Tahan uusi helipäid

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

d4v3 wrote:Kumba eelistada, kas Swinesheade või Seymour Duncaneid ?

Swinesheadi eelis on vast see, et saad omanikuga ühendust võtta ja küsida, milliseid päid ta su pillile soovitaks. Üldiselt ta vastab meilidele üsna kähku.

Samas seapeadega läheb aega jah. Ja Seymour Duncan on ilmselt populaarsem ja äraproovitum variant.

Netist mõlema tootja helinäiteid oled kuulanud?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Iga arvestatava helipeatootjaga saab tagasisidet oma eelistuste kohta. Bare Knuckle, Fralin, Kinman, Lollar etc -- you name it!
Ning nad kõik teevad ka eritellimusi, mis pole nende stockpeade hinnast kallimad (kui, siis mõnedel väga vähe).
Samuti on ka Duncani v DiMarzio kodukatel nö pickup selector olemas...
Seega, kuni sul on sinu jaoks vajalik saund olemas, pole valmistajafirmal erilist tähtsust.
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

EmM9 wrote:Iga arvestatava helipeatootjaga saab tagasisidet oma eelistuste kohta. Bare Knuckle, Fralin, Kinman, Lollar etc -- you name it!
Ning nad kõik teevad ka eritellimusi, mis pole nende stockpeade hinnast kallimad (kui, siis mõnedel väga vähe).

Butiiktootjad on jah selles suhtes üsna vastutulelikud. BG Pups, WCR, Bill Lawrence jne - nimekirja võiks üsna pikalt jätkata.
Suurtelt tegijatelt (nagu SD, DiMarzio jne) mingeid eritellimusi ei maksa oodata.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Post by Mony »

void wrote:parema võimu ostmine aitab PALJU PALJU rohkem kui parema helipea ostmine, eriti kui on selline tüüpiline väike algtaseme võim


Suhteline. mul on Marshall MS4 (500 kronune 1 w transvõim) ja isegi seal on erinevate helipeade puhul saundi vahe öö ja päev... Näiteks kehvemapoolsete single coilide kõrgemad noodid lihtsalt ei kanna, olgu sul mis võim tahes - tollesama mikrovõimu taga aga hea helipea kannab (ise ka üllatusin).

ehk üldjoontes nõustun selle väitega, kuid sõnadega "PALJU PALJU" oleksin ettevaatlikum - eriti kui mõni veel järeldab et "savi need helipead, ostan vinge võimu ja küll tuleb".

Pigem siis soovitaks komplekt tasakaalus osta (kui ei ole plaanis edaspidi suuremaid kulutusi teha). Kui aga plaan tulevikus rohkem kulutada on hea variant ka kohe näiteks väga hea võim osta ja hiljem väga hea pill järgi (või vastupidi):)
Myrsik
Posts: 373
Joined: 01 Oct 2007, 10:18
Location: Pärnu
Contact:

Post by Myrsik »

iga kett on nii tugev, kui tema kõige nõrgem lüli.
pole kasu selelst helipeast kui vanaisa lambijuhet kaablina kasutada.

see oli su iva mony :)
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Miks ma arvan, et helipea vahetus peaks olema esmasem, kui võimu ost...
Kodus/proovis mängides võib saund olla esialgu kui kehv tahes. Päris
kontserdil on niikuinii korralikud võimud laval ja seal loeb su isiklik rig
(kidra, pead, pedaalid, juhtmed) väga olulist rolli. Kui eeldada, et oled algja
ja niipea isikliku tehnikaga esinema ei hakka, on see (rig) esmatähtis. Ja alles
siis isklik hea võim osta (sest ükskord peab ka kodus/proovis saund olema).
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Täiesti nõus eelkõnelejaga.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Ja mina täna avastasin kui head ikka mu Seymourid on.
Alguses kui lihtsalt need ära vahetasin ja jättes Epi stock elektroonika oli asi kuidagi nigel, ühesõnaga Seymour tahab oma skeemi järgi elektroonikat saada. Täna kui sain uue Metal Masteri (tänud siinkohal Fadedi thomanni ühistellimusele) kidra taha ühendada oli tulemus taevalik, võin kohe kindlasti väita, et mina oma elus parema kitarriga veel mänginud ei ole, kui mu Epi.
Helipead siis SH-4 ja SH-2 gold coveritega(muidugi need coverid ei mängi saundi puhul rolli).

Soovitan soojalt kõigile neid helipeasid. :)
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

RockaRolla wrote:Alguses kui lihtsalt need ära vahetasin ja jättes Epi stock elektroonika oli asi kuidagi nigel, ühesõnaga Seymour tahab oma skeemi järgi elektroonikat saada.

Järelikult, kui mina näiteks tahaksin oma Epile SD'd kinnitada, siis oleks mõtekas kohe kogu elektroonika välja vahetada või?
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Sander.S wrote:
RockaRolla wrote:Alguses kui lihtsalt need ära vahetasin ja jättes Epi stock elektroonika oli asi kuidagi nigel, ühesõnaga Seymour tahab oma skeemi järgi elektroonikat saada.

Järelikult, kui mina näiteks tahaksin oma Epile SD'd kinnitada, siis oleks mõtekas kohe kogu elektroonika välja vahetada või?

Vähemalt tuleks olemasolev laiali lammutada ja uuesti kokku panna seymouri skeemi järgi. Kinnitan, et minu Epi elektroonika oli hoopis teine, kaela pote muutis bridge helipea volli jne. samas kui helipea oli ühendatud õige pote külge ja mulle tundus, ka et bridge helipea käitus single coilina :)
Throw the Jew Down the Well
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

skeemid ei vasta jah tihti tõele. ibanezi vendade joonisel olnud "kuum juhe" osutus duncani helipea külmaks juhtmeks ja seetõttu teadmatuses panin vastupidise polaarsusega helipea. aga samas huvitav efekt jälle, vahepealsetes positsioonides on nüüd vastasfaasis kaela ja silla helipea koos mis annab huvitava nasaalse saundi, kasulikuma kui tavalised vahepealsed positsioonid minu arvates

ja rockarolla kui ta käitus üksikhelipeana siis äkki ei olid helipea kaks "keskmist" juhet maandatud või kokku jootmata :?:
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

void wrote:skeemid ei vasta jah tihti tõele. ibanezi vendade joonisel olnud "kuum juhe" osutus duncani helipea külmaks juhtmeks ja seetõttu teadmatuses panin vastupidise polaarsusega helipea. aga samas huvitav efekt jälle, vahepealsetes positsioonides on nüüd vastasfaasis kaela ja silla helipea koos mis annab huvitava nasaalse saundi, kasulikuma kui tavalised vahepealsed positsioonid minu arvates

ja rockarolla kui ta käitus üksikhelipeana siis äkki ei olid helipea kaks "keskmist" juhet maandatud või kokku jootmata :?:

No ilmselt oli, kuna tegi sedamoodi häält küll, et oleks single olnud. Panin Seymouri järgi 2 juhet kokku, ma ei mäleta mis värvi need olid aga ülejäänud ühendasin nagu Epil originaalis oli. Igagatehs nüüd, kui kõik seymouri järgi on, on kõik tiptop.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Esiteks, erinevatel tootjatel on värvikoodid erinevad, seega sama värvi juhtmed võivad eri helipeadel tähendada eri asju. Need tasub alati tootja antud skeemi järgi üle vaadata. Kui sa aru saad, mida need eri juhtmed tegelikult tähendavad (mähiste algused ja lõpud) ja kuidas nad peab ühendama, võid ülejäänud skeemi ka mujalt võtta. Kui ei saa, on targem kogu skeem ühest kohast võtta - see oleks siis helipeade tootja antud skeem.

Teiseks, RockaRolla, vanadel LP-del oli selline skeem, et keskmises asendis ükskõik kumma volüüminupu nulli keeramine keeras mõlemad helipead nulli. Uuematel on selline skeem, et mõlema helipea volüümid toimivad erinevalt. Äkki see su "pote muutis bridge helipea volli" oli tingitud selle vanema skeemi kasutamisest?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Faded wrote:Netist mõlema tootja helinäiteid oled kuulanud?
Olen kuulanud küll, isegi vaata, et rohkem meeldivad Swinesheadid. Tundub kuidagi täidlasem heli neil. Silla jaoks tahaks kindlasti Venomit. Mitte, et ma metalit eriti mängiks aga mulle meeldib kui on hea puhas ja vali heli.

Aga küsiks veel, et kas on mingit olulist vahet ka, kas on keraamiline magnet või Alnico ?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Keraamiline peaks tugevam olema ja veidi metalima tooni andma. Alnico on teoorias veidi soojem.
Swinesheadidel on kõigil hea puhas vali heli :)
Warthog on sillas väga nunnu pea, julgen kõigile soovitada. Venom võib just oma keraamikaga veidi kalgiks jääda, kui piisavalt kärinat pole.

Tegelikult on otsustamise mõttes kõige parem idee kirjutada sinna Jonile info[at]swinesheadpickups.co.uk ja kirjeldada oma kitarri ja millist soundi taga ajad - ta oskab öelda, milline tema peadest sulle siis parim oleks.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked