Kitarri ehitamisega seotud probleemid???

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Küsiks siin teemas siis, kas keegi oskab soovitada kohta, kust võiks saada ühe kitarrikere jagu võimalikult kvaliteetset puitu. Mahagon oleks suureks eelistuseks aga seda tundub olevat eriti raske Eesti mastaabis leida.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Väärispuu ja Spooni AS? Galeriis on aafrika ja honduurase mahagon täitsa olemas igatahes. Helista/kirjuta ja küsi järgi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ma suhtlesin nendega selles küsimuses, kui endale kerepuitu otsisin, mahagoni kohta öeldi nii:
"Me saame müüa ühe laua kaupa. Hondurase mahagoni on meil pakkuda:
26 mm paksus, 305-340 pikad lauad hinnaga 47000.- eek/m3
52mm paks, 370 pikad, 47000.- eek/m3
Hinnale lisandub käibemaks."

EDIT: Kuna kitarriehituseks jääb 26mm väheks ja võttes laua laiuseks 180mm (nende suurim lubatud, sellest saab 2-osalise kitarrikere teha), tuleks valida 52*180*3700 laud, mille hind on kuskil 2000 krooni.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

noh ja kui kuskil mööbli töökojas on käpp sees, siis saad sealt kah, aga nede kvaliteet pole eriti kiita, aastaringide teema jne. Aga maili sihukesele tüübile nagu Vaido Petser www.hot.ee/petzer/ , see vend teeb klassikalisi kitarri ja tellib kohe mingist spets kohast omale puitu, mis on kohe mõeldud kitarride ehitamiseks
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Aga tamm, vaher, lepp ja saar? Nende hinna kohta said ka midagi teada?
Endal mõlgub mõte juba pikemat aega pill ehitada. Kael osta ja kere ise teha.
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

Tamm sobib rohkem bassile . tavalisele elektrikale seda ei soovitada :D
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Nii, sain ka oma kirjale vastuse kätte, on olemas laos isegi. Ehk siis nii kirjutati: 26 ja 52 mm paksusena 4-5 m pikad ja laiused on erinevad. Hind 20600.-+18/ m3

Suurt midagi sealt välja lugeda ei oska aga kui ainult laua kaupa, siis on 4-5m pikad lauad ikka liig, mis liig.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mis puit see on, mille kohta sa küsisid?

EDIT: Igal juhul tuleb ühe laua hinnaks (5000*180*52) niimoodi vaid veidi üle tuhande krooni. Sellest saab 4-5 keret, oleneb suurusest. 200 kuni 300 krooni kerest on juba väga hea diil. Kusjuures paksust on piisavalt, et ilus carved top teha.
EDIT2: 5 kere korral 227kr 50 senti kere, 4 puhul 284 kr 40 s

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

liivainimene wrote:Mis puit see on, mille kohta sa küsisid?

EDIT: Igal juhul tuleb ühe laua hinnaks (5000*180*52) niimoodi vaid veidi üle tuhande krooni. Sellest saab 4-5 keret, oleneb suurusest. 200 kuni 300 krooni kerest on juba väga hea diil. Kusjuures paksust on piisavalt, et ilus carved top teha.
EDIT2: 5 kere korral 227kr 50 senti kere, 4 puhul 284 kr 40 s
Aafrika mahagoni kohta.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Oppa. Paneb mõtlema või mis?
Kael 2k, kere puit 0.5k, raud 2k(?), värvid 1k(?), helipead 2k, enda töö - hindamatu :) ?

Pilliehitajad, jagage kogemusi ja rääkige palju umbes läheb maksma?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Pakun, et mul on läinud rohkem kui 2 ja vähem kui 3 kilo. Samas helipäid eraldi ei ostnud, kaela sain ka aitähi eest. Rauda otsisin ka kasutatuna nii palju kui võimalik.

EDIT: Aga d4v3, äkki sa küsid, kui pikka mahagonlauda neil on pakkuda 52mm paksuses ja 180mm laiuses vms neil kõige laiem on?

Tuleks uurida, äkki oleks foorumlaste peale mõttekas üks laud osta, kui piisavalt huvilisi (nt 4) on, et keegi ostab laua ja saeb keretükid välja, siis müüb teistele edasi. Ma oleks mahagonilauajuppidest küll huvitatud.
Ainuke asi mis selle väärispuu ja spooniga on, et tuleb kohale minna ja ise endale laud välja valida, kui neil on sama mõõtu mitu.
Ma tellisin sealt lepalaua kere jaoks, ja pärast tuli välja, et ta raibe oli veidi propelleris ja ristlõikes ka kumeraks kuivanud, sellist jama enam ei tahaks.

EDIT2: Või tuleks hoopis võtta mahagoni 26mm paksuses ja uurida sinna peale ilusat vahert? Sealsamas on sycamore nime all triibuvahert küll. Oi pagan, mõte lendab praegu... :P

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Okei, uurin. Muidu jah, kui saaks võiks foorumist mõned huvilised leida ja puidu ära jaotada. Muidu kas seal kohapeal on siis võimalik kuidagi vaikselt ära mööta ja saagida puit, sest 4-5m laua transport on üpriski tülikas ikka...

Endal ka tegelikult praegu kahevahel olemine, tahaks proovida kerele ka kõlakambrid teha aga siis oleks kindlalt pealispinnale veel ühte kihti vaja. Laineline vaher tundub küll ahvatlev : )
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Kellele te helistasite seal Väärispuus? Mul isa igastahes töötab seal, ma täna lähen ta juurde siis ma võin ka midagi küsida temalt, äkki oskab midagi targemat veel juurde rääkida.


EDIT: Kui tellite mõnd mahagoni vms, mille hind oleks 200-300 EEK, siis oleks ka käsi ühele jupile.
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

ma olen kuulnud siit foorumist läbi vilkavat pillimeistri tsitaati - "Lepp on parem kui mahagon".
Mahagon on ilmselt kõige levinum kitarrimaterjal. Ühesõnaga pidid olema Vintage V100-d tehtud just lepast, mitte mahagonist ja takkaotsa pidi lepp veel parem ka olema. Vaatan siis infot pilli juures - mahagony body, mahagony neck...
Minu loogika järgi siis: Miks ei kirjutata pilli kohta ausalt, et lepp on - Mõelge ise. Otsid internetist pilli, leiad, loed infot - Alder body, birch neck... kas sa ostad selle pilli? Ilmselt mitte...

Aa selle mesilasvaha teema peale ma ütleks ainult häid sõnu. Ma ei ole puidu peal kasutanud, aga kasutan süsinikterase peal pidevalt, tegelen sepatööga siis nimelt. Ja metalli pealt ta ikka maha ei tule, niiskust hoiab imeliselt. Vaha ainuke vaenlane on kuumus, nii et tikkudega kidrale lähedale ei lähe, siis peaks korras olema. Ma küll kujutan ette, et kui suhteliselt ikka kuumast peast vaha peale kanda, siis ta imendub ilusti puidu sisse, kui puit kuiv on. Metalli puhul hõõrutakse liigne vaha riidega koheselt maha, puidu puhul ei oska öelda, kuidas see täpselt peab käima.

Muide selline idee oli, et üritaks pingutitele nupud sepistada. Liivainimene sa ei oleks huvitatud, kui ma üritaks ütleme teha kolmed erinevad nupud (alguses 1 igast sordist), teeks pildid ja kui sulle mõni meeldib, võiks hea hinnaga ära teha kõik kuus. Ses mõttes et sul ju kere juba üsna custom (muide päris kena, kuigi ma olen LP-de pooldaja), kael on ju ostetud, võiks kaela küljes ka midagi customit olla.
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
User avatar
Henri
Posts: 442
Joined: 08 Dec 2006, 21:23

Post by Henri »

mind huvitab see, et mille põhjal sina ja/või see tundmatu pillimeister väidate, et ta lepast on? ning mis teeb lepa paremaks
v100 > SH2N+SH4B
Marshall Guv'nor GV-2
Fender Champ
Locked