Räägime keeltest

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
viplala74
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2008, 18:21

Räägime keeltest

Post by viplala74 »

Jõudsin siis sinnamaani kus hakkasin õppima lugu mis vajab sõrmedaga, teises vahes, G keele venitamist ja nö. viiutamist (blues). Proovisin, sain viuksti kätte, Proovisin veel, veel paar viuksu ja kõik. Näpud hellad. Ma ikka päris algaja ka, noh nii 4-6 kuud, aga ikkagi ei suuda isegi läbi pisarate seda viiu-viiut aeglaselt teha. Kõigepealt eeldasin, et Keeled liig karmid peal (pole aimugi mis keeled). Arvasin, et 10-st alates mingi komplekt. Padavai poodi ja ostsin huvipärast, suvalised, odavad 9-st alates komplekti. Mina ei suutnud neid igatahes peale saada. Enamjaolt peksid vasta grihve. Lõpptulemusena suri peenim (anoreksiasse vist). Peale seda panin vanad tagasi. Homme tahaks uusi. Aga...

(ärge aint tähti närima hakake)
Kas keegi mängib üldse 9 komp.
Või pannakse komp. enda jaoks ise kokku?
Kas alates 10- ...on keskmine või mis see keskmine üldse on?
Mille järgi keelte jämedusi üldse valida.
Mis firmad on head, mis firmad parima hinna ja kvaliteedi suhtega.
Juhul kui sa tahad mängida muusikat koos keelte venitamistega ja oled algaja, siis mis jämedused ja mis firma oleks optimaalne valida. Hiljem leiab igaüks ise, endale selle õige aga algul ei tahaks kõiki keeli läbi proovida.

(kitarriks, mis seda kaasa tegi, oli jolana)
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

viiutamist?

Ei tea kuidas akustilisega, aga elektrikidrade peal vist 10-11 köige tavalisemad. Aga oletan et akustilise peal enamvähem samad numbrid. (metallkeelte puhul)
Sellepärast et sörmed valutavad, pole kyll mötet peenemaid keeli osta. ole siis juba yldse ilma mängimata. Keeled valid ikka soundi järgi ja siis mängid niikaua kuni sörmed rohkem ei valuta. iga päev mängid nii kaua kuni on sörmedelt nahk maas ja enam mängida ei suuda. Siis pead natuke pausi ja järgmine päev harjutad edasi hambad ristis. Löpuks tekib sörme otstesse paksem nahk ja nad ei hakka valutama enam.

Ei saa öelda vist et möni firma yleköige hea oleks. suht maitseasi see firmavärk.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Dhenry
Posts: 80
Joined: 24 Sep 2006, 12:29

Post by Dhenry »

akustidel on tavaliselt paksemad komplektid, elektrikitarride komplektid algavad 8-st vist lausa juba. 9 või 10 on standartne jah, 9-st algavad on minule mugavamad/meelepärasemad tundunud.


Aga keeltes viga ei ole, viga on jah, sinu näppudes. Hambad risti ja anna minna.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Mina näiteks alla 9 ja üle kümne ei kasuta kunagi.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Aga kas sa ei arva et kui teine vahe on vibrato jaoks veidi liiga killer? Miks mitte võtta see noot teisest kohast? Näiteks D keele 7s vahe, palju lihtsam ja ei killi sõrmi ka nii palju. Need esimese positsiooni venitused ja vibratod on üldse üks väga karm värk, vähesed suudaksid sealt üldse ilma pingutuseta mängida.
Mis lugu sa üldse mängida tahad, kui võib küsida? Siis saaks anda näpunäiteid.

Keeltest nii palju, et alla 9 elektrikitarril küll minu arust keegi ei kasuta :S see 9 on juba nii peenike et paar korralikku venitus ja ega ta kaua ei kesta.
Ma ostsin oma akustilisele La Bella 700L keeled. Poest soovitati, pidavat väiksema pinge all olema, neil on peenem keel 9 ja jämedam 50
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
viplala74
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2008, 18:21

Post by viplala74 »

Tegemist siis sellise looga
http://www.youtube.com/watch?v=Z4RexS7QAD8
Seal näha ka kuidas vend ilma pingutuseta venitab ja hoiab pinges keelt. Allpool kaela peal ei ole mingit probleemi kasvõi keel puruks venitada aga teises vahes G keelega ei suuda seda järgi teha. Kidral on G keel mähitud. Äkki on tõesti seal mingid trossid peal. Lähen ostan täna ühe 10-se komplekti.

Tegemist el kidraga
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

noo elektrikitarril on ikka tunduvalt pehmemad keeled, sellest tulenebki selline suur mõju soundile et keel annab rohkem järele. Pead lihtsalt harjutama siis.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
viplala74
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2008, 18:21

Post by viplala74 »

Seal veel üks koht kus vend venitab A duuri. No peavad ikka näpud olema, või siis keeled. Ma ostan uued 10-sed keeled, annan siis teada kuda on.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Proovisin hommikul oma pilliga seda käiku. Mul on ka 10-sed keeled, ja polnud erilist probleemi kolm pooltooni ära venitada G-keele teiselt astmelt. Natuke näppudele mõjus, aga ma olin neid eelmine õhtu jootekolvi ja vaskteibiga natuke lõhkunud ka :P

Harjuta lihtsalt, pole siin midagi ilmvõimatut. Võid proovida ka näiteks mitme sõrmega korraga venitada - paned kaks-kolm sõrme ühte vahesse ja venitad kõigiga korraga. See teeb venitamise veidi lihtsamaks. Ja arvesta, et see vend seal videos on vana bluusikala, sul muidugi ei tule asjad üleöö niisama lihtsalt.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
viplala74
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2008, 18:21

Post by viplala74 »

Arvata on, et üleöö ei tule. Muide täna hommikul tuli juba paremini välja :) Aga kuidas teil A duuri venitamisega on?
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Ma tavaliselt olen 10 D'Addariot kasutanud, oli vist 10, igathes kollase paki sees.
Nüüd hiljuti ostsin Ernie Balli Super Slinky 9 aga neid veel katsetanud ei ole :)
Ükskõik mis jämedusega need keeled on, mängida saab nendega kõike.
Throw the Jew Down the Well
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Post by eestibloke »

Mina kasutan GHS 14-60 algul oli raske aga praegu on väga mõnsa!!!
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

kasutan .10-46 ja kõigepeenema keele venitamine üle tooni on kõige mõnusam :P alguses oli natuke raske aga nüüd juba saab natuke teda raputada.
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

10-52

Ernie Ball Skinny Top Heavy Bottom (ülihea täristada)

järgmisena proovin 10-46...
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

GHS 11-50 Bright Bronze akustile

Dunlop 9-46 Electric Light Top/Heavy Bottom


A-duuri venitamine ei ole küll ilmvõimatu. Aga ega teisest fretist jah venitada on suhteliselt raske alguses...
Last edited by Diktaator on 15 Jun 2008, 16:22, edited 1 time in total.
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
Locked