Vintage TC200 hot rod

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

On küll, ja korra ma juba laenasin Cramost taldlihvijat. Jama on lihtsalt selles, et mul pole kitarri freesimise ajaks kuhugi eriti kinnitada. Pitskruviga rõdu ääre külge on ainus variant. Lihvimise jaoks see veel kõlbas, aga freesi jaoks tundub veidi ebakindel.

Teab keegi muidu, kas siit nimekirjast oleks see paslik tööriist ots- või saneerimisfrees?
http://www.cramo.ee/Web/Core/Pages/Defa ... anguage=EE
Niipalju ma vähemalt tean, et soone- ja betoonpõrandafreesid mulle ei sobi.

Käisin Liivamäe juures ka, aga ta tuleb alles järgmisel nädalal puhkuselt tagasi, ja küsiks selle töö eest vähemalt 500 krooni.

Haamer-peitel oleks helipea süvendi puhul ehk mõeldav, aga potekate-lüliti süvend on vaja sügavamaks teha, ja selle jaoks on küll vist freesi vaja.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Freesimiseks ei ole vaja asja väga kõvasti kinnitada, taldlihvija liigutab töötamise ajal kitarrikeret ilmselt rohkem kui frees. Kui on vaja lihtsalt mingit helipea auku natuke suuremaks lasta, siis võid panna kitarri kere mingile stabiilsele pinnale(kasvõi põrandale) ja freesides surud kergelt freesile peale, siis ei tohiks kitarri kere kuskile liikuda. Ja kui tahad et eriti kindel oleks võid näiteks freesimise ajal kitarrikere peale põlvega toetuda (oletades, et kere on põrandal), kuigi kitarrikere peaks siiski piisavalt raske olema, et mitte ise liikuda.


Arvatavasti on otsfrees õige asi, kuna saneerimisfrees peaks olema midagi sellist: http://www.koplirent.ee/?m=3&rw=18
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Hmm... mulle tundus, et pigem võiks vastupidi olla, kuna freesiga on võimalus suuremat kahju teha, kui miski peaks ootamatult vales suunas liikuma. Ei tahaks nagu üle kitarri kere kogemata sentimeetrise laiusega kraavi lõigata.

Aga kas üldiselt oleks mul mingit sellist riistapuud vaja?
http://www.akvarist.ee/article_img/filt ... /frees.jpg

Lihtsalt et ma näiteks Cramost või mujalt täiesti valet asja ei võtaks, kuna freese paistab palju erinevaid olevat.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Vot see frees võtagi, otsisin tükkaega pilti.
Ise freesisin oma kidra kere sellega välja ja koolis sai sellisega päris palju sarvealuseid freesitud. Sellist riista sul vaja ongi!

EDIT:Detail pane ikka kindlalt paika. Kas kirjutuslaua külge pitskruviga ei saa panna? Ma kujutan ette et see on sul üsna ainuke võimalus, või siis rõdule tabureti külge.

Ja kuna freesil on meeletult suured pöörded ja sa pead sellele siiski päris palju jõudu rakendama, siis unusta ära mingi põlve või põranda variant.
Last edited by served on 28 Jul 2008, 13:04, edited 2 times in total.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Okei. Kust ma sellise saaksin?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
leizu
Posts: 119
Joined: 22 Jul 2007, 14:08
Location: kuressaare

Post by leizu »

kui on soov veel pille ehitada siis mine ja osta handymannist

seal müüakse sama mis pildil ja ei ole eriti kallis. 599.-

http://www.handymann.ee/pdf/catalogue.pdf
E: kaheksas lehekülg

ise olen näinud onu töökojas päris mitut sellist läbi kärssamas, kuid seal töödeldi sellega ka suurtes kogustes tamme, saart, lehist ja muid tugevamaid puuliike niiet see on arusaadav.
Kuid kui raha üle peaks olema siis bauhofis on 1599.- müüa boshi oma, mis on siiamaani üks parimaid hinna - kvaliteedi suhtega masinaid mida näinud olen (odavate masinate hulgast).
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Suurepärane, tänan! See Handymannis müüdav paistab sobivat. Esialgu ei tahaks väga palju investeerida, aga ega see võimatu pole, et ehitamistuhin veelkord peale tuleb. Eks sean siis millaski sammud Lõunakeskusesse.

served: laua külge saaks ka, aga siis on tuba laaste ja tolmu täis, mis pole just kõige parem variant. Eks katsub kuidagi rõdul siis, tabureti/tooli külge.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Selle Handymannys müüdava freesi kohta ütleks, et nupp on väga ebamugavas kohas. Tavaliselt käib see käepideme küljes, aga sellel on korpuse küljes ja terve aeg, kui töötad sellega tuleb seda nuppu all hoida (vähemalt sellel oli, mida mina kasutasin). Töö saab sellega tehtud küll, aga enne ostmist tasub proovida, kas on selline lahendus vastuvõetav.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Hmm... ma tean ühte freesi, mida sealt saab(/sai) ja sellel küll taolist häda polnud - oled ikka kindel, et sa lihtsalt pole kuidagi avastanud püsiasendisse jätmist?

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Samasugune see oli igatahes nagu seal handymanny lehel on. Aga kuna ta oli pidevas kasutuses (isa töökohas), siis võis olla ka, et nupp oli enam mitte päris töökorras.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Nonii, frees olemas ja töötab nagu kompu. Kaelahelipea süvendi sain tehtud, ehkki võimalik, et on veel natuke tuunida vaja, kuna helipea ise on veel Ameerikamaalt siiapoole teel.
Ühtlasi lasin süvendite seinad ja põhjad sellest mustast värvist ka puhtaks, nii hästi-halvasti kui oskasin.

Potekate süvendit hetke ei saanud teha, freesiterad on liiga lühikesed. Tuleb homme mõni pikem hankida.

Üldiselt on frees väga kuldaväärt asi. Nüüd ma saan aru küll, miks igal pool räägitakse, et kitarri ehitades peaks see vähemalt olemas olema.

Alguses oli väike jama, et asjast üldse sotti saada, kuna manuaal on väga lakooniline ja poolte kaasasolevate juppide kohta pole seal sõnagi. Samuti pole seal sõnagi selle kohta, et spindli sees on vedru, mis iga jumala kord, kui tera vahetada, välja hüppab. Esimene kord, kui ma selle maast leidsin, ajasin jupp aega tehnilise joonise pealt järge, et kuhu see käib.

Ahjaa, on/off lüliti on tal käepideme küljes, aga töötades tuleb seda ka all hoida. Veidi ebamugav on, aga ohutuse seisukohast ilmselt mõistlik lahendus.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Post by greencow »

Selle freesi jutuga seoses tuli meelde selline juhtum, kus üks ise hakkkanud ehitusemees hakkas käsifreesiga seinasisse süvendeid tegema. Juhtmete jaoks.

Hankis siis kusagilt puidu jaoks mõeldud freesi, aga hästi võimsa, et ikka kiviseinast jagu saaks.

Onu sai seinasisse ilusa ümmarguse ringi : )

(Jah noh. loomulikult juhtum, kus meie koolitöökoja suur frees sai kokku oksakohaga ja lennutas pool detaili aknasse.)
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Õnnelikud õnnetused. Olen ise kõrval olnud, kui koolis lendasid freesi tera need karastatud lõiketera plaadid minema.(vene päritolu aga sinna maani kestis)
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kaelahelipea käes.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Nii, vahepeal oli Augustibluus ja siis vihmased ilmad, aga nüüd leidsin jälle aega kitarri kallal töötada. Freesimisega on ühel pool - kohendasin kaelahelipea süvendi sobivaks ja potekate oma sügavamaks. Puurisin uued augud pickguardi kruvide jaoks, ja lõikasin pickguardi enda sobivaks (see oli kaela ümbert veidi liiga kitsas). Lõpuks sai kere esimese lakikihi selga ja nüüd kuivab siin.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked