teie tehnika.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ma arvan, et Sander pidas silmas, et miks Floyd Rose metallikobakas fikseeritud kujul vajalik on? Tahad lihtsalt FR-i metalset kõla?
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

Marvin wrote:Ma arvan, et Sander pidas silmas, et miks Floyd Rose metallikobakas fikseeritud kujul vajalik on? Tahad lihtsalt FR-i metalset kõla?
Ma arvan mida damageplan tahtis öelda on ,et sellega ei lähe pill häälest ära kui mängid.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Tavalise TOM, string-through või muu fikseeritud lahendusega ei lähe ka. Misjaoks ikkagi FR-i vaja oli?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Omrat
Posts: 646
Joined: 04 Aug 2007, 12:43
Location: Tallinn

Post by Omrat »

Pakun, et silla peenhäälestuskruvidega on pilli võimalik mugavamalt ja täpsemini häälestada.
Ibanez JCRG7-1VV > Axe FX Standard > ART SLA 2 > Yerasov Bull 212
http://www.youtube.com/user/Tinstrument ... ature=mhum
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Lukustuv sadul on ka üleval, nii et teoorias peaks ikkagi paremini hääles püsima kui tavaline jäik sild.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Peenhäälestuskruvidega süsteeme on ka muid, nt. Quick Change Ultra (liivainimese Ibanezil on see süsteem), mis ei nõua kitarri kerest hunniku puidu välja hakkimist. Ja üleval otsas annaksid lukustuvad pingutid sama efekti. Ma ikkagi ei näe Floyd Rose'l mõtet.

Äkki on see mingi signatuurmudeli teema? Et Thomson ise mängib/mängis blokeeritud FR-ga, ja sellepärast on sellel mudelil fikseeritud versioon?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Tegu on jah signatuur mudeliga.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Faded wrote:Peenhäälestuskruvidega süsteeme on ka muid, nt. Quick Change Ultra (liivainimese Ibanezil on see süsteem), mis ei nõua kitarri kerest hunniku puidu välja hakkimist. Ja üleval otsas annaksid lukustuvad pingutid sama efekti. Ma ikkagi ei näe Floyd Rose'l mõtet.

Äkki on see mingi signatuurmudeli teema? Et Thomson ise mängib/mängis blokeeritud FR-ga, ja sellepärast on sellel mudelil fikseeritud versioon?
Köh köh, sama efekti... vaevalt küll :roll:
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Annaksid küll. Tavaliste pingutitega läheb pill häälest ära sellepärast, et keel libiseb veidi (mittenähtavalt) pingutipostil, mitte sellepärast, et pinguti enda mehhanism järele annaks. Lukustuv pinguti kõrvaldabki just selle libisemise, paneb keele posti külge lukku. Suurt vahet pole, kas lukustumine toimub sadulal või mõned sentimeetrid kaugemal.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kui just keeled sadula soontesse ei hakka takerduma. Selle vastu aitab muidugi korralikust materjalist sadul (luu, grafiit, tusq jne).

damageplan: ma tean jah, et tegu on signatuurmudeliga. Ma mõtlesin seda, et äkki oli Thomsoni enda pilli(de)l juba taoline süsteem, ning signatuurmudelil üritati seda jäljendada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Nii palju kui ma pilte/videosid olen näinud, tundub olevat küll jah.

E:http://www.youtube.com/watch?v=Jwgac4siEbI On sama jah.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

liivainimene wrote:Annaksid küll. Tavaliste pingutitega läheb pill häälest ära sellepärast, et keel libiseb veidi (mittenähtavalt) pingutipostil, mitte sellepärast, et pinguti enda mehhanism järele annaks. Lukustuv pinguti kõrvaldabki just selle libisemise, paneb keele posti külge lukku. Suurt vahet pole, kas lukustumine toimub sadulal või mõned sentimeetrid kaugemal.
Dude, i know how it works :wink:

Ütleme nii, et õige metoodika keelte vahetusel ja häälestusel saavutab ka igasugu huvitavaid ja tavatuid "efekte" (nagu me kõik juba teame.
User avatar
KurjusIse
Posts: 502
Joined: 19 Mar 2008, 17:44
Location: Tartu

Post by KurjusIse »

Ibanez GAX30
Image

Startone CG 851
Image

Dunlop'i Lucky 13 medikad mis veel alles on ja häälestaja Ibanez GU30
Image

Ja siis on veel mu PC ja mingisugused juhtmed ka. Kodus mingist kotirihmast, nöörist ja teibist tehtud rihma ka elektrikale.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

väga koledad pillid igatahes
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
sloppy
Posts: 147
Joined: 13 Dec 2006, 22:18
Location: Tallinn

Post by sloppy »

Hetkel siis:

'70s reissue MIM strat
Sillas on SD Hot Rails, keskel ja kaelas Fenderi Hot
Noiselessid

'89 Epiphone Emperor
Line 6 POD X3
VOX AD15 VT
H&K Edition Blue 60R
Rocktron Tri-Wah
Digitech Screamin' Blues
kutsuge mind rokipeeruks
Locked