Räägime keeltest

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

38 aastat vanad keeled võivad küll veidi roostes olla, aga lubavad sul mängida täpselt nagu Hendrix.
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

nooooooooooooooooooooooo... :lol:
ma mõtlen need mis pillipood.ee-s müügil. :P
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Tulemas on siis pillil esimene keelte vahetus ja tahaks teada kas keegi siin on kokku puutunud DR keeltega. Ise olen kasutanud DR elektrikitarri keeli akustil millega ma varem mängisin, aga nüüd vaja stratil uusi keeli. Endale jätsid need suht hea mulje samas ma olen ainult sunny crystali originaalidega, squieri originaalidega ja siis DR keeltega kokku puutunud. Hetkel ei suuda otsusustada, kas osta uuesti DR-e või siis D'Addario keeli. Tahakski teada, kas keegi siin oskab neid võrrelda?
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

Ma ostsin endale 9-46 DR black beauties, väga head keeled, uute keelte hääl ja tunne kestis 3 nädalat, mõnes kohas tuleb küll värv maha aga see on pohh.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Küsiks seda ka veel, et originaalis peaks vist pillil peal olema 9-42 keeled (pole kindel), aga kui panna 10-46, kas siis vajab pill ümberseadistamist või nii väike keelte jämeduse muutus ei tõmba pilli "vibusse"?
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

renn wrote:Küsiks seda ka veel, et originaalis peaks vist pillil peal olema 9-42 keeled (pole kindel), aga kui panna 10-46, kas siis vajab pill ümberseadistamist või nii väike keelte jämeduse muutus ei tõmba pilli "vibusse"?
Tehases pannakse tavaliselt 9-42 peale jah. Oleneb mis pill sul on, floyd rose'ga peab ükskõik missuguse paksuse vahetusega pilli tagant kruvisi keerama.
Kael liigub ka, aga tavaliselt märkamatult.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Ei ole floyd, Squier Affinity Stratocaster on.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Eks vaata, pane keeled peale ja kui kael kõveramaks läheb, keera varrast umbes 1/8 pööret rohkem pingule.

Mis võib juhtuda, on et su sild tõuseb tagant õhku, aga selle vastu pead lihtsalt tagumisi vedrusid pingutama (kui tahad, et ta tavaolekus vastu keret oleks).

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
jannotr
Posts: 81
Joined: 29 Jun 2005, 00:44
Location: Seitsme maa ja mere taga.

Post by jannotr »

Ei hakka uut teemat tegema, et oma muret kurta.
Nõnda siis:
Oli vaja oma metallkeeltega akustil keeli vahetada. Võtsin siis vana partii maha ja hakkasin uusi paigaldama. Kuid tekkis probleem. Kõik keeled jäävad liiga madalale, nii, et nad krihvide vastu plärisema hakkavad ja mängida on nendega võimatu. Milles võiks probleem olla? Või küsime siis teistpidi: kuidas oleks võimalik pillil keelte kõrgust tõsta?
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Akustilisel pillil ei saa arvatavasti silda kergitada, seega ainus võimalus oleks trussrodi reguleerida.

Täpsem jutt siin:
http://kitarr.astar.ee/forums/viewtopic ... 0&start=30
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Kui kõik keeled korraga maha võtsid siis võib olla nii, et kaelal ei olnud trussrodi pingele vastast keelte pinge näol ja kael paindus sirgemaks. Siis on väike lootus, et kui uued keeled peal on, siis kael aja jooksul paindub natuke vibusse tagasi. Kui ei paindu ja peal on näiteks peenemad keeled kui enne mis kaelale väiksemat pinget osutavad, siis tuleb tõesti trussrodi keerata. Sellest siis õppetund, et keeli vahetades tasub seda üks keel korraga teha.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

maddo wrote:Kui kõik keeled korraga maha võtsid siis võib olla nii, et kaelal ei olnud trussrodi pingele vastast keelte pinge näol ja kael paindus sirgemaks. Siis on väike lootus, et kui uued keeled peal on, siis kael aja jooksul paindub natuke vibusse tagasi. Kui ei paindu ja peal on näiteks peenemad keeled kui enne mis kaelale väiksemat pinget osutavad, siis tuleb tõesti trussrodi keerata. Sellest siis õppetund, et keeli vahetades tasub seda üks keel korraga teha.
Ja mõtle nüüd seda et kui sa vahetad 1 aaval, siis kuu aja pärast on sul kael ikkagi liiga sirge sest trussrod venitab kaela sirgemaks suurema jõuga kui keeled vastu punnivad. Seega rodi pead ikkagi timmima kui sa paned näiteks 56-13 keelte asemele 46-9
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
jannotr
Posts: 81
Joined: 29 Jun 2005, 00:44
Location: Seitsme maa ja mere taga.

Post by jannotr »

Timmisin trussrodi ja asi võtab vedu. Tänud kodanik served'ile.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Sai ühele strati kloonile Snarling Dogs medium (11-49) peale tõmmatud mõne aja eest. Ostetud R-musicust?(see kelder enivei)

Päris meeldivad mulle. Praegu mõtlen, et vahetaks enda Cort X-6 järgmine kord ka nende peale.(y)
Locked