Ibanez TR7 Custom

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Omrat
Posts: 646
Joined: 04 Aug 2007, 12:43
Location: Tallinn

Ibanez TR7 Custom

Post by Omrat »

Tere !

Kuna mingi aeg tagasi sai oma kitarri modifitseeritud, siis mõtlesin ka siin foorumis vastava teema teha koos piltide ja minimaalsete kommentaaridega, kuna pole eriline sulesepp
Kitarriks siis 7 keelne Ibanez RG7321, toodetud Koreas ( oli vist nii ?). Plaanis oli siis muuta nii kitarri välimust kui ka elektroonikat ning muid juppe. Ahjaa, kitarr sai ostetud siit samast foorumist kasutaja Vootele käest.
Tema viimased sõnad kitarri üle andes olid : "Hoia siis teda hästi !" Tegemist on samas ka minu esimese 7 keelse kitarriga.
Siinkohal siis mõned pildid esialgsest kitarrist:

Image
Image

Esmalt oli siis plaanis kitarri kerelt olemasolev värv ja lakikihid eemaldada. Selleks sai kasutatud kuumaõhu puhurit. Kuna endal vastav tööriist puudus, ostsin mingi odavama riista Ehitusmarketist.
Värvi ja laki eemaldamine võttis aega ca. 2, 5 tundi. Siinkohal mõned illustreerivad pildid ka:

Image
Image
Image

Järgmiseks tuli ette võtta kere lihvimine. Endal mul loomulikult lihvimismasin puudus ning seega sai soetatud jällegi võimalikult odav taldlihvija, kuna käsitsi olekski ilmselt jäänud asja nühkima.
Lihvimiseks kasutasin siis kolme erineva jämedusega liivapaberit. Taldlihvijat kasutasin ainult jämdama liivapaberiga. Kõik kumerused ja muud kohad, kuhu masinaga ei pääsenud, lihvisin samuti käsitsi.
Kuna tegemist on pärnaga, siis erilist puidu struktuuri esiletulekut ma ei oodanud ja ega ma ei eksinud :) Kere ise tundub olevat liimitud 3 tükist.
Mõned pildid ka:

Image
Image
Image
Image
Image

Nüüd võis hakata viimistluse peale mõtlema.Ma olin peaaegu 100% kindel, et ise värvima hakates ei saavuta ma ealeski soovitud tulemust. Kellelgi teisel värvida lastes aga jääb isetegemise rõõm ära.
Läikiv lakk mulle ei meeldinud ning seega jäi üle veel õlitamine. Paras peavalu oli muidugi õli tooni valimine. Siinkohal võib öelda, et tulemus tooni suhtes oli niikuinii nagu öö ja päev võrreldes ehituspoes olevate näidistega.
Kõik sõltub eelkõige õlitatavast puidust jne. Õlitamine ise oli äärmiselt lihtne ja vähe aega võttev ( võrreldes värvimise või lakkimisega ).
Pilt õlitatud kitarrist:

Image

Algselt oli plaanis headstocki üldse mitte puutuda. Siis aga arvasin, et äkki teeks proovi ka headstock värvist ja vanast logost puhtaks lihvida ning seejärel õlitada.
Headstocki värvi eemaldamiseks ma kuumapuhurit kasutada ei julgenud ning seega käis kogu töö käsitsi lihvides. Tulemus oli endalegi üllatuseks päris hea. Eriti meeldisid mulle
tumepruunid pähklipuuribad headstocki keskel. Edasi läks õlitamiseks analoogselt kitarri kerega.
Pilte kah:

Image
Image

See järel sai pill kokku pandud. Esialgu veel koos vanade juppidega.
Siin siis erinevaid pilte lõpptulemusest:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nii palju on viimaste piltide tegemisest saadik muutunud, et nüüdseks on pillil uued Helipead ( BareKnuckle Painkiller 7 String galibrated set )
Lähitulevikus oleks plaanis veel välja vahetada:
* Pingutid ( ilmselt Planet Waves Autotrim)
* Silla stringsaverid ( ilmselt Graph Tech )
* Nut ( ilmselt Graph Tech )
* Potekad

Siinkohal on sobiv tänada ka kasutajat Faded ning Olegi Is Musicust, kes hea nõuga abiks olid.
See olekski lühidalt kõik :)
Ibanez JCRG7-1VV > Axe FX Standard > ART SLA 2 > Yerasov Bull 212
http://www.youtube.com/user/Tinstrument ... ature=mhum
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

väga šeff näeb välja. Hea töö :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Rihard
Posts: 192
Joined: 05 Sep 2008, 20:08
Location: Saaremaa

Post by Rihard »

Väga viis :wink: kuidas pärast kaela peale logo tagasi tegid ?
User avatar
Omrat
Posts: 646
Joined: 04 Aug 2007, 12:43
Location: Tallinn

Post by Omrat »

Logo on kõige tavalisem kleebis esimesest ettejuhtuvast kleebistega tegelevast firmast.
Alguses nad kahtlesid, kas suudavad nii peenikest kirja lõigata aga lõpptulemus oli minu arvates küllaltki hea.
Ibanez JCRG7-1VV > Axe FX Standard > ART SLA 2 > Yerasov Bull 212
http://www.youtube.com/user/Tinstrument ... ature=mhum
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Kahju et Golden hardware pole. Oleks ühtlasem selle puidu taustal. Omal on ka must tehnika puidu peal ja veidi riivab silma ikka.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

wow nii ilus
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mulle sellised shredcasterid üldiselt eriti ei meeldi, aga see on küll päris kena. Naturaalne puit ftw. Must raud sobib ka kenasti sinna peale.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
guitar4ever
Posts: 489
Joined: 02 Jun 2008, 18:08
Location: Tartu & MHG

Post by guitar4ever »

mis asi on shredcaster?
Aga jah, must raud on hullult ilus sellise tooniga, kuldne minu arust nii hästi ei sobi :wink:
Ibanez GRG270b
Roland Cube 20x
Epiphone Aj-100ce
Mingi vene akust
Isetehtud footswitch
User avatar
Jarx
Posts: 234
Joined: 29 Dec 2007, 15:45
Location: Tartu

Post by Jarx »

guitar4ever wrote:mis asi on shredcaster?
:wink:

Eeldan, et selline stratocaster tüüpi kitarr, aga natuke karmima välimusega. Ehk enamus Ibaneze kitarre.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Shredcaster - miski enamasti teravatipulise headstockiga ludinamuusika märg unenägu.

Aga kiit-kiit! Isegi selline Ibanets võib ilus välja näha. (eriti kui võrrelda selle algusjubedusega) :)

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
guitar4ever
Posts: 489
Joined: 02 Jun 2008, 18:08
Location: Tartu & MHG

Post by guitar4ever »

ok, arvasin ka seda aga ei olnud kindel:P aga kui kere sellel kidral oleks ühest tükist, siis oleks see niimoodi juba lõplikus olekus :D
Ibanez GRG270b
Roland Cube 20x
Epiphone Aj-100ce
Mingi vene akust
Isetehtud footswitch
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Post by Hendri »

Väga ilus tulemus, palju energilisem välimus kui must. :D
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Ise läbisin ka kunagi samalaadse projekti ja see toob väga palju häid mälestusi meelde. Tulemus ikka kõvasti parem kui algselt oli. Pluss pilli kere peaks nüüd keeltega paremini kaasa resoneeruma : )
Locked