Kitarri ehitamisega seotud probleemid???

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

kui mina näiteks võrdlen leppa ja mahagoni, siis minu jaoks on absoluutselt parem mahagon ja ise kavatsen ka osta järgmiseks pilliks just PRS'i, sest seal on väga palju sarnast mõne Fenderiga, mis mulle muidu väga meeldivad, aga yks suur erinevus on PRS'i mahagonist kere!
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Diktaator wrote:Minu loogika järgi siis: Miks ei kirjutata pilli kohta ausalt, et lepp on - Mõelge ise. Otsid internetist pilli, leiad, loed infot - Alder body, birch neck... kas sa ostad selle pilli? Ilmselt mitte...
Muidugi mitte. Ma sügavalt kahtlen, et kask kaela jaoks piisavalt tugev puit on. Lepal seevastu pole häda midagi, Fenderi pillide kered ongi ju põhiliselt lepast või saarest, ja lähevad müügiks küll nagu soojad saiad.

Mind huvitaks ka, mille põhjal see su "pillimeister" väidab, et V100-d lepast on. Ma olen paari selle seeria pilli käes hoidnud, ja no ei meenuta see puit mulle leppa, tee või tina. Ehkki ega ta ranges mõttes mahagon ka ilmselt ei ole, pigem mingi laiemalt kättesaadav sugulasliik, nagu nato.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Diktaator wrote: Muide selline idee oli, et üritaks pingutitele nupud sepistada. Liivainimene sa ei oleks huvitatud, kui ma üritaks ütleme teha kolmed erinevad nupud (alguses 1 igast sordist), teeks pildid ja kui sulle mõni meeldib, võiks hea hinnaga ära teha kõik kuus. Ses mõttes et sul ju kere juba üsna custom (muide päris kena, kuigi ma olen LP-de pooldaja), kael on ju ostetud, võiks kaela küljes ka midagi customit olla.
Ma ei teagi nüüd, praegused teevad ka oma töö ära, selleks et vahetama hakata, peaksid need sepised ikka eriti hästi sinna peale sobima (ja hind peaks ka hea olema, mul pole raha just jalaga segada).

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

Faded wrote:Lepal seevastu pole häda midagi, Fenderi pillide kered ongi ju põhiliselt lepast või saarest, ja lähevad müügiks küll nagu soojad saiad.
Lepp on minusta väga hea kerepuit.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
olevgolev
Posts: 64
Joined: 24 Jun 2007, 18:49

Post by olevgolev »

Aga tegelikult tahaks ma teada Lõuna- Eestis kohta, kus saaks pilliehituseks korraliku puitu. Mul mingeid väga eksootilisi soove pole, kere oleks saarest vaja teha ja sõrmlaud vahtrast.
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

liivainimene wrote: Ma ei teagi nüüd, praegused teevad ka oma töö ära, selleks et vahetama hakata, peaksid need sepised ikka eriti hästi sinna peale sobima (ja hind peaks ka hea olema, mul pole raha just jalaga segada).
No ma arvan et kõige lihtsam oleks mul need valmis teha ilma aukudeta (augud on ju poolkandilised, pealt kruviga kinni enamasti) ja sa laseks augud ehk kuskil tarkade juures teha (vanade nuppude järgi), tänapäeval ju kõik võimalik... hind ei oleks üldse halb. Ma arvan, et need oleks mulle endale piisavalt huvitav teha. Siiski teisele inimesele päris 25.- eest ka ei teeks. Ma pakun, et teen mingid variandid ja panen kuulutuse.
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

svennus wrote:Kellele te helistasite seal Väärispuus? Mul isa igastahes töötab seal, ma täna lähen ta juurde siis ma võin ka midagi küsida temalt, äkki oskab midagi targemat veel juurde rääkida.
Ma kontakteerusin igatahes esijalgu meili teel Peeter Masinguga.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Diktaator wrote: No ma arvan et kõige lihtsam oleks mul need valmis teha ilma aukudeta (augud on ju poolkandilised, pealt kruviga kinni enamasti) ja sa laseks augud ehk kuskil tarkade juures teha (vanade nuppude järgi), tänapäeval ju kõik võimalik... hind ei oleks üldse halb. Ma arvan, et need oleks mulle endale piisavalt huvitav teha. Siiski teisele inimesele päris 25.- eest ka ei teeks. Ma pakun, et teen mingid variandid ja panen kuulutuse.
Ma arvan, et siis ma ei viitsi mässama hakata, ma ei kujuta ette, missugused need nupud siis olema peaksid, et see vahetamist väärt oleks. Mul ei ole mingit probleemi sellega, et kaela juures midagi customit pole.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

ok... lihtsalt pakkusin (:
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
User avatar
daedalus
Posts: 269
Joined: 16 Mar 2005, 23:10
Location: rakvere
Contact:

Post by daedalus »

see ühes lauast kitarri kere väljalõikamise teema on minu arust natuke kahtlane.. nimelt kui teha ühest looduslikult kasvanud puutükist mingi suurem asi.. näiteks laud või riiul siis on oht, et need puusüüd ja värgid võivad tehtu kõveraks väänata/kiskuda ajapikku.. seetõttu kui keegi oma köögilauda lähemalt uurib siis see koosneb tegelikult parajalt väikestest puutükkidest, mis kokku liimitud.. ehk siis võtad suure puujuraka, lõigud juppideks ja liimid kokku uueks suureks puujurakaks ning siis lõikad sellest kitarri välja.. võimalik, et seda tehakse selliste suurte projektide puhul nagu tõesti söögilaud või nii.. ehk kitarri kere piisavalt väike et seda probleemi ei teki aga mingit kahju see ilmselt ei tee.. lisaks tähendab see, et ei pea iga hinna eest mingit paraja suurusega planku taga ajama vaid kui mõnes tisleritöökojas natuke küsida võib jupihaaval kerematerjali kokku saada.. ja tuleb ka odavam..

ja see et kask pole kaela jaoks piisavalt tugev.. kask peaks üks tugevamaid eestis kasvavaid puid olema või ma ei tea miks mul isa kõik vasaravarred kasest teinud on ja lepa pigem sauna sisevoodriks jätnud on.. lisaks on kask naturaalselt laki all väga ilus..
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Kidrasidki liimitakse kahest või vahel ka kolmest tükist kokku tegelikult ju. Kui vaatad, siis liivainimenegi on ju võtnud ühest lauast kaks tükki ja need kokku liiminud. Laud üksi pole piisavalt laigi kitarrikere tegemiseks.
Ja kui vaadata lakitud pille, siis on see liimitud koht tegelikult ju nähagi.

Kuid jah, arvan minagi, et ühe laua peale ei tasu 100% lootma jääda. Äkki jääb muidu kellelegi oksakoht või propelleris osa vms...
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

Osta saab ka oksa vaba materjali aga too peaks olema minuteada kallim või nii.
AGa pille tehakse igatpidi ,kas 1 ,2 ,3 ,4 jne tükist see sõltub kuidas teha tahetakse.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

daedalus wrote:ja see et kask pole kaela jaoks piisavalt tugev.. kask peaks üks tugevamaid eestis kasvavaid puid olema või ma ei tea miks mul isa kõik vasaravarred kasest teinud on ja lepa pigem sauna sisevoodriks jätnud on.. lisaks on kask naturaalselt laki all väga ilus..
See, et puit sobib vasaravarreks, ei tähenda, et ta ka kitarrikaelaks sobib. Vasaravars ei ole sul ju konstantselt 70-kilose pinge all. Ega vaher ja mahagon ilmaasjata levinuimad kaelapuidud ei ole, samas kui kasest kaelaga kitarre ma küll kuskil näinud ei ole (keegi nüüd kindlasti läheb ja leiab netist mõne).

Leppa ma ei võrrelnudki kasega tugevuse poolest, lihtsalt mainisin, et ta on vägagi hea puit kitarrikere jaoks, ning et tal pole sugugi sellist halba mainet, millele Diktaator paistis vihjavat.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

Faded wrote: Leppa ma ei võrrelnudki kasega tugevuse poolest, lihtsalt mainisin, et ta on vägagi hea puit kitarrikere jaoks, ning et tal pole sugugi sellist halba mainet, millele Diktaator paistis vihjavat.
Ma ei vihjanud tegelikult lepa halvale mainele, lihtsalt vähem on ilmselt neid asjatundjaid, kes teavad, et lepp on hea puit kitarri kere jaoks kui neid, kes teavad, et läbi aegade on kitarre mahagonist tehtud.
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Teeb praktiliselt sama välja ju. Ja minu arust küll nii ei ole, et leppa ei peeta heaks puiduks, ükskõik kas siis tootjate või mängijate poolt.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked