Väike LP projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Jaa, puit on tõesti ilus.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Ooo, damn, see 1 laud seal vahel on veidi häiriv, kuid ideaalne ju...

Värv peale ja ei saa arugi... Tundub et oma pilli teen ka siiski 4st tükist sel juhul, algselt kartsin et liimimis kohad jäävad liiga rängalt näha. Edu!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Steffu
Posts: 3
Joined: 23 Mar 2008, 12:39

Post by Steffu »

Vägev , endalgi kunagi plaan kitarr valmis meisterdada , aga kui valmis saad siis kindlasti lisa pilte ja tee ka video , et kuuleks heli jne , igatahes edu sulle :)
Casualty
Posts: 49
Joined: 27 Mar 2008, 20:50
Location: Jõhvi, Tartu

Post by Casualty »

Väga kena ettevõtmine. Sunny kaela väljavahetamine võib hiljem vähe keeruliseks minna kui ise ei tee, kuna skaalad võivad varjeeruda.
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

no, kaugel nüüd juba oled?:P
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Post by henk »

Vaatan et viimase postituse tegin märtsi lõpus ja juba on mai kuu, aeg läheb nii kiiresti et hoia ja keela :roll:

Praegu on nii palju muid tegemisi ka, et kitarri ehituse jaoks nagu ei olegi aega, koolis ainult jõudnud nokitseda selle kallal.

Olen jõudnud ära teha potekatele süvendid, tuleb veel peitliga vast seinad vahelt ära lüüa ning kaane jaoks ka veel süvend freesida. Teina asi, millega algust tegin, oli see pealmine kumerus. Võtsin praegu ainult ääre maha, edasi teeb vast siis kui kõik muu on juba enamvähem valmis.

Sunny kaelast ka nii palju, et sellest ikka asja ei saanud. Võtsin krihvlaua maha, et kael sirgeks lihvida, aga kael kurat tõmbas kahte pidi kõveraks. Seega tuleb kas kael uus osta või ise teha, kipun arvama et valin viimase variandi.

Nüüd võiks keegi tark kodanik mind vähe harida, et kui suured augud tuleb helipeade jaoks teha, sessuhtes et mul pole hetkel veel neid kaadervärke, mis helipeasid kinna hoiavad :)

Image

Image

bljät, vaatan et kere alumine ots on ebasümeetriline :?
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

täitsa kobe näeb välja :) aga mis värvi lõpuks teed selle? jätad puidu värvi ? 8)
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

rämeeee püss :lol:
Encore red strat (piece of shit)
Roland Micro Cube
Hohner Toots Mellow Tone
Epiphone 12keelne akust
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

kas uusi pilte tuleb ? 8) ootan huviga .P
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Post by henk »

Väike progress on siiski toimunud. Taha poole olen süvendid ära teinud, kanali helipeade juhtmete ning lüliti jaoks ja heli väljundi otsa ka peaaegu.


Image

Praegu on paras ikaldus raha ja aja suhtes. Eksamid tulemas ja vaja sõprade rollereid lappida, et raha koguda uue tsikkli jaoks. Tuleb vist väike paus senikaua kui ma suudan raha kõrvale panna ja vajalikku kraami juurde osta :?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kuidas sa selle kanali kinni katad? LP-del tehakse see tavaliselt ettepoole, liimitud kaane alla.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

täpselt sama küsimus, ootan huviga su huvitavat mõtet või ideed :D

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Post by henk »

LP'l on carved top peale liimitud ning see kanal on selle all, ehk siis kanal on freesitud põhi keresse. Aga kuna mul on ta ühes tükis, siis otsustasin taha freesida kanali, mille jaoks tuleb hiljem valmistada täpne liist ning see siis sinna sisse liimida/pressida. Juhtmed muidugi enne sisse ja siis tuleb mingisugune piiraja sinna teha, et liist liiga sügavale ei läheks ja voila, ongi mul kere sees kanal :D
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Sa oleks võinud enne kere kokkuliimimist selle kanali täpselt välja mõõta ja siis igasse keretükki vastava augu puurida, et kokku tuleks täpselt õige kanal :)

Ma kusjuures mõtlen sellisest trikist, küll 2-osalise kere jaoks ja selleks, et kaelahelipea juhe sillahelipea pessa vedada, seda kanalit on muidu veidi rõve teha (mul pole pikka puuri, et kaelapesast puurida saaks).

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Post by henk »

liivainimene wrote:Sa oleks võinud enne kere kokkuliimimist selle kanali täpselt välja mõõta ja siis igasse keretükki vastava augu puurida, et kokku tuleks täpselt õige kanal :)

Ma kusjuures mõtlen sellisest trikist, küll 2-osalise kere jaoks ja selleks, et kaelahelipea juhe sillahelipea pessa vedada, seda kanalit on muidu veidi rõve teha (mul pole pikka puuri, et kaelapesast puurida saaks).
Ma arvan et see oleks parajalt ebaühtlane kanal tulnud ning et sealt juhet veel läbi ajada... :)

Jah, kui oleks kaheosaline kere, siis mõlemasse ennem auk puurida vajaliku pikkusega ning siis kokku liimimisel ilusti kokku sobitada, siis peaks saama ju suht korraliku kanali ilma suurema pingutuseta :wink:
Locked