Võimendi ostuks soovitusi vaja

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Võimendi ostuks soovitusi vaja

Post by Sunrise »

Niisiis,
sain siit foorumist kitarri ostmise kohta nõu ja nüüd pill olemas juba mõnda aega.
Vaatan, et kaua ma ikka läbi Estonia võimu (tolle aia parim pidi olema) mängin ja hakkan võimendit otsima.

Okei,
eks ma olen siin ennem veidi ringi ka luusinud vanemates teemades ja midagi vähemal meelde ka jätnud.

Veidi minu nö. olukorrast ka ennem,
Võimu oleks vaja algul kindlasti kodus harjutamiseks, aga kes teab kuna vaja kuhugi mujale sellega minna.
Samas mõeldes tulevikule poleks ju mõtet võimsamat võimu osta hiljem, nagu tulusam nö.
Muusikastiiliks jääks enamvähem pop,punk,rock ja grammike raskem muusika ka.
Hinnaklass-kuskil sela kus on väljatoodud võimude hinnad, hea võimu eest võiv ka veidike kobedama summa muretseda, kui väärt ost tuleks.

VOX AD30VT
Firmalt vox siis midagi,samas ei tea, kas see 30W oleks piisav (tulevikule mõeldes). On ka veel VOX AD50VT212 ja VOX AD50VT112. Mis oleks nende erinevus
siis? (Enamvähem saan muidugi aru, et ühel on nii ja teisel nii, aga kumb tasuvam oleks, kui üldse oleks)

LINE6 SPIDER III 75-112
Selline isend siis, tundub hinnapoolest normaalne ja võimsusest ei jää ka puudu.

HUGHES&KETTNER EDITION BLUE 60DFX
Kõigepealt, mis eriline vahe tal EDITION BLUE 60 R'ga on?
Ega vist midagi muud polegi.

Samas saab nö, kõigi nende võmsustage samas seerias ka mängida. Mis oleks hinna poolest tasuvam jne.

Muidugi võib pakkuda ka muid variante.

Tänud juba selle eest, et viitsisite lugeda. :wink:
Last edited by Sunrise on 12 Jun 2008, 10:58, edited 1 time in total.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Võimendi ostuks soovitusi vaja

Post by Faded »

Sunrise wrote:HUGHES&KETTNER EDITION BLUE 60DFX
Kõigepealt, mis eriline vahe tal EDITION BLUE 60 R'ga on?
DFX = digital effects. Ma täpselt ei mäleta, mis efektid olid, aga vist chorus, flanger ja reverb.

R = reverb. See on siis vedrureverb, mitte digitaalne. Muid efekte pole.
Last edited by Faded on 12 Jun 2008, 11:02, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Voxi 30w on üllatavalt vali. Ainuke vahe on nende teistega see, et AD50VT212'l on 2 12-tollist valjukat ja 112'l on 1 12" valjukas. Võimsust on ka 50w. Efektide osa on neil sama, kusjuures mõlemal peaks olema võimalik võimsust vähemaks keerata, et kodus harjutades paremini lahti keerata saaks (seal siiski miski lambike sees on). Voxide sound on päris hea, mina pakuks et parem kui Line6, kuigi raskema muusika jaoks võid uurida ka Voxi XL-seeriat.

H&K 30DFX ja 60-R vahe on jah võimsus, digiefektid (minumeelest oli mingi delay ka?), siis 30w mudelil peaks väiksem valjukas olema (10" vs 12") ja võib-olla on mingid pisierinevused veel. Tootja koduleht aitab alati selles osas.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Post by Sunrise »

H&K 30DFX ja 60-R vahe on jah võimsus, digiefektid (minumeelest oli mingi delay ka?), siis 30w mudelil peaks väiksem valjukas olema (10" vs 12") ja võib-olla on mingid pisierinevused veel.
Minu viga. Tegelt ma siiski tahtsin võrrelda ikkagi mõlemat 60w. :oops:
Faded tegi asja selgeks muidu. :)

VOX AD50VT212 hind on odavam kui VOX AD50VT112'l siis kas vahe tuleneb nt sellest, et esimesel on 2 orginaal valjukat ja teisel üks celestioni firma oma.
Ja siis veel mõned nö. pisiasjad.
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

VoxAD seerial on nii, et puhtaste toonide ja distorted toonide helitugevuse vahe on ääretult suur. Puhastega peab pingutama, et väga kõva häält kätte saada, mõnel metal setting'ul seevastu saad sama tugevuse juba poole peal.
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Post by Sunrise »

Aga kas selle 30w'ga tuleb toime?

see tundub mulle endalegi rumal küsimus

Ja äkki keegi valgustaks mind selle tava ja XL seeria osas veidi.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

XL'i võimusimud on rohkem hevisoundidele orienteeritud. Tavaline ei ole väga high-gain võim, pigem puhtad toonid ja mahedam-keskmine kärin.
Koju on sellest 30w'st enam kui küll ja "kuskil veel" saab üldiselt ka hakkama, kas siis ise või mikkides.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Vox ADVT muidugi, see on neist diilidest kõige kvalikteetsem. Kui sa enamasti mängid punk/rocki vms siis tavaline sobib ideaalselt. Seal on nii pehemat distortioni kui ka karmimat. Kodus 30w maa ja ilm .
Tseki juutuubist videosi ka ..
Washburn & Randall
madis
Posts: 200
Joined: 17 Nov 2006, 12:35

Post by madis »

distortioniga soundide osas oskan öelda, et edition blue on päris korralik võim, kui sobiv draiviplokk ette panna.

ta enda gain on üpriski selline klassikaline ja sealjuures mudane, samas on ta suhteliselt suur closed-back kombo 1x12" kohta, mis õige draivisektsiooni puhul on päris mahlane.

spider on spider ja arvatavasti on internet soundiklippe ja reviewsid täis.
User avatar
darkcity
Posts: 121
Joined: 15 Mar 2008, 22:20
Location: Tartu
Contact:

Post by darkcity »

H&K Blue60DFX ja Vox AD50VT on sama hinnaklassi võimendid. Mõlemad on head, kui lähtuda sellest, mis muusikastiili mängida. H&K on minu arust rokimeestele väga lahe variant. Epiphone SG ja Blue combo sobisid mõnusalt kokku.
Vox-i eelis H&K ees võiks olla saundide salvestamise võimalus ja käredam distortion ja siis XL seeria on vähe rohkem gaini üldiselt.
User avatar
guitar4ever
Posts: 489
Joined: 02 Jun 2008, 18:08
Location: Tartu & MHG

Post by guitar4ever »

olen suht võhik aga pakun välja sellise võimu nagu Roland Cube 30x 30w
Ibanez GRG270b
Roland Cube 20x
Epiphone Aj-100ce
Mingi vene akust
Isetehtud footswitch
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

guitar4ever wrote:olen suht võhik aga pakun välja sellise võimu nagu Roland Cube 30x 30w
sry vb. offtopic aga palun keegi võiks seletada, mis seal kuubikutes head on ka ? (:

viimane laiv sain JC120'ga mängida, vot to oli tõesti hea aga kuubik nagu ei tee ültse soundi või ma ei ole osanud seda proovida korralikult :D
Washburn & Randall
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Post by Sunrise »

Kuubikute poole eriti ei vaata.
Muidugi hinna ja suuruse poolest pole neil vb vigagi.
Maitse asi.

Mõtlen ikka Vox AD30VT peale, mis jääks oma hinnaga päris talutavaks.
Eriti palju vanemate rahakotti ka tühjendada ei tahaks, veel igast muid vidinaid ka juurde vaja suht.

Samas hingepõhjas kripeldab midagi seoses selle valikuga..
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mis sul kripeldab, milles kahtled?

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

Vox peaks vägagi asjalik valik olema...
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
Locked