Thomann'ist pilli ostmine. Kuda see käib?

Erinevate firmade pillid
Locked
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

Seda, et ma ei tea kas eelnevalt oli see küsimus või ei aga kas 25 euri saatmiskulu on igale asjale või on sel mingi kilode värk ka, tahaks kappi tellida, kas saatmis kulu on sellel siis 25 euri?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

igale asjale peaks olema minu teada. Telli kasvöi rekkatäis vöime.

Vöi noh, vähemalt soome on köikidele pakkidele sama hind. aga kujutan ette et eesisse samamoodi.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

25 eurot, punkt. Ükskõik kui palju sa tellid.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Palju USA-st impordi maks või tolli maks on? Plaan 1500$ võimu pea osta, aga kurat võta näpust, kõik info netis on vaid juristidele. Andeks, kui kuskil foorumis olemas on, minu otsing andis kas 1000 võo 0 vastet.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Keegi teab kuidas nad teevad, kui tellida kidra ja kohver, kas nad siis panevad kidra kohvrisse ära või on need kuidagi eraldi vms.? Loogiline, et nad kohvrisse panevad aga tunnen huvi, kuidas mu kitarr järgmine nädal minuni jõuab.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Marvin wrote:Palju USA-st impordi maks või tolli maks on? Plaan 1500$ võimu pea osta, aga kurat võta näpust, kõik info netis on vaid juristidele. Andeks, kui kuskil foorumis olemas on, minu otsing andis kas 1000 võo 0 vastet.
Võtsin välja just omaenda võimu saatmispaberid. Esialgu siis algandmed: Müüja märkis ilma minu palumata võimu hinnaks $500, või on see $1500, toll vist ei pand tähele ühte kriipsu ees ja siis määraks hinnaks 500. Postage and fees oli $137,22 (kuradi odav saatmine, kuna võim oli 100w lampvõim kaaluga 15,520kg).
Nüüd siis aga eesti poolelt: Pidin maksma 1473 eek tolli ja makse. Ehk siis arvestades, et minult võeti $637,22 pealt 1473eeku makse, siis 1500$ võetakse sellest äkki 3150eeku (arvestasin, et ~20% on maksud, 18% käive ja 2%).
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Niipalju, kui ma tollinomenklatuuri sirvides aru sain, on kaks varianti.
Kui kitarrivõimendid käivad helisagedusvõimendite alla, on tollimaks 4,5%. Kui nad käivad elektriliselt võimendatavate muusikariistade tarvikute alla, siis 2,7%.

Võid ise siit nomenklatuuri sirvida:
https://apps.emta.ee/emts/do/index

Kindlam variant on ilmselt mingile Tolliameti infotelefonile helistada ja järgi uurida.
http://www.emta.ee/?id=21924
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
DeathClaw
Posts: 20
Joined: 05 Dec 2005, 16:52

Post by DeathClaw »

RockaRolla wrote:Keegi teab kuidas nad teevad, kui tellida kidra ja kohver, kas nad siis panevad kidra kohvrisse ära või on need kuidagi eraldi vms.? Loogiline, et nad kohvrisse panevad aga tunnen huvi, kuidas mu kitarr järgmine nädal minuni jõuab.
Peaks tulema 2 erinevas pakis. Täpsemalt pead vaatama oma tellimuse pealt.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

DeathClaw wrote:
RockaRolla wrote:Keegi teab kuidas nad teevad, kui tellida kidra ja kohver, kas nad siis panevad kidra kohvrisse ära või on need kuidagi eraldi vms.? Loogiline, et nad kohvrisse panevad aga tunnen huvi, kuidas mu kitarr järgmine nädal minuni jõuab.
Peaks tulema 2 erinevas pakis. Täpsemalt pead vaatama oma tellimuse pealt.
Ju nad saadavad selle inifi siis kui nad ära saadavad. Mul on asi alles pangaülekande taga. Küll võtab kaua aega see.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

RockaRolla wrote:
DeathClaw wrote:
RockaRolla wrote:Keegi teab kuidas nad teevad, kui tellida kidra ja kohver, kas nad siis panevad kidra kohvrisse ära või on need kuidagi eraldi vms.?
Loogiline, et nad kohvrisse panevad aga tunnen huvi, kuidas mu kitarr järgmine nädal minuni jõuab.
Peaks tulema 2 erinevas pakis. Täpsemalt pead vaatama oma tellimuse pealt.
Ju nad saadavad selle inifi siis kui nad ära saadavad. Mul on asi alles pangaülekande taga. Küll võtab kaua aega see.
Kui kidra pole juba tootja poolt kohvrisse pakendatud (kallimate piilide puhul), tulevad eraldi. Kliendi kaupa ei tohi avada!
Aga alati on võimalus helistada. Isiklikult lasin 2 räkipotsessorit räki sisse kinnitada, pidin lihtsalt oma nõusoleku (et nemad võivad avada) faksima.
- EmM9 -
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

EmM9 wrote:
RockaRolla wrote:
DeathClaw wrote:
RockaRolla wrote:Keegi teab kuidas nad teevad, kui tellida kidra ja kohver, kas nad siis panevad kidra kohvrisse ära või on need kuidagi eraldi vms.?
Loogiline, et nad kohvrisse panevad aga tunnen huvi, kuidas mu kitarr järgmine nädal minuni jõuab.
Peaks tulema 2 erinevas pakis. Täpsemalt pead vaatama oma tellimuse pealt.
Ju nad saadavad selle inifi siis kui nad ära saadavad. Mul on asi alles pangaülekande taga. Küll võtab kaua aega see.
Kui kidra pole juba tootja poolt kohvrisse pakendatud (kallimate piilide puhul), tulevad eraldi. Kliendi kaupa ei tohi avada!
Aga alati on võimalus helistada. Isiklikult lasin 2 räkipotsessorit räki sisse kinnitada, pidin lihtsalt oma nõusoleku (et nemad võivad avada) faksima.
See küll huvitav, sest nad väidavad, et kidrad ja muud sellised tskitakse kohalike ekspertide poolt üle, et klient ikka kõige parema kauba saab. Ju ma vist pean neile siis teada andma, et toppigu ikka kohvrisse. Ei usalda absoluutselt transpordi töötajaid eks seda kidra igatpidi loopida võivad. Kohvris oleks vähe kindlam.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

RockaRolla wrote: See küll huvitav, sest nad väidavad, et kidrad ja muud sellised tskitakse kohalike ekspertide poolt üle, et klient ikka kõige parema kauba saab.
Ju ma vist pean neile siis teada andma, et toppigu ikka kohvrisse. Ei usalda absoluutselt transpordi töötajaid eks seda kidra igatpidi loopida võivad. Kohvris oleks vähe kindlam.
Seda nad teevad küll. Aga see on selline juriidiline trikk: klient suures plaanis, mitte konkreetne mingi kauba tellija. Nemad on ju sunnitud omakorda kontrollima tootja saadetud kaupa enne müüki panemist.
Täpselt nii nagu sina oled kohustatud kontrollima nende saadetud kaupa. Aga kui nad pakendavad tootja kauba mingi oma loogika alusel, siis kaob ka tootja garantii ja Thomann peab ise selle eest vastutama.
NB! Lahti pakkides võtad kogu vastutuse enese kanda (v.a. muidugi tootmis- ja transpordipraak)! Ehk siis sa ei saa nõuda toote vahetust ega hüvitust valesti pakendamise põhimõtte alusel.
Transpordipraak jääb anyway Deutche Posti ja/või Eesti Posti kanda..
Samas pakendatakse kitarr (need juhud mida ise tean/olen näinud) piisavalt tihedalt penoplasti, mis on, sõltuvalt muidugi kohvrist, isegi kindlam lahendus.
Minu kogemused piirduvad: Epiphone, Fender MIM, Ibanez. Nende firmade puhul julgeksin väita, et sul pole tarvis muretseda (juhul, kui mõni stressis
transamees kuvaldaga oma viha su kidra peal ei maanda. Aga siis ei päästa ka kohver).
- EmM9 -
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Epi mul just tulebki. Ok siis, ei muretse aga loodan ikka hea kaupa karbist leida. Mis moodi siis peaks käituma kui avastan, et mingi asi nt, sild või mis iganes on valesti paigaldatud? Olen näinud pilti kus Flying-V tailpiece on viltu. Ma küll sellise pilliga rahul ei oleks. Kuida see tagasisaatmise värk on kui ma juba paki lahti olen murdnd?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Thomannil on 30-päevane raha tagasi garantii. Võtad nendega ühendust ja selgitad, et tahad kas raha tagasi või uue vastu vahetada. Sulle saadetakse meili peale UPS tagastussedel (return label) ja kviitung (receipt), need prindid välja, võtad kitarri kaenlasse (soovitavalt originaalkarbis) ja lähed UPS-i esindusse (Tartus ja Tallinnas on olemas). Seal annad tagastussedeli ja kitarri neile, võtad kviitungile allkirja ja valmis.
Kui soovisid uut pilli, siis umbes nädala pärast hakkad oma Thomanni kundencenterit jälgima - sinna peaks tekkima uus tellimuse sissekanne, kust saad näha, millal teele pannakse. Ise sa midagi kogu protsessi juures maksma ei pea, välja arvatud transport UPS-i esindusse.
Last edited by Faded on 16 Jan 2008, 17:26, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Väga meeldiv. Kohe kõik poole selgem.
Tänud!
Locked