Kitarr algajale.

Erinevate firmade pillid
Locked
Floppy
Posts: 93
Joined: 13 May 2008, 23:30
Location: Kollases majas
Contact:

Kitarr algajale.

Post by Floppy »

Tere. Mul oleks soov hakata kitarri õppima. Ei jaga mitte mõhkugi kitarridest, ma olen selle koha pealt loll.
Probleem ka suuresti selles, et eelarve kitarri ostuks on väike. St., et kitarri hind peaks jääma alla 2500,- Kas selle raha eest saab korralikku pilli või mitte? Ma ei tahaks endale mingit rämpsu ka ju osta.
Soovitage häid kitarri õpikuid, ilma DVDdeta, aga joonised vms. peaksid seal ikka olema.
Lisage palun midagi, mis võiks mulle marjaks ära kuluda.



Aitähh ja päikest! :)
User avatar
Tomiitoz
Posts: 127
Joined: 22 Jan 2008, 22:50
Location: Viljandi

Post by Tomiitoz »

Minu esimene kitarr oli 1000 kroonine akust.
Pill on paar aastat vana ning siini kõlbab mängida.

Kui elektrikitarri tahad, siis eelarvest jääb tõesti natuke puudu.
Selle raha eest saad ehk kõige odavama kitarri ning mingi micro võimu. Paremat ei maksa loota.

Kitarri õpikuid kui selliseid, pole ma kordagi kasutanud.
Internetis on seda stuffi piisavalt palju.
Ka YouTubest leiad õpetusi koos videotega.
Floppy
Posts: 93
Joined: 13 May 2008, 23:30
Location: Kollases majas
Contact:

Post by Floppy »

Ma jätsingi mainimata, et ma tahan akustilist :D
Aga mida soovitada mulle, et nagu pikemaks ajaks, mitte ainult õppimiseks? Midagi kindlat? Aitähh :)
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Vaata midagi Hohnerilt, muud paremat sa selle raha eest ei saa. pillipood.ee kidrad viska kohe peast välja. Sellise raha eest võid poest osta parem ja näed mis saasta sa kätte saad vähemalt.. päris nii hull pole :lol: Pane 1500 juurde :)
Floppy
Posts: 93
Joined: 13 May 2008, 23:30
Location: Kollases majas
Contact:

Post by Floppy »

Ma uurisin veidi kitarre soov.ee portaalist. Oleks küsimus, et mida sellisest arvata? Kas ta on hea jne.? http://www.soov.ee/search.do?parentNode ... dIndex=39&
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Floppy
Posts: 93
Joined: 13 May 2008, 23:30
Location: Kollases majas
Contact:

Post by Floppy »

Siis ma leian, et pole mõet vast kasutatult osta, ostan siis parem juba uue. Aga kust saaks osta Hohneri pille? Näiteks mõnda kasulikku linki? Aitähh :)
mortral
Posts: 71
Joined: 05 Aug 2007, 17:19

Post by mortral »

Raamatute koha pealt on eesti keeles minu teada ilmunud kolm uuemat õpikut: Kristo Käo "Kitarrikool", tõlkeõpikuna Chapell & Phillips "Kitarrimäng võhikutele" ja Capone "Kitarrimängu piibel".

Esimesed kaks on üsna asjalikud raamatud mõlemad, mis täiendavad teineteist (esimeses noodikirja ja muusikateooriat ning suunaga klassikalise kitarrimängu poole, teises erinevaid stiile ja põhilisi käeasendeid, kõike näpuotsaga). Viimane õpik esialgsel lehitsemisel väga mõtekas ei tundunud, seal õpetatakse põhimõtteliselt lihtsaid lugusid mängima pilthaaval, a la, tõmba nüüd kolmandat keelt ja pilt, nüüd neljandat ja pilt, kellele selline nämmutamine istub, võib vaadata.

Päris algajana soovitaks vaadata ka sellist videot nagu "Learning guitar for dummies", mis on pmst videoõpik. Kunagi õppisin ise esimesed akordid sealt. Seda saab...Internetist. Kuidas täpselt on juba südametunnistuse küsimus. Selle video puudus on aga, et ei õpetata meloodiamängu, st, õpetatakse selliseid lugusid, kuhu tuleb juurde laulda ka.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Kitarrimäng võhikutele

On selline kommertslik väljaanne, et kui hakkad ise seisvalt õppima siis seal on kõikvõimalik jura üleskirjutaud. Tasub osta! Kui tartu kanti satud võin sulle enda oma sümboolse summa eest anda.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
isiklik
Posts: 9
Joined: 18 May 2008, 02:01

teeeere

Post by isiklik »

ise ma ka algaja ja tahaks sellist omale

http://musiccenter.cma.ee/index.php?lan ... 7c44ecc716

arvamused on teretulnud.
see peaks suhteliselt hea pill olema.
elektroakust.
Locked