kui squieri lehel natuke ringi vaadata, siis on näha, et electric guitarsi alajaotused on kohe eraldi "Stratocaster" ja "Bullet"

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
daedalus
Posts: 269
Joined: 16 Mar 2005, 23:10
Location: rakvere
Contact:

Post by daedalus »

kas see bullet peaks siis tähendama, et selle pihta k6lbab ainult märki lasta? :wink:
taimz
Posts: 34
Joined: 10 Oct 2005, 17:19
Location: Tallinn/Rakvere

Post by taimz »

Minu teada tegelikult laminated ei tähenda veel, et tegemist oleks vineeriga(plywood). See võib ka tähendada, et ebakvaliteetne (ja seega ka odav) puit on esteetilistel põhjustel kaetud ühe ühtlase tekstuuriga spooniga(mis segaduse tekitamiseks on inglise keeles veneer).Seda võidakse kasutata ka konstruktsiooni tugevadamiseks, kui pilli kere on kokku
liimitud liiga väikestest juppidest :?
... ja kui ma ei eksi siis Sunbursti stiilis värvimist kasutati algul just selliste defektide varjamiseks :?:
User avatar
holger15
Posts: 770
Joined: 12 Jun 2005, 14:33
Location: Tallinn

Post by holger15 »

Laminated sõnaraamatu järgi:
kihiline
kiletatud
lamineeritud
seesamune
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Anyways, täna sai kitarr ostetud, miite küll see, sest otsustasin, et võin natuke aega enda võimuta elada, nii et ostsin Cort X-6 :twisted:
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Õnne sulle!
X-6 on isegi suhteliselt okei pill, kuigi selle sillaga sa võid veel vett ja vilet näha. Mulle isiklikult ei meeldi x-6 suured fretid, squieri strati kõrval on need ikka suhteliselt laiad ja kõrged. Samas häält ta teeb küll, kuigi annab suhteliselt otseselt mõista, et saab paremini hakkama igasuguse hevikärinaga kui puhaste toonidega.

EDIT: ootoootoot, kust sa selle ostsid?!? Halvo poest?

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

:?: ÖÖ jah, see halvasti vä, ma taha vastust teada :(
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ei, see on hästi. Halb oleks olnud see, kui sa selle IS'ist oleksid ostnud.
Lihtsalt IS'i hinnapoliitika on X-6 suhtes jube, mingi puhas röövimine, no kesse kurat x-6 eest ~6300 eeki maksab!? No on küll pill, aga sellise raha eest saab juba midagi palju etemat. Halvo, kui ma õigesti mäletan, müüb neid vist ca 4500 raha eest.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

:oops: Hea seegi 8) 4590eek maksis, IS musicus ma üldse ei silmanud seda pilli :?:
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

IS'is jääb ta kuidagi vintaagide taha varju.
Tegelikult on IS'is need vintaged ka jubedalt üle hinnatud. Vintagede ja selle corti hinnad on seal proportsioonis küll, ainult et mõlemad on umbes pooleteise tuhande (kui mitte rohkem) jagu üle pakutud (hinna/kvaliteedi suhte mõttes)

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked