Gibson

Erinevate firmade pillid
User avatar
Rockstar*
Posts: 101
Joined: 11 Apr 2006, 08:36
Location: On stage

Gibson

Post by Rockstar* »

Kas mõni targem teeks vaesele mehele selgeks mis vahet on Gibson Custom, Standard, Specialil jne?
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

otsingut oled kasutanud ?
kuskil oli midagi ja ise küsisin ka kunagi midagi sarnast.
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Studio on ka vist veel üks versioon LP-dest.

Pillid lähevad minuarust samas järjestuset ka kaalult suuremaks.
Washburn & Randall
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

küsiks siinjuures ühe küsimuse .
nimelt, kas seda pilli tasuks osta :
http://www.thomann.de/gb/gibson_lpspecialfaded_wy.htm

et on sound hinna suhtes hea või halb, on keegi seda näppind ja oskab õelda selle kohta veel midagi.
on see vastupidav pill ka või midagi.
paluks igasuguseid komentaare. :)
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Post by Sunrise »

Tartus ühes pillipoes nägin seda täna.
Munga tänaval.
Hind kohapeal, hmn, umbes 21 000. Võin valetada ka. :D
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Gibson

Post by Faded »

Rockstar* wrote:Kas mõni targem teeks vaesele mehele selgeks mis vahet on Gibson Custom, Standard, Specialil jne?
Kui vaene mees inglise keelt mõistab, siis võib siit lugeda:
http://www.musiciansfriend.com/lespaulg ... c=3SOSWXXA
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

indy123 wrote:küsiks siinjuures ühe küsimuse .
nimelt, kas seda pilli tasuks osta :
http://www.thomann.de/gb/gibson_lpspecialfaded_wy.htm

et on sound hinna suhtes hea või halb, on keegi seda näppind ja oskab õelda selle kohta veel midagi.
on see vastupidav pill ka või midagi.
paluks igasuguseid komentaare. :)
Kindel EI!
- EmM9 -
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

EmM9 wrote:
indy123 wrote:küsiks siinjuures ühe küsimuse .
nimelt, kas seda pilli tasuks osta :
http://www.thomann.de/gb/gibson_lpspecialfaded_wy.htm

et on sound hinna suhtes hea või halb, on keegi seda näppind ja oskab õelda selle kohta veel midagi.
on see vastupidav pill ka või midagi.
paluks igasuguseid komentaare. :)
Kindel EI!
ahahh et siis kondlasti ei tasu osta jep ?

seda tahtsingi teada 8)
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Rockstar*
Posts: 101
Joined: 11 Apr 2006, 08:36
Location: On stage

Post by Rockstar* »

Suured tänud kõigile, sain palju targemaks.
User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas

Post by DexXxter »

aga samas huvitaks, kas odavam gibson on ikka parem, kui kallim epi?
Epiphone Les Paul Custom / Epiphone SG G400 / Vintage V100 (EMG81/85) / Fender MIJ Stratocaster '93 > Dunlop Cry Baby > Marshall GV2 / Boss MD2 / Boss MT2 > EHX Stereo Electric Mistress > Fender FM210R
Ibanez AW15ECE > Marshall AS50D
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

DexXxter wrote:aga samas huvitaks, kas odavam gibson on ikka parem, kui kallim epi?
Võimatu öelda, kuna pillide ost on tihti õnnemäng. Tegu on ju suures osas siiski käsitööga.
Gibsoni kvaliteedikontroll on (väidetavalt) kõvem, materjalid(puit ja raud) üldiselt paremad.
Mul küll kahjuks puudub kogemus kõrgema otsa Epiphonedega, aga need odavama otsa Gibsonid, mida proovinud olen on jätnud küll hea mulje. Pealegi, mulle täitsa on meeldinud Speciali kaelad. Nad on tagant nagu sellise paksu lakiga katmata, ma ei teagi millega nad kaetud on, aga päris mõnusad on...

EmM9, miks siis kindel EI kohe? Asi pole sugugi nii hull, ning 600€ (thomann.de odavaim on 575€) speciali eest ei ole sugugi hull ju. Kõigele lisaks saab rahulolu, et tegu on ikkagi Gibsoniga.
Helipead on samuti juba "päris," tegu ju 490R ja 498T peadega.

Iseasi on muidugi see, kas sama raha eest midagi paremat ei saaks.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

oot oot oot :D:D ...pea sassis nüüd
ei saa enam midagi aru
üks ütleb kindla ei teine räägib jutu maha ja kokkuvõtteks et tasub ikka osta xD ....
oleks nüüd kolmas isik ka kes ütleks oma kindla arvamuse, oleks super
ma mõtlesin et ostaks selle odava speciali millalgi aga siis sain kindla ei vastuseks , siis vaatasin fenderi stratte umbes samas hinnaklassis, nüüd siis räägitakse et special käib küll
arvan et asi on nii, et kuidas kellegile.
aga ikkagi kas siis tasub seda specialit osta või ei :D:D ? ( võiks õelda kolmas inimene )

aga kvaliteet, kuidas kokku pandud on. ?
äkki see odav gibson laguneb ära kergesti vms. või ei.
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

DexXxter wrote:aga samas huvitaks, kas odavam gibson on ikka parem, kui kallim epi?
Sõltub natuke, kas "kallima epi" all mõeldakse tavalist Epiphone'i või Epi Elitist seeriat.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

No mine proovi poes, kuidas see on. Ma ei usu küll, et pill ära laguneks, pole kuulnud, et isegi odav pill konkreetselt ära oleks lagunenud (jah, tremolod lõpetavad häälespüsimise jne, aga Gibsonil pole tremoloid tavaliselt). Stanfordis võib täitsa olemas olla.

Ma ei teinud juttu maha, ma suhtusin asjasse neutraalselt. Pealegi pole ma neid kõige kõrgema otsa Epikaid üldse katsunudki. Väidetavalt on osadel odavama otsa Gibsonitel väikeseid kosmeetilisi probleeme vahel. Näiteks on astmetraadi äär ebaühtlane, kuskilt on binding pisut sakiline jne. Värv pole kõige kenam välja tulnud äkki. Sõrmlaud liiga kuiv jne jne jne. Ma nüüd ei usu, et Epiphonel neid hädasid poleks. See on ju Gibsoni, kui firma huvides, et Epiphone oleks kehvem, kui kasvõi odavad Gibsonid.


Fender on ikka väga erinev Gibsonist. Alates tehnilistest nüanssidest kuni fiilinguni välja. Saundist rääkimata.
Mõlemaga on tore mängida, aga nad on siiski väga erinevad.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

TnX wrote: Võimatu öelda, kuna pillide ost on tihti õnnemäng. Tegu on ju suures osas siiski käsitööga.
Gibsoni kvaliteedikontroll on (väidetavalt) kõvem, materjalid(puit ja raud) üldiselt paremad.
Mul küll kahjuks puudub kogemus kõrgema otsa Epiphonedega, aga need odavama otsa Gibsonid, mida proovinud olen on jätnud küll hea mulje. Pealegi, mulle täitsa on meeldinud Speciali kaelad. Nad on tagant nagu sellise paksu lakiga katmata, ma ei teagi millega nad kaetud on, aga päris mõnusad on...

EmM9, miks siis kindel EI kohe? Asi pole sugugi nii hull, ning 600€ (thomann.de odavaim on 575€) speciali eest ei ole sugugi hull ju. Kõigele lisaks saab rahulolu, et tegu on ikkagi Gibsoniga.
Helipead on samuti juba "päris," tegu ju 490R ja 498T peadega.
Millest alustada... Ilmselt ei hakka lahkama kosmeetilist vahet -- ilu on vaataja silmis. Btw, odava otsa Gibsonitel pole bindingut.
Kõigepealt millest me räägime? Kas LP saundist või Speciali saundist. Ei tasu unustada, et Special on Juniori põhjal valmistatud ja
oma saundilt on lähemal SG-le kui LP-le. Tal puudub LP top, samuti on kere õhem.
Kvaliteet. Käsitöö (???) -- yeah, wright! Dream on...
NSR andmetel tehakse Specialit samas Guang... misiganes tehases. Ehk Hiinas ja Epide kõrvalliinil.
Raua kvaliteet on umbes sama, mis tavalisel Epil. Seega ainsad tegijad on pead. Ja see sõltub ka maitsest,
mul nt pole Gibsonil orig. päid, sest need on suht jurad ja mudased isegi eebenist sõrmlaual (imo).

See on ju Gibsoni, kui firma huvides, et Epiphone oleks kehvem, kui kasvõi odavad Gibsonid. -- siiski, siiski...
Kui kähku sa leiad gibson.com-ist toote LP Special? Ilmselt ei tea Gibson oma firma huvidest midagi,
sest ka kallima otsa pillide kvaliteet on suht jahe.
Samas pole näinud ühtegi Korea Epit, millel oleks narmendavad krihvid, sakiline binding jms. Minu järgi muidugi
ei saa otsustada, sest ma pole ju näinud kõiki maailma Episid. Siiski piisavalt palju Hiina ja Korea toodangut,
et siin sõna võtta.

Mis puutub aga 'Gibson'-isse, siis ilmselt oled sa seda tüüpi, kes pigem sõidab roostes Mersu kui korras Opeliga.
Lihtsalt rahulolu pärast... :)
Ja mis puutub võrdlusse LP Special vs LP, siis need on sama sarnased kui siga ja kägu -- mõlemad on öösel tumedad.
- EmM9 -
Locked