Võrdlus kahe pilli vahel

Erinevate firmade pillid
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Võrdlus kahe pilli vahel

Post by Yamaha1 »

Äkki oskab keegi teha mingi võrdluse nende kahe pilli vahel:
1. Epiphone LP Studio http://www.thomann.de/gb/epiphone_lpstu ... itarre.htm


2.Epiphone G400 Vintage
http://www.thomann.de/gb/epiphone_sg400_wc_egitarre.htm

Et siis mõlemi plussid ja miinused ning kumb lõppkokkuvõtteks see parem on, millist tasuks osta..

Edit: lisan võrdlusesse ka kolmanda pilli
Epiphone LP standard
http://www.thomann.de/gb/epiphone_lp_19 ... op_hcs.htm

Tänan ette vastamast!
Last edited by Yamaha1 on 01 May 2008, 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

1. Epi LP Studio - miinus
2. Epi G400 - plussmiinus
plussmiinus + miinus = -1
Eeldusel, et areng (A) on progressiivne,
peab A > 0 ega tohi võrduda const.A (kA) ehk eksisteerib tingimus A = kA + n.
Seega progressiivse arengu korral kehtib võrratus A = kA + n < (kA + n) + n < .. > 0.
Sellest tulenevalt:
1. kA - 1 > (kA - 1) - 1 > ... < 0 -- võrratus pole tõene
2. kA + 1 - 1 = kA -- tingimus pole täidetud

Võtsin plussid ja miinused kokku.... :D
- EmM9 -
User avatar
Diesel Znake
Posts: 520
Joined: 08 Dec 2007, 12:57
Location: Võru / Tartu

Post by Diesel Znake »

Ma ütleks, et kindlasti käi poes ja proovi milline kuju sulle isutub. Ma oleks ka arvatavasti SG tellinud aga LP kuidagi sobis poes proovides ja otsustasin tänu sellele LP kasuks.
Puudub.
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

Mul küll ei ole neid pille, kuid ma olen neid erinevates poodides proovinud. Les paul on raskema kerega sest see on paksem. Sg kael on minu jaoks mugavam kui les pauli oma ja sellel on palju parem ülakrihvide ligipääsevus, sest les paulil on kael külge liimitud teist moodi, mis tekitab suure astaku umbes 13. freesi juures kaela taga. Elektroonika on sama(SG'd alguses kutsutigi les pauliks, sest see asendas LP kui LP enam palju ei müünud) Välimus jääb sinu otsustada. LP'l on kumer pealmine, SG'l seda ei ole. LP annab selise mahedama soundi, SG teeb sellist teravamat, puhtamad heli. SG on Palju kergem ja mugavam mängimiseks, LP on rohkem tuntud oma soundi poolest.
EDIT: Sinu antud pillidest ma valiksin SG.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
arch0
Posts: 310
Joined: 20 Mar 2007, 21:43

Post by arch0 »

Sinu pakutud les paul on lepa ja mahagoni puu segust, sg aga täis mahagonist,
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

arch0 wrote:...sg aga täis mahagonist,
Ära ole selles nii kindel...
- EmM9 -
User avatar
arch0
Posts: 310
Joined: 20 Mar 2007, 21:43

Post by arch0 »

EmM9 wrote:
arch0 wrote:...sg aga täis mahagonist,
Ära ole selles nii kindel...
arvad??
epipgone vintage g400 wc tutvustuses oli selline koht: mahogany body and neck,

Epiphone LP Studio tutvustuses oli puu materjali kohta märgitud: Alder/Mahogany Body
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Tutvustus on üks asi, reaalsus aga teine. Ja reaalsus on see, et tegelikult pole kummaski neist mahagoni, vaid hoopis mingi Aasia säästumahagon (à la nato).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Post by Yamaha1 »

Counterwise wrote:Mul küll ei ole neid pille, kuid ma olen neid erinevates poodides proovinud. Les paul on raskema kerega sest see on paksem. Sg kael on minu jaoks mugavam kui les pauli oma ja sellel on palju parem ülakrihvide ligipääsevus, sest les paulil on kael külge liimitud teist moodi, mis tekitab suure astaku umbes 13. freesi juures kaela taga. Elektroonika on sama(SG'd alguses kutsutigi les pauliks, sest see asendas LP kui LP enam palju ei müünud) Välimus jääb sinu otsustada. LP'l on kumer pealmine, SG'l seda ei ole. LP annab selise mahedama soundi, SG teeb sellist teravamat, puhtamad heli. SG on Palju kergem ja mugavam mängimiseks, LP on rohkem tuntud oma soundi poolest.
EDIT: Sinu antud pillidest ma valiksin SG.
Kuigi pean tunnistama et ei ole kunagi SG-ga mänginud, olen ma küll mänginud LP-ga ja minu arust pole eriti probleemi kõrgematel frettidel mängimisega.
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Post by Yamaha1 »

Hentsik wrote:SG'l võib olla ka see probleem, et kael ja kere ei ole tasakaalus. St. kael on raskem kui kere. Sellisel puhul vajub kael alla püsti mängides ja sa pead seda kohuaeg üleval hoidma.

Nendest kahest võtaksin Les Paul'i, ma arvan. Kuigi studio'te kohta räägitakse igasuguseid hirmujutte, siis võib sealt ka normaalse pilli saada. Tuleb lihtsalt poes proovida.

Aga miks mitte osta Epiphone Les Paul Standard? Peaks olema ikka parem pill, kui Studio. Ebony mudel maksab 355 eurot.
http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul_standard.htm

E: Panin hindadega veits puusse. Sa ikka tead, et Thomann'ist tellides tulevad Saksakeelse lehekülje hinnad. Seega:
EPIPHONE LP STANDARD EB - 379 Eurot
EPIPHONE LP STUDIO WR CH - 358 Eurot
EPIPHONE VINTAGE G400 WC - 329 Eurot

Viimane jutt siis juhul, kui teemaalgataja kavatseb pilli thomannist tellida.
Aga mille poolest Standard siis parem on?
Tegelikult hakkas mulle see Standard hullult meeldima :D. Ja on küll kavatsus Thomannist tellida, aga ennem muidugi Stranfordis neid pille proovida.
User avatar
voicec
Posts: 298
Joined: 06 Apr 2006, 22:45

Post by voicec »

Pmõtselt. Kuju poolest meeldib mulle ikkagi Les Paul palju rohkem. SG'l on iseenesest hea sound aga see sama kere ja kaela tasakaal käis mulle täiega närvidele selle pilli juures. Ma sain eile oma epi 56 reissue kätte ja täna sain seda normaalselt mängida. Ühesõnaga ma tahtsin öelda, et mina eelistan igaljuhul Les pauli. :wink:
My guitar wants to kill your mama!
User avatar
voicec
Posts: 298
Joined: 06 Apr 2006, 22:45

Post by voicec »

Yamaha1 wrote:
Hentsik wrote:SG'l võib olla ka see probleem, et kael ja kere ei ole tasakaalus. St. kael on raskem kui kere. Sellisel puhul vajub kael alla püsti mängides ja sa pead seda kohuaeg üleval hoidma.

Nendest kahest võtaksin Les Paul'i, ma arvan. Kuigi studio'te kohta räägitakse igasuguseid hirmujutte, siis võib sealt ka normaalse pilli saada. Tuleb lihtsalt poes proovida.

Aga miks mitte osta Epiphone Les Paul Standard? Peaks olema ikka parem pill, kui Studio. Ebony mudel maksab 355 eurot.
http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul_standard.htm

E: Panin hindadega veits puusse. Sa ikka tead, et Thomann'ist tellides tulevad Saksakeelse lehekülje hinnad. Seega:
EPIPHONE LP STANDARD EB - 379 Eurot
EPIPHONE LP STUDIO WR CH - 358 Eurot
EPIPHONE VINTAGE G400 WC - 329 Eurot

Viimane jutt siis juhul, kui teemaalgataja kavatseb pilli thomannist tellida.
Aga mille poolest Standard siis parem on?
Tegelikult hakkas mulle see Standard hullult meeldima :D. Ja on küll kavatsus Thomannist tellida, aga ennem muidugi Stranfordis neid pille proovida.
Muide alguses tahtsin sama pilli osta.
My guitar wants to kill your mama!
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Post by Yamaha1 »

Aga äkki kellegil kogemusi on Standardiga, või nende pillidega...kui jah siis laske tulla
:D
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Post by Yamaha1 »

voicec wrote:Pmõtselt. Kuju poolest meeldib mulle ikkagi Les Paul palju rohkem. SG'l on iseenesest hea sound aga see sama kere ja kaela tasakaal käis mulle täiega närvidele selle pilli juures. Ma sain eile oma epi 56 reissue kätte ja täna sain seda normaalselt mängida. Ühesõnaga ma tahtsin öelda, et mina eelistan igaljuhul Les pauli. :wink:
Kust ostsid `56-e, kuidas sound on?
User avatar
voicec
Posts: 298
Joined: 06 Apr 2006, 22:45

Post by voicec »

Yamaha1 wrote:
voicec wrote:Pmõtselt. Kuju poolest meeldib mulle ikkagi Les Paul palju rohkem. SG'l on iseenesest hea sound aga see sama kere ja kaela tasakaal käis mulle täiega närvidele selle pilli juures. Ma sain eile oma epi 56 reissue kätte ja täna sain seda normaalselt mängida. Ühesõnaga ma tahtsin öelda, et mina eelistan igaljuhul Les pauli. :wink:
Kust ostsid `56-e, kuidas sound on?
Thomannist tellisin- 411 euri oli vist kui ma õieti mäletan. Ei tea. Saundi kohapealt ei oska ma küll mitte midagi ette heita. Sitaks ilus ja hea häälega pill on :wink:
My guitar wants to kill your mama!
Locked