Poogen

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Poogen

Post by ANdrus »

Kitarri vahest mängitakse ka poognaga. On keegi siin kasutanud, kui siis milliseid, miks jne?
Suht must maa, aga huvi pakub :wink:
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Võid Netist otsida sellise asja kohta nagu ebow või e-bow.
Google aitab. See on elektrooniline junn(vist).
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Olen paar korda proovinud, päris huvitava soundi saab. Kui kerge overdrive veel vahele panna, meenutab natuke tšellot.
Kasutasin tavalist viiulipoognat, bändi viiuldaja oma.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

Page oli minu teada esimene, kes poognga mängis !
MM, õiget poognat kodus pole, kuid üks katkine on kus peab ise pingul hoidma need "poogna keeli"(hobusesaba?), ni et suht normaalselt ei saa mängida !
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Olen kasutanud viimasel ajal, mingite psühhedeelilisemate lugude jaoks salvestamisel. Tavalise viiulipoognaga mängisin. Delay ja reverb peale panna ja siis või ikka päris ulmelisi helisid vahel kogemata tulla. Mingit tavalist viisi või saadet on poognaga halb mängida ,aga kui tahta mingit "kreisit" värki teha siis on see poognaga isegi lihtsam kui niisama.
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Post by ANdrus »

ddes3 wrote:Võid Netist otsida sellise asja kohta nagu ebow või e-bow.
Google aitab. See on elektrooniline junn(vist).

Tean küll mis junn on :wink: Küsimus oli ikka poognas.
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Post by ANdrus »

meisterjaan wrote:Olen kasutanud viimasel ajal, mingite psühhedeelilisemate lugude jaoks salvestamisel. Tavalise viiulipoognaga mängisin. Delay ja reverb peale panna ja siis või ikka päris ulmelisi helisid vahel kogemata tulla. Mingit tavalist viisi või saadet on poognaga halb mängida ,aga kui tahta mingit "kreisit" värki teha siis on see poognaga isegi lihtsam kui niisama.

Sa mingi hinnaklassi viitsid visata mis umbes poognad maksavad.
Iseenesest kreisit stuffi tahakski proovida :twisted:
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

akustilist ei anna sellega mängid?
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Matspats:
Annab küll akustilist ka mängida ,aga siis peab vaikne tuba olema, üldiselt see eriti kõvat häält ei tee ilma võimenduseta.

Andrus:
Tutikas viiuli täispoogen maksis IS'is 890.- Ei olegi küll mingi profiriist ,aga kitarrile ei olegi vist ERITI head poognat vaja. Igatahes minuarust jumala okei poogen ja viiulit mängib kah täitsa talutavalt..
Kolmveerandpoogen maksis vist umbes 650.- vms. See on umbes samasugune ,aga 1/4 lühem.
Locked