Lõpuks kitarri ostmas: Cort g210/g200?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Lõpuks kitarri ostmas: Cort g210/g200?

Post by Enno »

Lugu on siis selline, et minagi lõpuks suure pingutamise peale elektrikitarri ostma hakanud.
Niipalju kui ma tean Tartu poodidest, mis nii loetud on pole Is Musicus müüdavad Encored eriti mõtekad.

Seepärast vaatasin läbi Munga tänava poest, kus on müügil siis cort g210/g200, hinnaga vist g210 umbes 2600-eek ning g200 oli veidi odavam
Selline üldiselt:
Image

Kuidas ta näiteks Squieritega võrdleb? Ja kui sellist ei tasu kohe üldse osta, kas siis 3xxx summa eest on midagi paremat loota.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: Lõpuks kitarri ostmas: Cort g210/g200?

Post by Andre »

Enno wrote:Lugu on siis selline, et minagi lõpuks suure pingutamise peale elektrikitarri ostma hakanud.
Niipalju kui ma tean Tartu poodidest, mis nii loetud on pole Is Musicus müüdavad Encored eriti mõtekad.

Seepärast vaatasin läbi Munga tänava poest, kus on müügil siis cort g210/g200, hinnaga vist g210 umbes 2600-eek ning g200 oli veidi odavam
Selline üldiselt:
Image

Kuidas ta näiteks Squieritega võrdleb? Ja kui sellist ei tasu kohe üldse osta, kas siis 3xxx summa eest on midagi paremat loota.
Muidugi osta ennem see Cort kui see Squier. Squierit ma ei soovitaks küll selle asemel osta. See kidra ei ole suht selline tavalise kujuga ka ja paistab suht seff. Squierist on see Pill kindlasti parem. Ja kui ostaks siis ostaks G200. Kuna G210 kaela ots on nii peenike ja imelik :S Kuigi ma siin mingi suur soovitaja ei ole siis vaatame mida teised räägivad.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Ma mõtlesin ka tegelikult g200 peale, minuarust muud vahet pole, kui ainult et g210 on humbucker. g200 lihtsalt praegu polnud kohal, aga ta vist oli natuke odavam kui g210.

Veider keala ots, ma käisin seda käppimas seal munga tänava poes, ei tundunud küll eriti veider :?:
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Enno wrote:Ma mõtlesin ka tegelikult g200 peale, minuarust muud vahet pole, kui ainult et g210 on humbucker. g200 lihtsalt praegu polnud kohal, aga ta vist oli natuke odavam kui g210.

Veider keala ots, ma käisin seda käppimas seal munga tänava poes, ei tundunud küll eriti veider :?:
Nu pildi peal on küll natuke imelik. Nu katsudes võib ok olla aga nagu selles mõttes et see kuju ei lähe lihtsalt mulle peale :D muidu võib OK olla :D
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

cort-id on üldse väga seksika kujuga pillid, ega palju puudu ei jäänud et ise oleks ka corti ostnud, aga läks ikkagi nii et ei ostnud :P
mina soovitan sulle kohe kindlasti seda !
Ära möödu mu'st lähedalt
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Tegelikult mulle meeldivad ju telecaster kujuga kitarrid, aga neid lihtsalt nii odavalt ei müüda.

Kas keegi ei oska arvata millal neil tavaliselt uusi pille tuli sinna Munga tänava Muusikapoodi(Tartu)?
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Aga tegelikult, osta parem kasutatud kitarr. Saad sama raha eest parema.
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

nii ta on 8)
Ära möödu mu'st lähedalt
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Nendest kahest võtaks ma Fat Strati.
Ehk siis see pill, millel on sillas humbcuker.
Saab natuke kõvemat rokki ka probleemitetta teha!
christiansaarne13
Posts: 362
Joined: 09 Sep 2005, 20:52

Post by christiansaarne13 »

[quote="Enno"]Tegelikult mulle meeldivad ju telecaster kujuga kitarrid, aga neid lihtsalt nii odavalt ei müüda.
no tegelikult pillipoe odav pakett on telecaster kuju aga sound on see vastu 0 :roll:
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

christiansaarne13 wrote:
Enno wrote:Tegelikult mulle meeldivad ju telecaster kujuga kitarrid, aga neid lihtsalt nii odavalt ei müüda.
no tegelikult pillipoe odav pakett on telecaster kuju aga sound on see vastu 0 :roll:
Nu täitsa null ta ka ei ole aga võrrelda võib nende Apollodega ja Encorid jne need jamad mis siin vallutavad eesti kitarri maailma .. sama teeb välja pmst. :)
christiansaarne13
Posts: 362
Joined: 09 Sep 2005, 20:52

Post by christiansaarne13 »

Andre wrote:
christiansaarne13 wrote:
Enno wrote:Tegelikult mulle meeldivad ju telecaster kujuga kitarrid, aga neid lihtsalt nii odavalt ei müüda.
no tegelikult pillipoe odav pakett on telecaster kuju aga sound on see vastu 0 :roll:
Nu täitsa null ta ka ei ole aga võrrelda võib nende Apollodega ja Encorid jne need jamad mis siin vallutavad eesti kitarri maailma .. sama teeb välja pmst. :)
Jah isegi langesin ohvriks:D
ise soovitaksin squierit fat stratina!
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Jah, kuramus, omas hinnaklassis on squier väga edukas pill, ega cort 2600 eeki eest nüüd paremat kvaliteeti ei paku tingimata sellepärast, et ta on cort. Squierid on ausad pillid, juba affinity mudelidki on täiesti pandavad, standardid on juba suhteliselt okeid.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

liivainimene wrote:Jah, kuramus, omas hinnaklassis on squier väga edukas pill, ega cort 2600 eeki eest nüüd paremat kvaliteeti ei paku tingimata sellepärast, et ta on cort. Squierid on ausad pillid, juba affinity mudelidki on täiesti pandavad, standardid on juba suhteliselt okeid.
Ei ole mõelnudki, et Cort oma nime poolest juba hea oleks. Samas, minu arust on ainuke, kes Squiereid Tartus müüb sama Liivamäe grupp ning neil hetkel seda seda odavamat otsa kohal küll ei olnud. JA niimoodi tellides sellise hinnaklassi pilli ma ei juleks.Seega pillipoodi ma variandina ei kaalu eriti.

Niisama huvist, et mis sellel affinity ja standard seerial vahet on?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Affinity on tsiba odavam. Üllatuseks aga leidsin ma praegu, et ametlikult on affinityd tehtud lepapuust, millest ka kallid fenderid (noh, tegelikult natuke vist vähemkvaliteetsest lepast) aga standard on mingist müstilisest agathise-nimelisest puust, mida üldiselt peetakse selliseks vaese mehe kitarripuuks.
Muud vahed:
*Standardil on 22 fretti affinity 21 vastu
*Standardi helipead on Alnico sulamist (Alumiinium-nikkel-koobalt), affinityl ei ole täpsustatud muud, kui "single-coil"
*Standardi tremolo toetub kerele 2 punktis, affinityl 6.
*Standardi kael on pea juures 1mm võrra laiem (42mm affinity 41 vastu)
*Standardeid saab rohkemates värvides

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked