Häälestaja

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
theblackdog
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 20:14
Location: Türi

Häälestaja

Post by theblackdog »

Olen siin uus,kuid loodan et tegin teema õigesse kohta :) Küsimus siis selline et mulle pakutakse uut Harley Benton GT6 häälestajat 250kr eest,kuid pole ennem ühtegi kogemust häälestajate kvaliteedis.Et keegi kes midagi selle kohta teab,võiks rääkida kas tasub ära? :(
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Vahet pole, niikuinii näitab puusse. Praegu ostad HB häälestaja, mis näitab sohu.
Pärast tahad multiefekti, mille häälestaja näitab metsa. Kui raha on, osta ära - õpid häälestajat tundma.
Aga parim häälestaja on helihark (kui mõni profi digihäälestaja välja jätta)!
- EmM9 -
theblackdog
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 20:14
Location: Türi

Post by theblackdog »

Nagu et kas selle sisseehitatud mikrofon kuuleb ikka kõik helid ära mis ma kidral mängin ning kas sellega saab kitarri piisavalt häälte et mängida :wink: Ma veel vägagi algaja selles häälestamis asjas :lol:
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Mängimiseks piisavalt häälde saab ka häälestajata...
Antud häälestaja puhul:
kui juba juhtmega näitab metsa, siis mikker on arvatavasti kosmos.
Btw, antud häälestaja maksab tegelikult 75 eek.
- EmM9 -
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

helihark võib küll parim olla, aga see ei tähenda ,et elektrooniline häälestaja metsa peaks näitama. Ma kunagi kontrollisin oma elektroonilist häälestajat ja helihark.
theblackdog
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 20:14
Location: Türi

Post by theblackdog »

Ma pole just kõige parema muusikalise kuulmisega kahjuks :( Ei suuda kõrva järgi korralikult häälde saada.Eks ma uurin mingit paremat häälestajat,äkki keegi oskab midagi soovitada,hinnaga umbes sinna 300 kr kanti,võib ka natuke rohkem.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Ilves01 wrote:helihark võib küll parim olla, aga see ei tähenda ,et elektrooniline häälestaja metsa peaks näitama. Ma kunagi kontrollisin oma elektroonilist häälestajat ja helihark.
Ja kuidas läks? Mis häälestaja oli?
Mina olen umbes miljon digihäälestajat A/B-testinud, väga üllatavad tulemused tulid...
Ütleks, et HÄÄLESTAJATE hinnad algavad kuskil 700-st (Eestis). Ja see on kindlasti kromaatiline..
Aga kui oled rahul HB häälestajaga, siis milleks üldse häälestajat vaja?!
- EmM9 -
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

ma pole öelnud et mul HB häälestaja. esimene oli korg c30 või midagi aga hetkel Marshall odavam aga nii metsa ta nüüd küll ei näita ,et mõttetu seda kasutada oleks. samas on ju ka võimalus ,et helihark ei näita täpselt ja helihargiga pead sa oma kõrvaga kuulama ,et pill ilusti ära häälestada ja võimalus seal natuke mööda panna on suurem kui elektroonilise häälestajaga.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

ma soovitaksin soojalt algajal osta elektrooniline häälestaja. Kui sa pole ideaalse kuulmisega siis +/- siia sinna pole üldse mingi näitaja. Osta loomulikult see kui sul enama jaoks raha pole. Idee on neil kõigil üks. Hiljem kui hakkad aru saama et pole mugav asi, siis ostad uue, või asud kõrva teritama.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Sõltub kas kasutada üksi või bändis. Kui igal liikmel on oma häälestaja (nii peaks olema laivis),
ja ühel häälestab nt pool tooni üles, teisel veerand alla jne, on mõnus kakofoonia...
Ja iga hark, mis heli tekitab, pole helihark...

teemaalgatajale:
250-400 eek saad mingi Korgi/Bossi ikka, mis möllab veerandtoonides
(nt eelmainitud Korg CA30 - 240 eek).
Aga maksta 250 eek asja eest, mis tegelikult maksab 75 eek...
????
Ise pead otsustama..
- EmM9 -
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

aga äkki vihjad lingiga kust saada antud asi 75 eequga?
Ja vaevalt et küsija praegu kusagil bändis mängib, kui alles otsib häälestajat, tõenäoliselt on siis esimene isehäälestamine teoksil.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
theblackdog
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 20:14
Location: Türi

Post by theblackdog »

Mulle soovitati mingit BOSS T-80 vms.Hinnaks võib maksta ka kuni 500kr.Vaatab kui hea tuju ostu päeval on :lol: Tegelt asi on nii et ma mängin üksi ja ka kitarri andsamblis.Kuid andsamblis ajame tavaliselt kõik ühe häälestajaga.
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

no mul on miski valge ibanez, väga hästi näitab. pooltoonid ja kõik on peal, kromaatiline ka veel . 370.- vist oli

saab veel palju asju näppida, et paned kõik noodid mis näitab pool või rohkem tooni madalamaks. ( pole endal kõike vaja läinud nii et ei tea päris täpselt ;))
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

kle kui pool tooni on ülesse või alla häälestatud kuuleb kõrvaga juba ilusti selle helivahe ära. pool tooni on juba krdi suur vahe.ma ei usu ,et nii mööda nad kõik peaks häälestama ja tavaliselt saab ju alati häälestajaid võrrelda enne laivi ,näiteks proovis.
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

Ilves01 wrote:kle kui pool tooni on ülesse või alla häälestatud kuuleb kõrvaga juba ilusti selle helivahe ära. pool tooni on juba krdi suur vahe.ma ei usu ,et nii mööda nad kõik peaks häälestama ja tavaliselt saab ju alati häälestajaid võrrelda enne laivi ,näiteks proovis.
kellele oli mõeldud ? :roll:
Locked