Räägime keeltest

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Kui ei taha kulutada osta omale GHS-id ja kõik. Ega neil nii palju ka vahet pole. Samas, võid ka neid kilepakendis keeli osta (äkki keegi aitab nimega) need veidi kallimad aga kindlam värk vist, samas pole ühegi GHS-iga tünga ka saanud.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

- EmM9 -
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

ok tänan ... ma arvan et elab üle need mõned kroonid ja lasen tellida EmM9 õeldud teise varjandi keeled (pehmemad) :D loodan et saan need ka sest tegu ikkagi sõbra isaga kes tellib XD
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Ecko
Posts: 264
Joined: 08 Apr 2007, 00:17

Post by Ecko »

Mina lasen Elixire keeltega ringi, 10. ;)
Akustile sobivad ideaalselt.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

indy123 wrote:ok tänan ... ma arvan et elab üle need mõned kroonid ja lasen tellida EmM9 õeldud teise varjandi keeled (pehmemad) :D loodan et saan need ka sest tegu ikkagi sõbra isaga kes tellib XD
Omal on Warlock platinumil, GHS-i kõige jämedamad kitarrikeeled mid nad teevad. Vist olid 12-56 ei mäleta enam.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

aga mis heli need jämedad keeled teevad :P ? ... nagu mida see tegelikult muudab ? (loll küsimus oli tean ) ma ise arvan et seda kas toon on pehmem või teravam w ? :D

Edit: BTW veel on minu keeled tellimata :D... sõbra isa rootsis :P

Veel edit : kas muidu neid GHS'i Boomerseid ei tasu siis tellida we ? vaatasin et pillipoes need 5 päevase tärnajaga :P ... kui sõbraga aega kulub saaks sealt tellida :D ... pole vaja postikuluga mõllata
GHS GBL-Boomers vot sellised :D ? 10 - 46 on need ja mingid zakk wylde omad ka :P signatuuriga XD aga savi need ... või , ... :D ? kuidas jääb nendega ?
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Post by greencow »

Jämedama keele heli erinuvust saad ise kuulata nii, et mängid mingi noodi jämeda keele peal ja siis selle sama noodi peenema keele peal(Ikka sama oktav). Jämedama keele peal on nagu tummisem.
User avatar
macaivar
Posts: 29
Joined: 27 Jul 2006, 09:17

Post by macaivar »

ostsin paar-kolm n2dalat tagasi GHS Infinity Steel keeled 11-50 set
kohe alguses vaatasin kyll, et paaril keelel on m6nes kohas l2ikival kihil lausa tykid maas - aga mis sellest
jama tekkis siis kui keeled said vahetatud, sest keeled mitte ei helisenud vaid lausa pl2risesid..kohutav...
l6puks v6tsin, algaja nagu ma olen, ja timmisin viimaks kaela painde ja oktavid paika.
no parem on aga ikkagi mitte nagu see - saund on kuidagi r6vedalt metalne ja tunduks nagu h22lest 2ra olevat - kuigi k6ik on paigas
arvan et enamus anomaaliast on tingitud siiski kitarrist, mis ei ole just k6ige kvaliteetsem (GAX30),

n2dal v6i natuke rohkem peale keelte vahetamist m2rkasin et peenemate keelte peal olev l2ige hakkab tuhmuma
nyyd n2evad nad suht inetud ja vanad v2lja, nagu oleksid nad pool aastat v6i rohkemgi kasutuses olnud
ja nagu m2ngija oleks olnud 6liste k2tega :S
j2medamad keeled, mis olid alguses šefilt mustad, on sealt kus medikas l88b, heledaks l2inud...
Vanad d'addario nickel keeled olid kyll 10 korda vastupidavamad ja samas ei olnud pillil sellist plekikolinat ka...
kestsid teised 3-4 kuud, enne kui v2ljan2gemine hakkas meenutama praegust olukorda

moraal: teinekord, 2rge laske omale odavaid (110 eeq) keeli p2he m22rida
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

macaivar wrote:ostsin paar-kolm n2dalat tagasi GHS Infinity Steel keeled 11-50 set
kohe alguses vaatasin kyll, et paaril keelel on m6nes kohas l2ikival kihil lausa tykid maas - aga mis sellest
jama tekkis siis kui keeled said vahetatud, sest keeled mitte ei helisenud vaid lausa pl2risesid..kohutav...
l6puks v6tsin, algaja nagu ma olen, ja timmisin viimaks kaela painde ja oktavid paika.
no parem on aga ikkagi mitte nagu see - saund on kuidagi r6vedalt metalne ja tunduks nagu h22lest 2ra olevat - kuigi k6ik on paigas
arvan et enamus anomaaliast on tingitud siiski kitarrist, mis ei ole just k6ige kvaliteetsem (GAX30),

n2dal v6i natuke rohkem peale keelte vahetamist m2rkasin et peenemate keelte peal olev l2ige hakkab tuhmuma
nyyd n2evad nad suht inetud ja vanad v2lja, nagu oleksid nad pool aastat v6i rohkemgi kasutuses olnud
ja nagu m2ngija oleks olnud 6liste k2tega :S
j2medamad keeled, mis olid alguses šefilt mustad, on sealt kus medikas l88b, heledaks l2inud...
Vanad d'addario nickel keeled olid kyll 10 korda vastupidavamad ja samas ei olnud pillil sellist plekikolinat ka...
kestsid teised 3-4 kuud, enne kui v2ljan2gemine hakkas meenutama praegust olukorda

moraal: teinekord, 2rge laske omale odavaid (110 eeq) keeli p2he m22rida
Minu d'addario elektrikitarri keeled maksid 75.- ja mul ei esine mitte mingeid anomaaliaid.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Täpselt. 75.- ja nalja kui palju.
Pigem on see, et GHS'idega kipub veidi liiga tihti jamasid olema. Ma olen 2 pakki ostnud elus, mõlemad olid roostesed. Enam ei osta.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
pepejalolo
Posts: 83
Joined: 04 Feb 2008, 22:42

Post by pepejalolo »

Olen juba väga pikka aega kasutanud Ernie Balli RPS 11-48 keeli ja tõenäoliselt kasutan neid seni, kuni neid veel toodetakse.
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Post by Mony »

Terv!
Natuke peab ettevaatlik ka olema nende jämedate settidega - 11+ igale pillile ei sobigi (kael ei pruugi pinget välja kannatada). Ja peale igat suuremat gauge vahetust tasuks ka pill üle vaadata (intonaalsus, kael).

Enda jaoks olen avastanud Ernie Balli keeled - kasutan 10 setti ja kestavad päris kaua. Samuti purunemist tuleb ette ikka väga harva, kunagistel GHS-idel pidi koguaeg olema varu kaasas keele katkemise puhuks.
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=3083943

VÕI

http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=2855800


kummad keeled on paremad ... :D ... sobilikumad osta ... ? ... punk , punk-rock , rock , hard rock ... mängimiseks ? :)
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Diesel Znake
Posts: 520
Joined: 08 Dec 2007, 12:57
Location: Võru / Tartu

Post by Diesel Znake »

Ma ei teagi, kas neid nii liigitakse aga Daddariod on suht head.
Puudub.
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

olen head kuulnud ka Earni ballide kohta ... niiet :D ...kummad kauem püsivad .. vb. on nii parem vastata mõnel
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
Locked